آمادگی برای امتحانات

توی این مقاله بهترین راههای آمادگی برای امتحان را برای شما انتخاب کردیم این مقاله را از دست ندهید .

با یه دوست مطالعه کن

۱- با یه دوست مطالعه کن

دلایل محکمی وجود داره که اگه با یه دوست مطالعه کنی میتونی از عقایدش استفاده کنی و نظراتتون رو بهم دیگه بگین. البته باید حواست رو جمع کنی که با نظراتتون همدیگه رو منحرف نکنین یا فقط به گپ زدن مشغول نشین.

اطلاعاتی رو از هر صفحه پیدا کنین و به صورت سرگرم کننده ای اونا رو قابل یاد آوری کنین. وقتی به دوستت چیزی رو توضیح میدی، مغزت میتونه بهتر یاد بگیره و مطالب بیشتری رو متوجه بشی. این کار رو به صورت مرتب انجام بدین تا همه مطالب رو یاد بگیرین.

از ترفندهای حافظه ات استفاده کن

۲-از ترفندهای حافظه ات استفاده کن

بعضی چیزا هستن که راحت توی ذهنت میمونه. مثلا اگه بخوای یادت بیاری که فلان طیف رنگ در کتاب فیزیک به ترتیب چجوریه، میتونی اولین کلمه هر رنگ رو به ترتیب قرارگیری به یادت بیاری. یا برای حفظ جدول مندلیف هم میتونی برای خودت یه حرفای بامزه ای ازش بسازی تا بهتر یادت بمونه.

در مکان هایی که احساس راحتی میکنی، مطالعه کن

۳-در مکان هایی که احساس راحتی میکنی، مطالعه کن

برای مطالعه به یه مکان خوب و آروم نیاز داری. وقتی حس کردی سردت شده، یه ژاکت بردار. یه صندلی راحت رو انتخاب کن. چند تا شکلات با یه بطری آب هم کنارت بذار.

شاید برات خنده دار باشه اما تحقیقات نشون داده که لازمه بیشتر از یه مکان رو برای مطالعه انتخاب کنی.  اینجوری باعث میشه که مغزت یه ارتباطی با محیط پیدا کنه. جاهایی که راحت تر هستی رو پیدا کن و اونجا مطالعه کن.

با عجله یاد گرفتن رو کنار بذار

۴-با عجله یاد گرفتن رو کنار بذار

گاهی وقتا شاید عجله کنی برای درس خوندن و زمانت کم باشه.  ولی لازمه که مطالبی که میخونی توی مغزت بمونه و برات مفید باشه. پس بهتره که بعد از ۲۰ الی ۵۰ دقیقه از مطالعه، زمانی هم بینش رو استراحت کنی در حد چند دقیقه.

بهتره که در طول هفته هر درسی رو همون روز مطالعه کنی تا مطالب رو بهتر درک کنی. این بهت کمک میکنه تا در روزهای امتحان آروم باشی و استرس نگیری.

آروم باش

۵-آروم باش

گفتن این کلمه از انجام دادنش راحته؟  ولی یادت باشه که تو مطالعه کردی و جوابها رو در سرت داری و فقط کافیه اونها رو روی برگه امتحان بنویسی. همیشه هم حواست باشه که اولین جوابی که به ذهنت میرسه درست ترینه. سعی کن جوابها رو عوض نکنی اگه ازش مطمان نیستی.

همیشه سوالاتی که توی امتحان داده میشه رو بخون. با درست خوندن سوالات میتونی به جواب هم برسی.

اگه در مورد یه سوالی تردید داری، میتونی از معلمت در موردش بپرسی. اینجوری بهت راهنمایی میکنه تا جواب درستی که توی ذهنته رو بنویسی.

استراحت شبانه (خواب شبانه) خوبی داشته باش

۶-استراحت شبانه (خواب شبانه) خوبی داشته باش

تو نیاز به خواب داری تا بتونی تمرکزت رو حفظ کنی. در غیر این صورت ممکنه هر چیزی که خوندی رو هم فراموش کنی! این یه بخشی از دلایلی است که نباید خیلی سریع و گذرا درس بخونی.

خوابیدن فوق العاده کمک کننده است. بیخوابی میتونه خیلی مشکلات رو بوجود بیاره و باعث بشه که سلامتیت به خطر بیفته. اگه مجبور باشی بین آخرین مرور قبل از امتحان و خواب یکی رو انتخاب کنی، حتما خواب رو انتخاب کن.

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *