تبلت ها چگونه به درس خواندن کمک می کنند؟

هر محصلی به دنبال پاسخ این سوال است؛ که چه دستگاهی برای نیازهای من و استفاده ی روزمره مناسب است؟ چه دستگاهی نیازهای آموزشی مرا برآورده می کند و در انجام وظایف درسی نیز به من کمک می کند؟ برای این منظور در این مقاله  به شما پیشنهاد می کنیم تبلت را انتخاب کنید.

 تبلت قابل استفاده برای همه

ممکن است برایتان پیش آمده باشد که چند دقیقه با دانشگاه یا مدرسه فاصله داشته باشید و باید به موقع سر کلاس درس و یا کنفرانس حضور پیدا کنید. گاهی اوقات مجبورید برای پیدا کردن کلاس و یا سالن مورد نظر از ساختمانی به ساختمان دیگر بروید و یا کل محوطه دانشکده را پیاده روی کنید. طبیعتا در این شرایط همراه داشتن یک دستگاه الکترونیکی می تواند کار شما را آسان تر کند تا از وقتتان بصورت بهینه استفاده کنید. نمونه دستگاه مناسب در این شرایط تبلت است.

کاربرد آسان- سازگار در تمام شرایط

کاربرد آسان- سازگار در تمام شرایط

ابعاد کوچک و وزن کم تبلت ها همیشه می تواند نکته ی مثبتی برای شما باشد. زحمت حمل کلی وسیله ی سنگین را از دوشتان  برداشته می شود. اکثر تبلت ها قابلیت مصرف بهینه دارند و به شما این امکان را می دهند که یک روز کامل بدون نیاز به شارژ مجدد در مدرسه یا دانشگاه از آنها استفاده کنید. شما باید دستگاهی را همراه داشته باشید که جمع و جور باشد و هیچ کس هم نتواند به آن نفوذ کند و درهر شرایطی نیازهای شما را پوشش دهد. همینطور در کلاس درس و سالن های کنفرانس بدون هیچ مشکلی اجازه ی استفاده از آن را داشته باشید.

همه چیز همیشه همراه شما دفترچه یادداشت همراه

با یادداشت برداری در تبلت، با استفاده از قلم مخصوص، به راحتی می توانید یادداشت های خود را بصورت دست نویس ذخیره کنید و همزمان با انجام این کار کمک بزرگی هم به محیط زیست کرده اید : کاغذ کمتری مصرف کرده اید. با دوستان خود بارش مغزی(Brainstorming) انجام می دهید؟ خیالتان راحت- همه ایده های جالبتان را می توانید با اطمینان خاطر بر روی تبلت ذخیره کنید. نکته ی مثبت اینجاست که : جوهر قلم تبلت تمام نمی شود و تنها با شارژ مجدد و یا تعویض باتری می توانید به کارتان ادامه دهید. پس چیز مهمی را از دست نخواهید داد. همچنین صحبت های مطرح شده در جلسات، برای مثال مطالبی که قرار است برای دیگران ارائه دهید و یا در کلاس توضیح دهید را می توانید به سادگی در تبلت ویرایش کنید و به نمایش بگذارید. یکی دیگر از محاسن تبلت وجود برنامه هایی است که این امکا را به شما می دهد تا از سخنرانی ها و صحبت های مطرح شده در کلاس نُت برداری کنید.  به سادگی نکات مطرح شده در کلاس را یادداشت می کنید و قسمت های مهم را علامت گذاری می کنید. دیگر اتاقتان پر از یادداشت ها و کاغذ های پخش و پلا نیست، همه چیز مرتب و دسته بندی شده در اختیار شماست. با این کار نه تنها یادگیری شما سازمان یافته می شود، بلکه زمان زیادی را در طول روز ذخیره می کنید- و در نهایت هیچگاه دچار استرس گم شدن جزوه نمی شوید، چرا که به تمام اطلاعات مورد نیاز خود براحتی دسترسی دارید و چیزی را گم نمی کنید.

 

 در مواقع دلخواه خودت را مطلع کن

در مواقع دلخواه خودت را مطلع کن

کارایی تبلت ها تنها به یادداشت برداری محدود نمی شود. وقتی شما می خواهید از جدیدترین مسائل روز دنیا باخبر شوید، تبلت ها به بهترین ابزار برای جستجو تبدیل می شوند. هنگامیکه از فشار درس خواندن و یادگیری خسته شده اید، تبلت مناسب ترین وسیله است برای اندکی حواس پرتی و تجدید قوا. شاید نتوانید بازی های گرافیکی سنگین را بر روی آن اجرا کنید، ولی در عوض امکان تنفس ذهنی را برایتان ایجاد می کند. به همین جهت کامل ترین ترکیب برای روزهای مدرسه و دانشگاه است و شما همیشه این امکان را دارید تا از آخرین وضعیت اخبار مطلع باشید.

 

تنوع قیمت

بعنوان دانشجو و یا دانش آموز ممکن است منابع مالی محدودی داشته باشید. بنابراین برایتان مهم است که گجت و یا دستگاهی که در اختیار دارید به راحتی قابل تعویض باشد. در اینجا تبلت بهترین گزینه است، چرا که تبلت های قدرتمندی در تمام سطوح قیمت وجود دارند. می توانید تبلت خود را تعویض کنید و تمام اطلاعات خود را به تبلت جدید منتقل و استفاده کنید. نگاهی به وبسایت های “مقایسه ی قیمت تبلتها” بیندازید تا مناسب ترین دستگاه الکترونیکی موجود برای کمک به تحصیلتان را پیدا کنید.

 

هر طور که ترجیح می دهید استفاده کنید

اگر در سخنرانی ها و یا در کلاس یادداشت برداری می کنید، این کار را با قلم تبلت انجام می دهید. اگر با قلم راحت نیستید، امکان دیگری برای شما وجود دارد. بدون هیچ مشکلی می توانید یک موس و کیبورد به تبلت خود متصل کنید و  اینک تبلت شما به یک رایانه تبدیل شده است. با این ایده موافق نیستید؟ هر موقع نیاز داشتید آن را اجرا کنید.

 

ضبط و نگهداری چیزهای مهم

در طول روزهای مدرسه و دانشگاه ماجراها جالب و یا خنده داری اتفاق می افتد. با تبلت می توانید همه ی این اتفاقات را ضبط کنید. ضبط و تصویر برداری با دوربین موجود بر روی تبلت ها بسیار آسان است. دوربین ها تنها برای این منظور نیستند. همچنین برای ضبط تصاویر و مسائل درسی نوشته شده بر روی تخته و یا جزوه ی همکلاسی ها هم  می توانید از دوربین استفاده کنید.

تبلت ها می توانند یادگیری را برای شما بسیار آسان کنند و شرایطی را برای شما مهیا کنند تا فرآیند یادگیری سریع تر و بهینه تر اتفاق بیوفتد. همچنین با فراهم کردن امکان تهیه ی کتاب های الکترونیکی بار بر دوش کشیدن کتاب های سنگین را از دوشتان بردارد.

 

 

مطالب مرتبط

۱ دیدگاه

  1. Mohammad گفت:

    سلام. مطلب خوبی بود ولی چون ترجمه بود خیلی با شرایط ماها تو مدرسه نمی‌ساخت. ما که اصن نمیتونیم تو مدرسه گوشی و تبلت ببریم ( البته بماند که هیچکس گوشی نمیاره?? ولی خب…). همشم ماله اینه که مسئولین مدرسه می ترسن دانش آموزا به همدیگه پ..رن نشون بدن.
    در صورتی که فک نمیکنن دیگه تو این زمونه همه گوشی داریم و هممون تو Whatsapp و Telegram و … کلی گروه داریم و اگه بخوایم، آپلود کردن تو گروه خیلی ساده تره.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *