حقایقی جالب از حیوانات

 

همه ما باید مراقب حیوانات باشیم چه وحشی باشند چه اهلی، در اقیانوس زندگی کنند یا در زمین. جهان ما بدون آنها از بین خواهد رفت. انسانها نیز بدون حیوانات به احتمال زیاد وجود نخواهند داشت. شاید شما با خواندن بعضی از حقایق حیوانات متعجب شوید.

1

فیل‌ها فقط آب نمی‌نوشند آنها عاشق آب بازی هستند.

فیل‌ها

یک فیل بالغ به طور معمول ۲۰۰-۶۰۰ پوند غذا در روز مصرف می‌کند.آنها حیوانات بیش از حد بزرگی هستند. فیل‌ها در روز ۵۰ گالن آب می‌نوشند.

2

مرغ‌های مگس خوار

آیا شما تابه حال یک مرغ مگس خوار را دیده‌اید آیا تابه حال سعی کرده اید ببینید که چقدر سریع بال‌های خود را حرکت می‌دهد. غیر ممکن است که بتوانید تعداد بال زدن او را در دقیقه بشمارید چون ۷۰ بار در ثانیه بال می‌زند. این پرندگان کوچک واقعا سریع هستند و علاوه بر بال‌های سریعشان ضربان قلب آنها نیز ۱۲۰۰ بار در دقیقه است. این واقعا جالب است بخصوص با توجه به اینکه قلب انسان ۶۰-۱۰۰ بار در دقیقه می‌تپد.

مرغ‌های مگس‌خوار زیبا و سریع هستند.

 

غازها

بسیاری از پرندگان از جمله غازها تمایل دارند که به شکل V پرواز کنند. دلایل زیادی پشت این مسئله است. کار پرنده‌ای که در راس V پرواز می‌کند کمی مشکل است چرا که جریان هوا را پشت خود آزاد می‌کند و به پرندگانی که در پشت او هستند اجازه می‌دهد کمی استراحت کنند. جایگاه پرندگان به صورت چرخشی تغییر می‌کند. این بدان معناست که در یک بازه‌ی زمانی کوتاه، غاز سردسته  کار سختی را بر عهده می‌گیرد اما پس از سپری شدن این بازه‌ی زمانی غاز دیگری به عنوان سردسته انتخاب شده و سردسته سابق استراحت میکند. با استفاده از این ترفند غازها حدود ۳۰۰ مایل  در روز پرواز می‌کنند.

 

3

غازها به طور غریزی به شکل V پرواز می‌کنند.

جغد‌ها

ما اغلب فکر می‌کنیم که جغد‌ها پرندگانی دانا می‌باشند.

گرچه خیلی در فکر فرو می روند اما به اندازه ما فکر نمی‌کنند!

دلیل اینکه جغد‌ها به دانایی مشهورند، چشمان بزرگ و همیشه مراقب آنها می‌باشد.

این واقعیت تکان دهنده است که چشمان جغد‌ها بزرگتر از مغز آنهاست.

اگر چشم انسان به همان اندازه بزرگ بود چشم ما به اندازه یک گریپ فروت بود.

 

4

شاید یک جغد به اندازه‌ای که ما فکر می‌کنیم دانا نیست!

شاید شما برخی از این حقایق را بدانید اما ممکن است برای بعضی از شما این حقایق جدید باشد. شما می‌توانید این مطالب جالب را به خاطر سپرده و برای دوستان و پدر و مادر خود بازگو کنید.

 

مطالب مرتبط

۱ دیدگاه

  1. زهرا گفت:

    سلام مطلب بسیار جالبی بود

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *