چیکار کنیم اگه یه نفر ظاهر ما رو دوست نداره؟

 

چیزی که باعث افزایش  زورگویی  بچه ­های قلدر میشه، اینه که بقیه بچه ها از اونها حرف شنوی دارن. این فشار­ها همیشه به آسونی چیزی نیست که توی فیلما می­بینینم که یه سری بچه­ دور هم جمع شدن و به همدیگه میگن “زود باش، این کارو انجام بده، همه این کارو میکنن.”

فشار همسالان

فشار همنوعان

فشار هم­نوع می­تونه خیلی ظریف­تر از این حرفا باشه. خیلی از تصمیمایی که شما می­گیرین ممکنه تحت تاثیر اطلاعاتی باشه که شما از همسن و سالاتون میگیرین و چیزایی که دیدین دارن انجام میدن. مثلا در مورد این فکر کنین که در مورد لباسایی که الان پوشیدین چطور تصمیم گرفتین. راحت بودن لباس بخشی از تصمیمتون بوده اما احتمالا فکرای دیگه­ ای هم دارین مثل اینکه دوستاتون در مورد لباستون چی فکر میکنن!

این دلیل اینه که چرا همیشه بزرگ­ترا بهتون هشدار میدن که خیلی مهمه که دوستاتون رو با دقت انتخاب کنین. طوری که دوستاتون رفتار می­کنن، حرف می­زنن، لباس می­پوشن، درس می­خونن ( یا نمی­خونن) همگی می­تونه روی رفتار، حرف زدن، لباس پوشیدن و بقیه کارای شما تاثیر بذاره و شما شبیه به اونا بشین.

خیلی واضحه که انتخاب با دقت دوستان اولین گام واسه مطمئن شدن از اینه که فشار دیگران یه چیز منفی توی زندگی شما نیست. کارایی دیگه ­ای هم برای عبور کردن از فشار بقیه وجود داره مثلا:

بارش فکری

روش بارش فکری

اگه فک می­کنین ممکنه توی موقعیتی قرار بگیرین که بر خلاف خواسته خودتون،  باید از حرف دیگران پیروی کنید، می­تونین از روش­های بارش فکری کمک بگیرین که توش چندتا ایده رو با هم ترکیب می­کنین و در آخر به یه راهکار کاربردی و جدید دست پیدا کنین. برای این منظور می­تونین توی اینترنت سرچ کنین که روش­های حل مسئله به روش بارش مغزی چطوریه و با استفاده از اونا شما می­تونین با موقعیتتون کنار بیاین. حتی می­تونین از یه نفر برای تمرین این کار کمک بخواین.

با هم باشین. سعی کنین تنها نمونین اگه براتون سخته که برای در رفتن از کلاس به گروهی از بچه ­های هم سطح خودتون نه بگین، با یکی از دوستاتون که ممکنه احساس شما رو داشته باشه صحبت کنین. سعی کنین دوست شرایط پر استرس همدیگه باشین تو این موضوع ( حتما یه اصطلاح بهتر واسه گفتنش دارین) تا جلوی وسوسه ها مقاومت کنین.

برای هر تصمیمی که می­گیرین نیاز نیست یه توضیح خیلی کامل و پر از جزئیات بدین. بعضی وقتا فقط با گفتن “نه ممنونم “و نه هیچ چیز دیگه­ای می­تونینی به بقیه بفهمونین که اون مکالمه تموم شده و جوابتون قطعیه.

تمرین کنید که نه بگید

چطور نه بگید

اگه نه گفتن براتون سخته ، به خودتون یادآوری کنین که دارین به چی بله می­گین. مثلا نه گفتن به سیگار برابر با بله گفتن به تنفس خوب و ریه­های سالمه.

در نهایت یادتون باشه حتی بزرگ­ترا هم فشار اجتماعی دارن، پس اینکه یاد بگیرین چطور کنترلش کنین ممکنه سخت باشه اما برای آیندتون و در آینده نیز موضوع مهمی خواهد بود.

اشاره کوتاه

بهترین راه برای این که درگیر مقصر کردن خودتون به خاطر قضاوت دیگران نشین، اینه که روی همه ویژگی های خوبتون متمرکز بشین و برای خودتون به عنوان یه شخص ارزش قائل بشین.

کشف و توسعه استعدادها و مهارت­هاتون می­تونه خیلی بهتون کمک کنه، پس یاد بگیرین با خودتون و درباره خودتون به شیوه مثبتی حرف بزنین.

نادیده بگیرشون. استایل خودت رو تغییر نده صرفا به خاطر این که یه نفر دیگه دوسش نداره

یادداشت­ها

از طرف یه دختر واقعی:

در مورد اینکه چیکار کنیم اگه یه نفر ظاهر ما رو دوست نداره:

نادیده بگیرشون. استایل خودت رو تغییر نده صرفا به خاطر این که یه نفر دیگه دوسش نداره.

مطالب مرتبط

۳ دیدگاه‌

 1. بدبخت گفت:

  تا کی باید مسخره شیم؟ تا کی؟

 2. parsa گفت:

  درود بر ادمین سایت یه انتقاد از سایتتون
  خیلی کم کار شدین سایت wikihow چقد پست های متنوع و به درد بخور میزاره شما هم بزارید اگه اینطوری پیش برین سایتتون دیگ به درد نمی خوره لطفا بیشتر فعالیت کنین

 3. ستین گفت:

  من فک کردم یه ربطی به علاقه و اینجور چیزا داره. مثلا علاقه ی یه طرفه…!!!!! خخخخخخ

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *