اوقات فراغت بعد از زمان مدرسه

عضو یک یا دوتا انجمن بشید

۱- عضو یک یا دوتا انجمن بشید

ببینید که به چه فعالیت های علاقه دارید و عضو یکی از این انجمن ها بشید که بتونن به شما کمک کنن تا به دنبال علایق خودتون برید. انجمن ها و باشگاه های زیادی مثل نشریه نویسی، شعر نویسی، کلاس های زبان فرانسه و اسپانیایی، باشگاه اسکی و… وجود دارند که میتونید عضوشون بشید.انتخاب یکی یا دو تا انجمن که شما بتونید واقعا روی اون تمرکز کنید و یه زمانی رو بهش اختصاص بدید، بهتر از این هستش که توی تعداد زیادی از این انجمن ها عضو بشید، فقط بخاطر اینکه توی رزومه خودتون بیارید. این انجمن ها فقط برای این نیستند که مهارت ها و تجربه شما بیشتر بشند، همچنین شما میتونید آدم های خیلی خوبی رو توی این انجمن ها ببینید و باهاشون آشنا شید.

البته میتوند با پنج یا شیش تا انجمن شروع کنید، بعد ببینید که به کدوم بیشتر از همه علاقه دارید و بقیه رو بزارید کنار.

البته این هم بدونید که همه باشگاه ها مثل هم نیستن. بعضی از این انجمن ها خیلی بیشتر از بقیه که ممکنه هفته ای یکبار یا چندبار در ماه هستند، وقت شما رو بیگیرند.پس مطمئن شید که توی انجمنی عضو میشد که تمام وقتتون رو نمیگیره.

انجمنی رو انتخاب کنید که شما واقعا بهش علاقه مند هستید، نه فقط بخاطر اینکه فکر میکنید آدم جذاب و جالبی به نظر میاید اگه عضو انجمن خاصی بشید. مثلا اگه شما علاقه ای به انیمیشن ندارید ولی عضو انجمن انیمیشن بشید. شما بهتر یکی دو ساعت رو صرف کاری کنید بهش علاقه دارید.

 یه ورزشی رو هم انجام بدید

۲- یه ورزشی رو هم انجام بدید

اگر شما به هیچ وجه اهل ورزش کردن نیستید، پس به فکر عضو شدن در یه باشگاه ورزشی هم  نیستید. اما اگه شما یه سری ورزش هایی رو دارید انجام میدید و یا دوست دارید که تجربه کنید، پس برید و توی یه باشگاه ورزشی عضو بشید. نه تنها توی این باشگاه ها میتونید دوست های جدیدی برای خودتون پیدا کنید، بلکه باعث سلامتی و تناسب اندام شما هم میشه. همچنین مطالعات نشون داده که دانش آموزانی که ورزش میکنند نمراتشون به طور قابل توجهی بالاتر از افرادی هستش که ورزش نمیکنن.

البته این رو هم بدونید که ورزش تعهد و زمان بیشتری نسبت به دیگر انجمن نیاز داره. پس بهتره در برنامه های ورزشی زیاده روی نکنید،مثلا هم زمان عضو پنچ تا باشگاه ورزشی نشید.

با پدر و مادرتون مهربون باشید

۳- با پدر و مادرتون مهربون باشید

اگرچه در دوران سال اول دبیرستان، ممکنه که والدین شما به عنوان بهترین و صمیمی ترین دوست شما نباشند، ولی بهتر که شما با والدین خودتون مثل یه دوست رفتار کنید نه مثل دشمنتون. جدای از همه، اونها به شما غذا میدن، با ماشینشون شما رو به مدرسه میارن، احتمالا به شما مقداری پول توجیبی میدن که با دوستاتون برید گردش و یا خرید. پس با والدینتون مودب باشید، طوری نباشه که وقتی به رفتارهای گذشته تون با والدینتون نگاه میکنید، به خاطر رفتار بد تون با اونها شرمسار باشد، فقط به خاطر اینکه حالتون خوب نبوده یا علایق و احساسات شما نادیده گرفته شده.

اگه با والدینتون رفیق باشید، دوران خیلی شیرین تری رودر  دبیرستان تجربه خواهید کرد تا اینکه با اونها نامهربون باشید .

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *