۸ راه برای زندگی در لحظه

live-in-the-moment

دست خودم نیست این یک ماه آخر ، دیگر هیج لذتی از تعطیلات نمی برم ! شهریور از همان ابتدا برایم دلشوره می آورد و این دلشوره در روزهای میانی شهریور به اوج میرسد . فقط شهریور نیست بیشتر وقتها در انتظارم تا زمان بگذرد یا نگرانم زمان نگذرد.  مثلا در سفر فقط می خواهم راه تمام شود یا در مهمانی هایی که دوستشان درام فقط دلشوره دارم که زمان نگذرد یا تمام نشود .

اگر بلد باشیم چه طوردر زمان حال زندگی کنیم و از لحظه ها و ثانیه های زندگی لذت ببریم . آن وقت می توانی از تمام توانایی هایمان در همان لحظه استفاده کنیم و در نتیجه انسان موفق تری باشیم . شما از لحظه های زندگی تان چه طور استفاده می کنید و لذت میبرید ؟

راه های مختلفی برای لذت بردن از لحظه های زندگی وجود دارد اما مهمترین نکته ای که وجود دارد در تمامی راه ها که هر لحظه یک نقطه روشن و جذاب پیدا کنیم .

۱٫وقتی قرار است اتاقمان را تمیز کنیم ، برویم سراغ کشوها و کمدها ، آن وقت هدیه ها و یادگاری ها را بیرون بیاورید و نگاه کنید .

۲٫حتی وقتی سرما خورده ایم ، سعی کنیم لذت عطسه کردن را حس کنیم .

۳٫وقتی در یک جمع قرار داریم و از حضور در آن جمع لذت نمی بریم ، به تفاوت های انسان ها فکر کنیم و تلاش کنیم از درک این تفاوت ها لذت ببریم .

۴٫وقتی مجبوریم بدون وسیله ی نقلیه شخصی به جایی برویم، از پیاده روی لذت ببریم .

۵٫وقتی کاری را خوب انجام داده ایم . به خودمان هدیه بدهیم ، حتی اگر شده یک بستنی!

۶٫صبح زود که برای مدرسه رفتن بیدار می شویم ، لذت زنده بودن و سالم بود را احساس کنیم .

۷٫در موقعیت های دشوار یک نکته ی طنز پیدا کنیم و شوخ طبع باشیم .البته باید حواسمان جمع باشد که زیاده روی نکنیم .

۸٫وقتی در یک موقعیت دشوار قرار می گیریم . درست مانند لحظه های شاد ، روی زمان تمرکز کنیم و این بار به آینده فکر کنیم و این که عنصر زمان بهترین تسکین است که غمها را کم کم می شوید و با خود می برد .

منبع : دوچرخه

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *