چگونه مهارت های جدید یاد بگیریم؟

یه بخش مهم از رسیدن به آرزوهای شخصی یا کاری، به دست آوردن مهارت های جدید هستش. همه ی این مهارت ها و دانش جدید که یاد میگیری میتونه بهت در رسیدن به اهدافت کمک کنه. در این راه و برای یاد گرفتن مهارت های جدید، مهم این نیست که چند ساعت صرف یاد گیری مهارت های جدید میکنی، مهم اینه که چگونه و از چه راهی این مهارت ها رو یاد میگیری. حالا بریم با هم مقاله زیر رو که چند تا راه توپ برای یادگیری مهارت های جدید معرفی میکنه رو با هم بخونیم

 *روش یک از سه روش

*آشنایی با مهارت ها

 سفر در زمان

 ۱-سفر در زمان

ما اینجا منظورمون این نیست که یه ماشین زمان طراحی کنی و به هزار سال پیش برگردی. بلکه منظور ای هستش که دنبال هر چیزی که ممکنه بری و همه چیز رو به روش خودت کشف کنی.

*هر چند الان همه چی آنلاین شده و مردم بیشتر از طریق اینترنت به تحقیق و پژوهش میپردازند، اما مکان های خوبی هم به اسم کتابخونه وجود دارن که در پیشرفت و یادگیری خیلی میتونن بهت کمک کنن. حالا کتابخونه ی محلتون باشه یا کتابخونه ی مدرسه، اگه بری و یه گشت توش بزنی خیلی سورپرایز و شگفت زده خواهی شد بخاطر پیدا کردن بعضی کتابهایی که در اینترنت در دسترس نیستند. بسته به نوع موضوعت میتونی انواع مختلف کتاب ها رو پیدا کنی و شروع کنی به یادگیری.

*خیلی از شبکه های اجتماعی هم میتونن بهت در این راه کمک زیادی کنن، مثلا در رابطه با همین موضوع یادگیری مهارت های جدید میتوی چندین تا ویدیو دانلود کنی و از روش یاد بگیری.

*در رابطه با موضوع مورد نظرت در گوگل سرچ کن و به جدید ترین نتایج نگاه بنداز، معمولا در این نوع سرچ ها، گوگل یه لینک به عنوان ویکی پدیا در دسترست قرار میده که مهم ترین چیزها رو در رابطه با اون موضوع برات به نمایش میزاره.

۲-اسطوره پیدا کن

بهترین روش کوتاه و عملی برای یادگیری مهارت های جدید این هستش که افرادی رو پیدا کنی که روش هایی رو انجام دادن، خطاهایی رو کردن و در نهایت به موفقیت رسیدن، این افراد خیلی میتونن کمک کننده باشن، چون خطاهایی که اونا کردن رو تو دیگه تکرار نمیکنی، درست کردن یه لیست از چیزهایی که نباید انجام بدی و دورشون خط قرمز بکشی، اولین قدم در یادگیری مهارت های جدید هستش. خیلی خوب میشه که در طول دوره ت این افراد باهات قدم به قدم بیان و کمکت کنن، پس اگه میتونی بهشن دسترسی داشته باشی حتما این کار رو انجام بده.

*برای مثال اگه میخوای طرز نواختن گیتار رو یاد بگیری، میتونی از دوستت که در این زمینه مهارت داره کمک بخوای و راه هایی که اون برای یادگیری نواختن گیتار استفاده کرده رو تو هم استفاده کنی و به این ترتیب در مدت زمان کوتاهی یاد بگیری چطوری گیتار بنوازی.

*روش دو از سه روش

*تمرین کردن

زیادی به خودت فشار نیار

 ۱-زیادی به خودت فشار نیار

مسئله اینجاست که میخوای همه چیز رو در رابطه با اون موضوع خاص سریع و صحیح یاد بگیری. ممکنه بری خودتو تو یه اتاق زندانی کنی و تا موقعی که یاد نگرفتی بیرون نیای. این روش ممکنه مهیج باشه اما نتیجه ی عالی ای به همراه نخواهد داشت.

*این فکرو از سرت بیرون کن که در مدت زمان کوتاهی با زندانی کردن خودت و فشار آوردن به خودت بخوای در اون زمینه، ماهر و متخصص بشی. اگه آهسته و پیوسته پیش بری و یواش یواش کار کنی، در نهایت این اجزا به م میپیوندن و نتیجه ی کار بسیار عالی خواهد بود. اگه پروژه رو به چند تا پروژه ی کوچک تر بشکنی این جوری یادگیری سریع تر خواهد بود و فشار کاری ناشی از اون بسیار کم تر و در نهایت موفقیت از آن تو خواهد شد.

۲-حرکت کن

مغز شما بین چیزهایی که در حال یادگیری هستین و همچنین بین محیط اطراف در حال برقراری ارتباط هستش. اگه اطلاعاتی در ذهنت داری، لازم خواهی داشت که در موقعیت های مختلف اون ها رو به یاد بیاری، پس ممکنه لازم باشه که محل و چگونگی مطالعه رو عوض کنی.

*بهتره که از خودت فیلم بگیری و بعدا در ویدئو خودت رو تماشا کنی، این یکی از بهترین راه هایی هستش که میتونی پی به اشتباهاتت ببری و خودت رو بهتر کنی. این کار رو خیلی از موزیک دان ها، سخنرانان، رقاصان و…. انجام دادن و ازش نتیجه گرفتن.

 

*روش سه از سه روش

*حرفه ای شدن

 قاطی گروه شدن، سودهای زیادی واست به دنبال میاره

 ۱-قاطی گروه شدن، سودهای زیادی واست به دنبال میاره

در گروه بودن نه تنها باعث میشه از دیگران کلی کار یاد بگیری بلکه در جهت پیشرفت هم تشویق خواهی شد. حالا این گروه میتونه هر مدلی باشه، مثل گروه شطرنج باشگاه، گروه آنلاین در اینترنت، گروه بچه های مدرسه و…سعی کن با افرادی با ذهنیت و رویه ی خودت نشست و بر خواست کنی تا این که کلی درس یاد بگیری.

 

۲-سعی کن کلاس بری

هر مهارتی که میخوای یاد بگیری، همیشه افرادی وجود دارن که با برگزاری کلاس ها میتونن این مهارت ها رو بهت یاد بدن. این دوره ها میتونن فقط دوره های تابستونی باشن یا این که دوره های یک ساله باشن. هر کلاس و دوره ای که میخواد باشه مهم نیست، مهم اینه که هر چیزی رو که تازه یاد میگیری باید تمرین کنی تا هیچ وقت از یادت نره.

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *