دار و دسته­ ها و دختران بدجنس

 

“چوب و سنگ ممکنه بتونه استخون من رو بشکونه، اما کلمات نمی­تونن به من آسیب بزنن.” -چیزی که ممکنه بعضی از والدین بگن، و دخترا می­دونن که درست نیست.

بعد از اتمام مدرسه ابتدایی و شروع مدرسه راهنمایی، زمانیه که بچه ­ها به گروه­های مختلف تقسیم میشن. یه سری­ هاشون به گروه بچه­ های معروف مدرسه تبدیل میشن در حالی که ممکنه قبلا اصلا معروفیت خاصی نداشته باشن.

دختران بدجنس مدرسه

بعضی از این گروهی شدن­ها مربوط به این سن و ساله، طوری که دخترایی که سلایق و علایق مشابهی دارن باهم جور میشن. مثل یه گروه دوستانه که مثل یه دسته رفتار میکنن، پس اگه بچه­ های یه گروه یه سری از کارا رو مثل هم انجام میدن ( مثل جمع کردن کتاب­های کمیک یا اسکیت برد) یه دار و دسته واقعی حساب نمیشن. چیزی که باعث میشه یه گروه خطرناک بشه زمانیه که بعضی از بچه­ ها اجازه نمیدن بقیه توی یه فعالیت حضور داشته باشن، به ویژه اگه قلدربازی و اذیت کردن در کار باشه.

دوست دارن بقیه را مسخره کنن

اصولا برای همه اون روزای سخت تو دبیرستان وجود داره که ممکنه توسط گروهی بچه ­ها اذیت و مسخره بشن. یه مسئله خیلی مهم اینه که یادتون باشه توی این گروه­های دوستانه، هدف اصلا دوستی و اجتماعی شدن با بقیه نیست و صرفا هدفشون کنترل بقیه بچه­ ها است و ممکنه یه سری از بچه ­ها رو اصلا توی گروهشون وارد نکنن. هرکسی در این سن احساس ناامنی می­کنه. بچه ­هایی که بدجنس­ترین دسته ­ها رو راه میندازن معمولا بچه ­هایی هستند که بیشترین احساس ناامنی رو دارن و سعی می­کنن با تحقیر سایر بچه ­ها احساس بهتری به خودشون بدن.

بزرگتر ها میگن اونها را نادیده بگیرین

صرفا دونستن این موضوع کمکی نمی­کنه، درسته؟ به خصوص وقتی که بزرگ­ترا بهتون توصیه می­کنن که ” نادیده بگیرشون، اون وقت اون­ها اگه ببینن کاراشون نمی­تونه باعث اذیت تو بشه، دست از کارشون بر می­دارن”، که ممکنه یه توصیه درست باشه ( شاید) اما خیلی کار سختیه به خصوص وقتی برای مدت ۲۰ دقیقه تو ایستگاه اتوبوس منتظر باشی در کنار کسی که با سیزده روش مختلف سعی در گفتن حرفای توهین ­آمیز به شما داره.

بیرحمی دخترا

بی­رحمی دخترا نسبت به همدیگه چیزیه که دانشمندان (بله ، واقعا اینطوریه) مورد مطالعه قرار دادن. اون­ها فهمیدن که دو چیز باعث محافظت دخترا از آثار مسخره شدن میشه: اول اینکه به خاطر چیزی که مسخره شدن خودشون رو مقصر ندونن و دوم اینکه یه گروه دوستانه حمایت ­کننده داشته باشن.

منبع: کتاب فقط دخترها بخوانند نوشته کلی دانهم

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *