با دوست خائنم چه رفتاری کنم

شاید در هر رابطه ای و برای هر کسی خیانت  پیش بی اید . در مطالب قبلی ما به شما گفتیم که ابتدا باید علت آن را پیدا کنید و بعد خود را تسکین دهد . بعد از این کارها چه کاری از ما ساخته است . شاید مجبور شوید تصمیم های بزرگ و مهمی برای زندگی خود بگیرید . در این مقاله ما به شما راههای رفتار با دوست خائن را نشان میدهیم  :

ببخشید .

 • ۱-ببخشید .
 • یا در آخر کار بگونه ای باشید که امیدی برای بخشیدن وجود داشته باشد ( احساس شود ) حتی اگر فردی که خیانت کرده باشد از شما معذرت نخواسته باشد . ، شما هنوز خواهان بخشش آن فرد باشید این کار باعث گذشت و پیشرفت شما می شود . این را در نظر بگیرید که بخشیدن دوستتان به عنوان یک هدیه ای است که به خوتان می دهید نه این که هدیه ی به دوست تان که به شما خیانت کرده است می دهید .
 • -اگر شما ببخشید ، می توانید اتفاقات پیش آمده را فراموش کنید و دیگر آن ها مغز شما را متشوش نکنند . اما اگر نبخشید این باعث می شود که همیشه در آن موقعیت قرار بگیرید . بدون بخشیدن دیگران مانند این است که شما به ناامیدی و ناراحتی خود امتیاز ویژه ای داده اید که برای روز ها و حتی ماه ها و سال ها در آن موقعیتی که اتفاق افتاده است  قرار داشته باشد .
 • -به طور ایده آل دوست تان که به شما خیانت کرده است باید از شما عذر خواهی کند و عذر خواهی او باید بر روی تصمیم شما نسبت به بخشیدن او تاثیر بگذارد . اگر مدت زمان زیادی گذشته است و او برای عذرخواهی از شما پیش قدم نشده است یا یک عذر خواهی ریاکارانه کرده است باز هم می تواند بر روی تصمیم شما نسبت به بخشش او تاثیر بگذارد . بنابراین بسیاری از وقت ها شما می توانید چیز هایی را پیداکنید که باعث بخشش دوست خیانت کار شما شود . و بساری از اوقات نیز باید ببخشید صرف نظر از اینکه دوست خیانت کارتان  چه کاری را انجام داده است چون که ممکن است عذر خواهی انجام ندهد .
 • -سعی کنید بیش از اندازه به ماجرا فکر نکنید ( آن را دوباره و دوباره در ذهنتان مرور نکنید ) وقتی شما کسی را بخشیدید آن موقعیت را فراموش کنید و ( به عبارتی آن ماجرا را در جعبه ای بگذارید و گوشه ای هل دهید ) . یک راه اینکه بتوانید ماجرا را فراموش کنید و آن را مرور نکنید و جلوی این کار را بگیرید فکر کردن درباره ی این موضوع است که شما یک باند و دستبند پلاستیکی به مچ خود ببندید و وقتی متوجه شدید که ذهنتان به شمت ماجرا دارد کشیده می شود با یک ضربه به آن دستبند سعی کنید از فکر بیرون بیایید .
 • -خودتان را به خاطر اینکه رازتان را به دوستتان گفته اید ببخشید چون شما نمی دانستید که دوستتان نمیتواند رازتان را مخفی کند .
 • -تصمیم خود را مبنی بر اینکه میخواهید با دوستتان هنوز ارتباط دوستی داشته باشید یا نه را بگیرید .
 • ۲-تصمیم خود را مبنی بر اینکه میخواهید با دوستتان هنوز ارتباط دوستی داشته باشید یا نه را بگیرید .
 • اغلب اوقات دوستی که خیانت کرده است باز هم می تواند آن خیانت را بکنید ، اما باز این بستگی به موقعیتی دارد که در آن قرار دارید و به آن شخص . پس بنا بر این شما مجبورید تصمیم بگیرید که آیا می خواهید با شخصی که در دوره ای از زندگی تان با شما دوست بوده است اما به شما خیانت کرده است ارتباط داشته باشید یا نه.
 • -اگر شما تصمیم گرفته اید که با آن فرد در ادامه ی زندگی خود نیز ارتباط داشته باشید اما خیلی کمتر نسبت به قبل ، ممکن است او را دیگر دوست به حساب نیاورید و فقط جزو کسانی باشد که با آنها آشنایی دارید . یا اگر دیگر خیلی با او به راحتی ارتباط برقرار نمی کنید شاید نخواهید هیچ گونه ارتباطی  را با او داشته باشید .
 • -اگر شما متوجه شدید که واقعا نمی توانید دیگر با او ارتباط برقرار کنید و به قولی حالتان از او به هم میخورد ، رابطه ی خود را برای همیشه با او قطع کنید . فرض کنید که شما می خواهید ارتباطتان را با او قطع کنید ، در باره ی این موضوع با او صحبت کنید چون او از قبل می داند که شما به خطر رفتار و عمل او ناراحت هستید این باعث می شود که راحت تر بتوانید به این رابطه خاتمه دهید .
 • -اگر شما خواستید که هنوز با دوستان خیانت کار خود رابطه ی دوستی را ادامه دهید ، اطمینان پیدا کنید که بقیه دوستانتان هم در باره ی اینکه شما فهمیدید و احساس کرده اید که آنها کار اشتباهی را انجام داده اند می دانند ، اما شما آنها را بخشیده اید و می خواهید ار تباطتان رابا آنها ادامه دهید-
 • -اگر دوست خیانت کار شما از کار زشتی که مرتکب شده است پشیمان نشده و احساس شرمندگی نمی کند ، اما شما هنوز هم خواهان داشتن ارتباط دوستی با او هستید ، حتما این موضوع را در نظر بگیرید که با این کار ممکن است به او اجازه ی تکرار دوباره ی خیانت را بدهید .
 • -یک حالت دیگر هم وجود دارد و آن این است که رابطه ی دوستی شما با فرد خیانت کار هنوز پا بر جا باشد اما شما راز های بزرگتان را دیگر با او در میان نگذارید .  با این حال ، اگر شما احساس می کنید باید همه ی ماجرا را به همه ی افراد دوستانتان بگویید ، شما باید یک تجدید نظری در باره ی این دوست خود داشته باشید .
 • این اتفاق را به عنوان درس زندگی همیشه در ذهن داشته باشید .
 • ۳-این اتفاق را به عنوان درس زندگی همیشه در ذهن داشته باشید .
 • از آن به عنوان یک درسی که یاد گرفته اید یاد کنید . الان دیگر نشانه ها و علایم خیانت را فهمیده اید ، و می توانید در آینده آن را راحت شناسایی کنید . این باعث می شود شما دیگر اشتباهی مشابهش را انجام ندهید و یا به احتمال زیاد دیگر خیانت نسبت به شما رخ ندهد البته اگر کسی بخواهد خیانتی بکند شما نمی توانید مانعش شوید .
 • -الان شما دیگر متوجه شدید که کسی نمی تواند راز شما را نگه دارد حتی اگر بهترین دوستتان باشد . دفعه ی بعدی شما درباره ی اینکه آیا می توانید به کسی راز بزرگ خود را بگویید فکر خواهید کرد که آیا اصلا آن شخص می تواند راز نگه دارخوبی باشد برای شما ؟

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *