چگونه حسود نباشیم؟

احساس حسادت کاملا طبیعی است اما این حس شما را با مشکل روبرو می کند. حسادت می تواند بین شما و دوستانتان فاصله بندازد و حتی باعث شود که شما کارهای تاسف باری انجام دهید. مهار این احساسات سخت است اما به منظور پیشرفت و ایجاد ارتباطات پایدار لازم است که بر آنها غلبه کنید.

حسود

موقعیت هایی که حسادت شما برانگیخته می شود را شناسایی کنید. شما ممکن است حسود شوید وقتی که:

دوست شما ترجیح می دهد با دوستان دیگرش ارتباط داشته باشد و شما احساس بی توجهی کنید.

یکی از والدین شما دوست داشته باشد بیشتر وقتش را با دوستانش بگذراند.

برای چیزی که شما برای آن تلاش می کردید شخص دیگری شایسته شناخته شود.

آدم حسود

اعتماد به نفس داشته باشید. حسادت معمولا محصول ضعف و خود کم بینی است. ممکن است شما از ترک شدن و رها شدن توسط اطرافیانتان بترسید یا هویت شما در یک وسواسی باشد که به تنهایی نمی توانید راه خود را بروید.

بهترین راه بدست آوردن اعتماد به نفس این است که به همان شکلی که یک شخص با اعتمادبه نفس عمل می‌کند شما نیز عمل کنید. تصمیم بگیرید که با اعتماد به نفس باشید تا زمانی که احساس و عملتان هماهنگ شود.

وقتی افراد با اعتماد به نفس توسط دیگران ترک شوند یا مسخره شوند آنها احساس شکست نمی کنند چرا که می دانند گاهی اوقات مردم کوتاه بین هستند و لازم نیست خود را سرزنش کنند.

شما به اندازه کافی خوب هستید حتی اگر دیگران شما را تخریب کنند  به آن به عنوان یک فرصت برای یادگیری چیزهای جدید نگاه کنید. سعی کنید مانند افراد با اعتماد به نفس هیچ چیز شما را متوقف نکند.

از مقایسه دست بردارید

از مقایسه خود با دیگران دوری کنید. با کسانی دوست شوید که ویژگی های مورد تایید شما را دارند.

به جای تمرکز روی کاستی های خود در مورد نکات مثبت، مهارت ها و ویژگی های شخصیتی که دارید فکر کنید همین باعث اعتماد به نفس شما خواهد شد.

کارهایی مخالف آنچه آدم حسود انجام می دهد انجام دهید

کارهایی مخالف آنچه که یک فرد حسود انجام می دهد انجام دهید. اگر دوست شما می خواهد با کس دیگری وقت بگذراند شما میتوانید برای خود برنامه سینما یا رستوران را در نظر بگیرید.

اعتماد کنید

اعتماد کنید. گفتن آن راحت است اما انجام دادن آن سخت است.اگر شما به راحتی به کسی حسادت می کنید احتمالا در گذشته اعتمادتان را به او از دست داده اید. طرز فکرتان را عوض کنید و ببینید اکنون می توانید به او اعتماد کنید.

اگر شخصی مرتب به شما لطمه می زند این دلیل خوبی است برای اعتماد نکردن به او و پایان رابطه لیاقت شما بهتر از این است.

به احساسات درونی خود گوش کنید

به احساس درونی خود گوش کنید. احساس شما به شما می گوید چه چیزی با ارزش است. حس درونی شما مطمئنا حسادت را دوست ندارد.

وقت گذاشتن دیگران

در مورد اینکه هر کس چه مقدار از وقتش را می تواند به شما اختصاص دهد، انتظارات معقولی داشته باشید. به جای تمرکز انرژی خود روی یک نفر سعی کنید دوستان بیشتری پیدا کنید یا به فعالیتی که دوست دارید بپردازید.

حسود نباشید

دید خوش بینانه نسبت به مردم داشته باشید.در نهایت حسادت یک رفتار ناشی از ترس است و شما زمان زیادی را صرف نگرانی درباره ی چیزهایی می کنید که هنوز اتفاق نیافتاده و شاید اصلا اتفاق نیافتد. اگر شما کسی را باور دارید به او اعتماد کنید.

 

مطالب مرتبط

۱ دیدگاه

  1. سلام لطفا بازم فعالیت داشته باشید تو سایت عالیتووون
    من همین مشکل رو دارم وقتی زحمت میکشم حق من خورده میشه 🙁

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *