چگونه یک داستان بنویسیم؟

 

 

برای اینکه بتوانیم داستان بنویسیم لازم است که راه و روش آن را بلد باشیم. این مقاله به شما کمک می‌کند تا با اصول داستان‌نویسی آشنا شوید.

 

داستان‌هایی بنویسید که دوست دارید بخوانید.

نوشتن داستان

نوشتن داستان

انواع مختلفی از داستان وجود دارد.بعضی از آنها خیلی توصیفی اند و بعضی به شرح کامل جزییات پرداخته اند همچنین برخی دیگر خیلی پراکنده‌اند و جزییات انتخابی در آنها گفته شده است. هر سبک نوشتن که شما راحت‌تر هستید برای نوشتن داستانتان از آن استفاده کنید.

شخصیت‌ها:شخصیت‌های جالب می‌توانند یک داستان را طولانی‌تر کنند. آنها حتما نباید دوست داشتنی باشند گاهی اوقات شخصیت‌های منفور نیز شخصیت‌های خوبی‌اند.

طرح: چگونگی وقوع رویدادها در داستان شماست. اگرچه که یک جزء ضروری است ولی مهم‌تر از شخصیت‌ها نیست. طرح یک داستان می‌تواند مبارزه با شمشیر در جنگل یا سقوط یک هواپیما باشد.

محیط: انتخاب دقیق محیط مهم است. محیط می‌تواند خصوصی یا یک محیط عمومی مانند یک باغ باشد.داشتن یک حس کامل از محیط باعث می‌شود داستانتان کاملتر شود.

گفت وگو:همه داستان‌ها گفت وگو ندارند اما گفت وگو می‌تواند هویت شخصیت‌هایتان را به خواننده منتقل کند. گوش دادن به صحبت‌های مردم بهترین ترفند برای ایجاد یک گفت وگو خوب است ما بیشتر صحبت می‌کنیم و به ندرت گوش می‌دهیم. بخشی از یک گفت وگوی واقعی را در داستان خود به‌کار ببرید و از تاثیر آن شگفت‌زده شوید.

خواندن:به منظور رسیدن به بهترین حس برای آنچه میخواهید بنویسید و داستانی که میخواهید به آن دست یابید، بخوانید. هر چیزی را که می‌توانید بخوانید. هر آنچه را که دوست دارید بیشتر بخوانید و تلاش کنید شبیه آن بنویسید. با سبک‌های متفاوت آشنا شوید تا سبک منحصر به فرد خودتان را بدست آورید.

نوشتن را ادامه دهید: مانند همه کارهایی که به تمرین نیاز دارند، هر چه شما بیشتر بنویسید بهتر خواهید نوشت و مهارت کاملتری را بدست می‌آورید.

با نوشتن داستان آنچه در ذهنتان است را با دیگران به اشتراک می‌گذارید.

دفترچه یادداشت خود را از کیفتان درآورید و شروع به نوشتن کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *