جدایی پدر و مادرم آزارم میدهد

طلاق پدر و مادرم آزارم میدهد

اولین چیزی که یه دختر درباره این موضوع باید بدونه خیلی ساده­ است: طلاق والدینتون تقصیر شما نیست. طلاق در مورد دو تا آدم بالغه و راهی هست که اونا در پیش می­گیرن، نه اینکه به خاطر بچه­ های خونواده باشه. اگه والدینتون طلاق گرفتن ( و یا حتی هرگز با هم نبودن از اول)، مسئولش شما نیستین. بدرفتاری شما نمی­تونه باعث طلاق والدینتون بشه. و شما نمی­تونین با خیلی خوب بودنتون مانع از طلاقشون بشین.

وقتی که بشنوین که والدینتون دارن جدا میشن، ممکنه احساس کنین که دنیاتون داره سقوط می­کنه. ممکنه نیاز باشه یک دفعه تغییرات زیادی رو بوجود بیارین و احساس کنین که بین والدینتون تقسیم شدین و یا مجبور باشین یه نفرشون رو انتخاب کنین. اگرچه بعضی از این­ها در طول زمان بهتر میشه و همه به موقعیت جدید عادت میکنن، اما می­توین برای کنار اومدن با این شرایط از والدینتون کمک بخواین.

  • از والدینتون بخواین که مستقیما با هم در ارتباط باشن به جای اینکه از سرویس­های پیام­ رسانی استفاده کنن.
  • برای اطلاع بیشتر در مورد تغییرات در برنامه نگهداری از شما ازشون بپرسین و اینکه در تعطیلات و تولدها کجا و با کدومشون قراره باشین. بعضی وقتا باید لحظه آخر در مورد قرارها تصمیم گرفت اما هرچه اطلاعات بیشتری داشته باشین، احساس امنیت بیشتری خواهید داشت.
  • از والدینتون بخواین که با شما و یا در حضور شما در مورد دیگری صحبت و گلایه نکنن.

طلاق مخصوصا اولش یه موضوع سخته. شما ممکنه نکات بهتری رو در موقعیت جدیدتون بدست بیارین. اگرچه اضطراب­ آوره که بخواین زمانتون رو بین دو تا خونه تقسیم کنین، اما زندگی کردن توی خونه ای که همیشه صدای دعوا توش بلنده، اضطراب­ آورتره.

 

طلاق پدر و مادرم آزارم میدهد

متخصصین میگن:

همیشه از بین والدین یه نفرشون هست که به مسائل بیشتر اهمیت میده و موقع نیاز می­تونه بهتون کمک کنه. یادتون باشه حتی اگه یکی از والدین شما در اون لحظه تو خونه نبود،  باز هم  او آماده کمک به شما هست و دلش می­خواد که شما در آینده یه خانوم جوان سالم و شاد باشین.

 

 

 

 

 

 

 

 

T

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *