ارّابه‌ی خدایان

ارابه خدایان

«ارّابه‌ی خدایان» اسم اولین کتاب «اِریش فون دینکِن»Erich von Däniken  است که در سال ۱۹۶۸ نوشته‌شده‌است. او این کتاب را براساس این باور نوشته که در گذشته موجودات فضایی از سایر نقاط جهان به زمین آمده‌اند و بسیاری از بناهای باشکوه مثل اهرام مصر و معابد اینکاها در مکزیک را ساخته‌اند، علوم بسیاری مثل ستاره‌شناسی و پزشکی و ریاضیات را به انسان‌ها آموخته‌اند و به همین دلیل انسان‌ها آن‌ها را «خدا» فرض کرده‌اند!
او برای اثبات فرضیه‌ی خود، افسانه‌ها و اساطیری از بین‌النهرین مثل «افسانه‌ی گیلگمش*» Gilgamesh را نقل می‌کند و خدایانی که در آن افسانه‌ها توصیف می‌شود را با موجودات فضایی مقایسه می‌کند. همچنین در بخش دیگری نحوه‌ی ساخت بناهای بزرگی مثل اهرام مصر را بررسی می‌کند و با فرضِ این‌که بشر درآن دوران قدرت و علم ساختن آن‌ها را نداشته، می‌گوید که موجودات فضایی آن‌ها را ساخته‌اند. در مورد بعضی دیگر از نگاره‌ها که تا امروز کاربرد آن‌ها مشخص نشده مثل «خطوط نازکا*» نیز می‌گوید که آن‌ها پایگاه‌های علمی یا حتی فرودگاه‌های این موجودات بوده.

موجودات فضایی

در این‌جا قسمتی از کتاب را نقل می‌کنیم: «در گذشته مبهم و نامشخص یک سفینه فضایی کره ما را کشف می‌کند. سرنشینان سفینه به زودی درمی‌یابند که زمین دارای تمام خصایص لازمه برای تکامل موجود متفکر می‌باشد. البته انسان در آن موقع «هوموساپین*» homosapien نبوده، بلکه چیزی کاملا متفاوت بوده. فضانوردان عده ای از اعضاء ماده این موجودات را بارور ساخته و همانطور که حماسه‌های قدیمی ذکر می‌کند آنها را به خواب طولانی فرو برده سپس زمین را ترک می‌نمایند. هزاران سال بعد فضانوردان باز می‌گردند و دستجات پراکنده‌ای از نوع «هوموساپین» می‌یابند. آن‌ها این آزمایش را چندین بار تکرار می‌کنند تا این‌که موجودات ذی شعوری پدید می‌آورند که تابع قوانین اجتماعی باشند… بشر اولیه احترام شدیدی نسبت به فضانوردان قائل بودند. چون آن‌ها از جای کاملاً مبهمی آمدند و سپس به آن‌جا بازگشتند، در نظرشان آن‌ها چون خدایان بودند. به دلایل نامعلومی این خدایان نخواستند که بشر اولیه را از اشتباه درآورند.

شواهد درباره کتاب ارابه خدایان

همانطور که می‌بینید نویسنده در این کتاب تمامی نظریات علومی مثل فیزیک و باستان‌شناسی را نادیده گرفته و فرضیه‌هایی عجیب و البته هیجان‌انگیز ارائه می‌دهد که البته تا امروز هیچ دانشمندی آن‌ها را نپذیرفته است.

توضیحات:

افسانه گیلگمش: یکی از افسانه‌های بین‌النهرین که داستان یکی از پادشاهان سومری به نام گیلگمش است که نیمه خدا-نیمه انسان است و در جستجوی عمر جاودان سفرهای زیادی می‌کند و با خدایان زیادی دیدار می‌کند.

خطوط نازکا: مجموعه‌ای از خطوط که در صحرای نازکا در کشور پرو واقع شده و شامل اشکال مختلفی می‌باشد. گفته می‌شود این خطوط فقط از هوا به صورت منسجم قابل تشخیص است.

هوموساپین: انسانِ هوشمند که انسان امروزی از فرزندان او است.

مطالب مرتبط

۱ دیدگاه

  1. عاطفه گفت:

    چرا موجودات فضایی ارتباطشون و با انسانهای امروزی قطع کرده اند؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *