بچه ها از مشاور نترسید!

 

مشاور یا درمانگر فردی است که می توانید درباره نگرانی ها و ترس های تان با او صحبت کنید.

-خب به نظر شما یک در جلسه مشاوره چه اتفاقی می افتد؟

مشاور به مشکل شما گوش می‌دهد و پیشنهاداتی در مورد چگونگی کنترل کردن آن به شما می دهد. جلسه مشاوره معمولا به مدت زمان تقریبی یک ساعت طول می کشد . شما با کمک یک دیگر می توانید  راه هایی را بیابید که به شما کمک کند .سپس مشاور به شما پیشنهاداتی می‌دهد که با تمرین در خانه نگرانی ها و یا دیگر مشکلات زندگی تان را حل کنید.

مشاور نوجوانان

– چه کسی آنجا خواهد بود؟

شما می توانید تنها یا به همراه اعضای بزرگتر خانواده به جلسات بروید همراهی یکی از بزرگترهای خانواده می‌تواند باعث شود که احساس راحتی بیشتری کنید البته این به میل شم ا بستگی دارد

_چرا من باید در مورد مشکلم صحبت کنم؟

این را بدانید که هیچکس شما را مجبور به این کار نخواهد کرد بعضی وقتا بچه ها خجالت می کشند در مورد مشکلشان با یک غریبه صحبت کنند. بعضی‌ها هم نمی‌خواهند قبول کنند که مشکلی دارند البته نگران نباشید بعد از مدتی که مشاور را شناختید و با او احساس راحتی کردید صحبت کردن ساده تر خواهد بود. اگر مشکلتان را به صورت به صورت یک راز نگهدارید مشاور نمی تواند کمکی به شما بکند. اگر احساس وحشت زدگی یا عصبانیت دارید این کار رو با گفتن احساستان به مشاور شروع کنید اگر مشاور به شما پیشنهادهایی داد که دوست نداشتید احساستان را به او بگویید که از او بخواهید که پیشنهاد دیگری به شما بدهد.

-آیا واقعاً کسی از مشکل من خبر دار نمی شود؟

این را بدانید که ملاقات با مشاور محرمانه است یعنی اینکه مشاوره شما اجازه ندارد در مورد مشکل شما با هیچ کسی صحبتی با کند یا چیزی بگوید. تنها زمانی که مشاور مجبور است با والدینشان صحبت کند زمانی است که او احساس می کند شما قصد دارید به خودتان یا دیگران آسیب بزنید و یا اینکه کسی قرار است به شما آسیب بزند این کار برای این است که او مطمئن شود نه شما و نه شخص دیگری آسیب نخواهید دید.

به پدر مادرتون بگید که مسئولیت پذیرید و فکر میکنید که به سنی رسیدید که بتونیدبه جایی که میخوایدبرید.

-آیا لازم است پدر و مادرم هم با مشاور صحبت کنند؟

خوب صحبت کردن پدر و مادر با مشاور باعث می شود که مشاور بتواند مشکلات شما را برای پدر و مادرتان توضیح دهد به آنها شما را بهتر درک کنند و حتی در صورت لزوم به شما کمک کند البته اگر بخواهید صحبت‌های با مشاور بگویید که پدر و مادرتان نیز خبردار نشود می توانید خواسته خودتان را به او بگویید.

-معلم چی؟ آیا او هم خبردار می شود؟

ممکن است که مشاور شما نیاز داشته باشد تا پیشنهاداتی به معلم شما پیشنهاداتی در خصوص مشکل شما بدهد در این صورت لازم است که معلم نیست از مشکل شما خبردار شود البته ممکن است شما نخواهید چنین اتفاقی بیفتد که در این صورت این موضوع را به مشاور یا والدین خودتان بگویید.

-معمولا چقدر وقت لازم است تا پیش مشاور بروم؟

این بستگی به مشکل شما دارد ممکن است یک یا دو جلسه کافی باشد. ممکن است که چند هفته و یا چند ماه نیاز داشته باشید که در جلسات مشاوره حاضر شوید آنچه که مهم است این است که شما صبر کافی برای انجام مشاوره داشته باشید بعضی اوقات هم لازم است تا داروهایی مصرف کنید.

-دارو درمانی چیست؟

بعضی اوقات به تشخیص پزشک یا روانپزشک لازم است که شما دارو مصرف کنید. در این حالت پزشک از شما سوالاتی می پرسد و تشخیص می دهد که کدام دارو برای شما مفید خواهد بود .این داروها به مغز کمک می کند تا مواد شیمیایی لازم را که بر که بر احساس شما اثر دارد تنظیم کند.

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *