اولین مدرسه کارآفرینی برای نوجوانان تاسیس شد

برای نخستین بار در کشور مدرسه کارآفرینی پرواک در کرج راه‌اندازی شد در اولین دوره این مدرسه  تعداد ۲۰ دختر و ۲۰ پسر انتخاب شدند و  از ۲۶ تیرماه به مدت ۷ هفته با مهارت‌های ارتباطی، خودشناسی، خلاقیت، مدیریت و فناوری اطلاعات آشنا شدند.

مدرسه کارافرینی پرواک

در اولین دوره این مدرسه  تعداد ۲۰ دختر و ۲۰ پسر انتخاب شدند و  از ۲۶ تیرماه به مدت ۷ هفته با مهارت‌های ارتباطی،  خلاقیت، مدیریت و فناوری اطلاعات آشنا شدند.شرکت‌کنندگان در پرواک از دانش‌آموزان دوره اول دبیرستان بین سنین ۱۳ تا ۱۵ سال انتخاب شدند و در قالب این طرح در  ۵۴ کارگاه آموزشی شرکت کرده‌اند.

 

کلاس های نوجوانان پرواک

کلاس های نوجوانان پرواک

مصاحبه اولیه برای پذیرش مستعدترین و با انگیزه ترین افراد همراه با تست  و مصاحبه‌های انفرادی برای استعدادسنجی صورت گرفته است و تمرین کار گروهی و انجام باز‌ی‌های حسی حرکتی،  فکری، نقاشی و کاردستی‌های خلاقانه و نمایش فیلم‌های موثر و دعوت و گفتگو با کارآفرین‌های نوجوان و جوان در مورد نحوه بهره بردای از دوران نوجوانی و همچنین تجربه فروش کالا و خدمات در محیط واقعی و تمرین سخنرانی و ارائه در جمع، بخشی از تجربیات کسب شده ویژه اولین دانش‌آموختگان طرح تابستانه این مرکز بوده است.

کلاس های نوجوان پرواک

هدف از اجرای این طرح را بالا بردن روحیه کارآفرینی و الهام بخشیدن به نوجوانان برای تولید و ابتکار عنوان تا به این وسیله امکان رد و بدل کردن دانش و تجربیات برای فراهم شود و دانش‌آموزان به صورت کاملا عملی با مفاهیم کارآفرینی آشنا شوند.

وی اظهار داشت: اولین دوره این طرح با موفقیت در تابستان ۹۵ به پایان رسید و در این مراسم ضمن اعلام رسمی فعالیت این مرکز علاقمندان می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر به پایگاه اینترنتی به آدرس parvaak.ir مراجعه کنند

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *