از موزه نقاشی پشت شیشه دیدن کنید

این موزه در بر گیرنده آثاری زیبا و متنوع از هنر نقاشی پشت شیشه است که در یکی از خانه‌های قدیمی تهران با معماری سده اخیر ، به نام خانه دکتر شقاقی‌ ، بر پا شده است‌.

 موزه نقاشی شیشه1

نقاشی پشت شیشه هنری وارداتی است که در دوره صفویه از اروپای شرقی ، هند و چین وارد ایران شد اما بلافاصله رنگ و بویی بومی به خود می گیرد . تصاویر مربوط به انسان ، گل مرغ ، تصاویر هندسی ، حیوانات ، بناهای تاریخی و مناظر شهری ، طبیعت ، نوشته و خطوط قرآنی ، تک چهره‌ها ، شخصیت‌های مذهبی‌ ، درباری ، تاریخی ، شاعران و هنرمندان ، تصاویری از امامان ، دراویش و عامه مردم در حالت‌های مختلف ، تصاویر زنان به شیوه هایی از نقاشی سبک قاجار و کارهای مینیاتوری از جمله موضوعات نقاشی های کار شده بر پشت شیشه می باشد . 2

این موزه درنظر دارد تا ضمن معرفی و آشنا ساختن این هنر  به اقشار مختلف جامعه،کانونی برای آشنایی هنرمندان با یکدیگر و ارتقای این هنر در سطح جهانی فراهم آورد. بدین منظور سلسله نشست هایی به صورت ماهانه جهت هم اندیشی هنرمندان این رشته هنری برگزار گردیده و نقطه نظرات آنان بعد از بررسی و ارزیابی مورد توجه قرار می گیرد.

3
کارگاه ها و تورهایی نیز  در جهت آموزش و معرفی این هنر توسط اساتید بنام این رشته در این موزه تدریس می شود.

نشانی:
موزه نقاشی پشت شیشه در خیابان سعدی (ایستگاه متروی دروازه دولت)، خیابان برادران قائدی (هدایت)، تقاطع خیابان نورمحمدی (تنکابن) واقع شده است. دسترسی به این موزه از طریق خیابان پیچ شمیران نیز امکان‌پذیر است.
شماره تماس:     ۷۷۵۲۶۷۷۷- ۷۷۶۳۶۷۰۰- ۰۲۱

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *