۸ راز برای داشتن موهای زیبا


8 راز برای داشتن موهای زیبا

بهمان اندازه که تناسب بدنمان برای ما نوجوانان مهم است داشتن موهای زیبا  مخصوصا دختران بسیار با اهمیت است . موها برای رشد نیازمند موادغذایی سالم هستند . برای جلوگیری از ریزش مو باید مواد غذایی مناسب مصرف کرد . چه مواد غذایی برای رشد مو مناسب و از ریزش آن جلوگیری می کند .

آب چغندر : آب چغندر تازه منبع عظیمی از کلسیم و ویتامین D,E است براینکه جلوی ریزش مو را بگیرد هر روز یک لیوان آب چغندر بخورید.

عدس : حاوی ویتامین آهن ، پروتین و روی است . لوبیا و سویا نیز منبع غنی از این ویتامین ها هستند که جلوی ریزش مو را میگیرند .

اسفناج : بروکلی ، کلم ، شنبلیله و اسفناج به حفاظت از فولیکول موی شما کمک می کند و منبع خوبی برای آهن و ویتامین C هستند . این گیاهان بسیار برای رشد مو مناسب هستند .

تخم مرغ : ماده غذایی است که منبع غنی از پروتئین ، اهن و روی است روی برای جلوگیری از پوسته شدن سر و برای تقویت ریشه ی مو بسیار مناسباست . کمبود آهن باعث ریزش مو می شود مطمئن باشید که به مقدار لازم مصرف می کنید .

گردو : حاوی ویتامین E و امگا۳ است. زمانی که درمقابل نور خورشید هستید روغن گردو از موهای شما محافظت می کند . یک ویژگی که گردو دارد باعث شفافیت رنگ مومی شود . پس از امروز به سالادتان روغن گردو را اضافه کنید !

زغال اخته : از هر لحاظ فکر کنید میوه ی پر از ویتامین است و یک منبع ویتامین C است . کمبود این ویتامین می تواند باعث خشکی و ریزش مو شود .

ماهی سالمون : منبعی سرشار از ویتامین D و پروتئین است و هر دو هم برای داشتن موهای سالم و مقوی ضروری است .

گلرنگ : علاوه براینکه بازکننده عروق است . برای رشد مو و گردش خون بسیار مناسب است . شما میتوانید موهایتان را هر روز با روغن گلرنگ به مدت ۲۰ دقیقه ماساژدهید .

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *