آیا من می تونم یه شیمیست موفق بشم؟

شیمی به شما کمک می کنه تا جهان اطرافتون رو درک کنین. مثلا چرا برگ در تابستان تغییر رنگ میده؟ چرا گیاهان سبز هستن؟ چه چیزی در صابون وجود داره و چطور میتونه دست رو تمیز کنه؟ اینها همه سوالاتی هستن که میتونن با استفاده از علم جذاب شیمی پاسخ داده بشن. شما ممکنه به دونستن اینها علاقمند باشین و برای همین به رشته شیمی وارد بشین و تحصیل کنین. اما آیا تنها علاقمندی در این زمینه کافیه و هر کسی که علاقه و استعداد شیمی داشته باشه و در این زمینه تحصیل کنه میتونه یه شیمیست موفق بشه؟ ممکنه شما خیلی با استعداد باشین و همه ی موارد علمی لازم رو در این زمینه به دست بیارین اما شرایط دیگه ای هم هست و باید خصوصیات یه شیمیست موفق رو داشته باشین. اما این خصوصیات چی هستن؟
شیمی تجزیه
همانطور که میدونین تعداد زیادی از شیمیست ها بعد از اتمام تحصیل، در آزمایشگاه های مراکز آموزشی یا آزمایشگاه های کارخانجات مختلف مشغول به کار میشن. ما در این مقاله میخوایم بهتون کمک کنیم تا ببینین آیا این رشته مناسب شما هست یا نه!!! برای این کار، چند تا سوال مطرح کردیم که در این سوالات باید خودتون رو بعنوان یه شیمیست در آزمایشگاه تصور کنین و ببینین که در موقعیت هایی که براتون پیش میاد چه جوابهایی ممکنه داشته باشین. با دقت سوالات رو بخونین و پاسخ بدین. در انتهای هر سوال هم جوابشون رو به صورت کامل توضیح دادیم. همه چی آمادس بریم ببینیم که توانایی یه شیمیست موفق شدن رو داریم؟!
نویسنده و مترجم: فاطمه حامد

آیا من میتونم یه شیمیست موفق بشم؟

یکی از رشته های خیلی خیلی  مهم در زمینه تحقیقات جدید شیمی هست. اگه فکر می کنی که توانایی کارکردن توی آزمایشگاههای شیمی را داری و دوست داری در آینده یک محقق و یا شاید دانشمند شیمی بشی، و یا می خوای تو فرم انتخاب رشته دانشگاهت  این رشته را انتخاب  کنی و دو دل هستی بهتره این تست را بدی و خودت را بسنجی.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *