چگونه عزت نفس خود را افزایش دهیم؟

نوجوانی دوره سختی است.گاهی اوقات بعضی چیزها یا بعضی افراد ممکن است بر علیه شما باشند اما شما اگر خود را باور داشته باشید بهتر از هر موقع دیگری می توانید باشید با کمی تلاش شما می توانید احساس بهتری داشته باشید.داشتن عزت نفس شما را در زندگی به جلو پیش می برد.

aid398175-900px-buy-a-kayak-step-10

۱-روی تجربیات خود نه ظاهر خود تمرکز کنید. تغییرات فیزیکی ظاهری به سرعت تغییر می کند و می تواند اثرات منفی روی خیلی چیزها داشته باشد تعریف زیبایی از شخصی به شخص دیگر متفاوت است. چیزی را که پایدار است انتخاب کنید و به آن افتخار کنید مانند تجربه و دستاوردها یا هر چیز دیگری که از بین نمی رود.

aid398175-900px-become-a-football-player-step-1-version-2

۲-فرصتی را برای بدست آوردن موفقیت ها فراهم کنید. در زندگی خود کارهایی انجام دهید که به آنها افتخار کنید. به طور کلی این نصیحت خوبی برای هر کسی در هر سنی است. اگر شما شخصی را میبینید که در زندگیش کارهایی انجام داده که شما هم می خواهید انجام دهید ، بروید و انجام دهید. تفاوت زیادی بین چیزهایی که انجام می دهید وجود دارد بنابراین چیزهایی را انتخاب کنید که پاداش دارد یا مهم است. این بیشتر از هر چیز دیگری عزت نفس شما را بالا می برد. کار با یک وسیله را یاد بگیرید وسیله ای که شما همیشه می خواهید با آن بازی کنید را انتخاب کنید و یاد بگیرید چطور با آن کار کنید این به شما احساس شادی و موفقیت می دهد. سفر کنید سفر کنید به سراسر جهان و چیزهایی را که فکر می کنید جالب هستند ببینید. یک هنر یا ورزش خاصی را یاد بگیرید.

aid398175-900px-ask-your-parents-if-you-can-play-a-game-step-1-version-2

۳-مسئولیت قبول کنید. پذیرش مسئولیت یک راه عالی برای دستیابی به عزت نفس و اعتماد به نفس است. در انجام کارهای مهم شما نه تنها مطمئن می شوید که شخص توانمندی هستید بلکه به خودتان ثابت می کنید که می توانید تاثیر مثبتی در جهان داشته باشید.یک شغل پیدا کنید که هم از نظر مالی تامین شوید هم بتوانید به دیگران کمک کنید. داوطلب شوید کارهای داوطلبانه برای کمک به دیگران یک راه عالی برای افزایش عزت نفس است.

فردیت خود را توسعه دهید.

aid398175-900px-be-strong-step-5-version-3

۱-برای رضایت دیگران زندگی نکنید. زندگی شما دقیقا متعلق به شما است. شما باید طوری زندگی کنید و کارهایی انجام دهید که خودتان دوست دارید نه اینکه دیگران دوست داشته باشند. یک گفته ای است که می گوید شما نمیتوانید همیشه هر کسی را راضی نگاه دارید و این کاملا درست است. بنابراین انتظار نداشته باشید که همیشه بتوانید همه را راضی کنید. بهتر است شما کاری را انجام دهید که خودتان را خوشحال می کند وبر اساس آنچه باور دارید که درست و خوب است عمل کنید.

aid398175-900px-be-eccentric-step-7

۲-خودتان باشید نه شخص دیگری. به جای همراه شدن با جمع و پوشیدن لباس های مارک دار سعی کنید سبک منحصر به فرد خودتان را ایجاد کنید. این باعث می شود شما اعتماد به نفس داشته باشید.

babysit-older-kids-step-2-version-2

۳-احساسات خود را کشف کنید. فهمیدن اینکه شما چه کسی هستید و چه چیزی شما را خوشحال می کند بوسیله کشف چیزهایی است که شما از آنها مراقبت می کنید یا دوست دارید.

aid398175-900px-be-strong-step-6-version-3

۴-افرادی که شما را درک می کنند پیدا کنید. بهترین راه برای پیروز شدن بر جنبه های سخت زندگی داشتن دوستان خوب است. دوستان خوب به شما یادآوری می کنند که چطور شاد و معرکه باشید. برای حفظ عزت نفس بالای خود دوستان خوبی را پیدا کنید که شما را درک کنند و شبیه شما باشند.

aid398175-900px-be-comfortable-around-strangers-step-4-version-3

۵-از حق خود دفاع کنید. به دیگران اجازه ندهید به شما فشار آورند. خوب است که سعی کنید مردم را خوشحال کنید و خود محور بودن خوب نیست اما شما نیاز دارید که روی خودتان تمرکز کنید. قاطعانه ایستادن برای آنچه برای شما درست است مقدار زیادی اعتماد به نفس و عزت نفس می آورد.

تمرین کنید که به خودتان احترام بگذارید.

aid398175-900px-avoid-negative-effects-of-benzoyl-peroxide-step-10

۱-بهداشت مناسب را رعایت کنید. یکی از چیزهایی که شما برای عزت نفس داشتن نیاز دارید رعایت بهداشت مناسب است. به بهداشت خود اهمیت دهید موها و بدن خود را به طور منظم شستشو دهید دندان هایتان را مسواک بزنید. دست هایتان را موقعی که نیاز است بشورید این ها باعث می شود شما احساس خوبی درباره بدن خود داشته باشید.

۲-لباس تمیز و مناسب بپوشید.از لباس های خود مراقبت کنید. زمانی که کثیف هستند آنها را بشورید و اتو کنید.لباس های پاره خود را دور بریزید. لباس هایی که سایز شما هستند بپوشید نه لباسهایی که کوچک یا گشاد هستند.

aid398175-900px-become-a-successful-businessman-step-6-version-2

۳-به اندازه کافی بخوابید. سالهای نوجوانی سالهای شکل گیری هستند و بسیاری از نوجوانان از کمبود خواب رنج می برند.ممکن است شما فکر کنید کم خوابیدن خوب است اما تاثیر جدی بر سلامت شما خواهد داشت. دانشمندان دریافته اند که بد خوابیدن یا کم خوابیدن با پایین بودن خوشبینی و عزت نفس همراه است. بنابراین اگر شما به دنبال راهی برای تقویت عزت نفس خود هستید پیشنهاد می شود ۷ تا ۸ ساعت خواب در طول شبانه روز داشته باشید.

be-prepared-for-your-period-step-14

۴-ورزش کنید. بخش مهمی از احساسات خوب ناشی از ورزش است. اضافه وزن داشتن یا متناسب نبودن می تواند باعث شود احساس ناخوشایندی داشته باشید. ورزش به شما کمک خواهد کرد پر انرژی تر و سالم تر باشید.

aid398175-900px-be-annoying-step-31

۵-غذای سالم بخورید. سالم غذا خوردن مانند ورزش می تواند باعث شود شما احساس بهتری داشته باشید. به مقدار زیاد غذا خوردن باعث افزایش وزن و بیماری خواهد شد. خوردن غذاهای سالم به شما انرژی بیشتر و در نتیجه احساس بهتری خواهد داد.

منفی ها را حذف کنید.

aid398175-900px-ask-your-parents-if-you-can-play-a-game-step-10

۱- از افراد منفی دوری کنید. با افرادی که منفی گرا هستند وقت خود را صرف نکنید. این باعث می شود که شما احساس بدی درباره خود و جهان اطرافتان داشته باشید. گاهی اوقات زندگی سخت است گاهی اوقات نیز مردم اشتباه می کنند اما آنچه درست است این است که به جای اینکه به چیزهایی که نمی توانید برسید فکر کنید باید شکرگذار آنچه که دارید باشید.

aid398175-900px-deal-with-hppd-step-2-version-2

۲-به جای تمرکز روی شکست ها روی موفقیت های خود متمرکز شوید. همه وقت خود را صرف فکر کردن در مورد اشتباهات و شکست های خود نکنید. از اشتباهات درس بگیرید و حرکت کنید. به جای تمرکز روی چیزهایی که نمی توانید تغییر دهید بیاد آورید چیزهایی که شما در آن برتر بودید. به چیزهای خوبی که انجام داده اید فکر کنید. این ها کمک خواهد کرد که شما بهتر کار کنید و به دستاوردهای خوبی برسید.

۳-فکر کامل بودن را حذف کنید. هیچ کس کامل نیست.کامل بودن حقیقت ندارد. بنابراین تلاش نکنید که کامل باشید. در تلاش برای کامل بودن شما فقط خود را به طور مداوم ناامید می کنید. تلاش برای رسیدن به چیزی خوب است اما این راه اشتباه است. به جای آن فکر کنید که الان کجا هستید و تلاش کنید به مرحله بعدی بروید. گاهی اوقات شما خود را متعجب می کنید و کارها را بهتر از آنچه انتظار دارید انجام می دهید.

break-the-cycle-of-abuse-step-16

۴-تمرین کنید از خودتان تعریف کنید. هر روزی که فرد خوبی هستید از خودتان تعریف کنید.شما چیزی برای ارائه به جهان دارید. شما می توانید کاری انجام دهید که هیچ شخص دیگری قادر به انجام آن نیست.شما می توانید همه چالش های زندگی خود را اداره کنید. شما می توانید بهتر و شادتر باشید و می توانید دیگران و خودتان را دوست داشته باشید. به خودتان یادآوری کنید که این چیزها درست هستند و هر روز شما احساس بهتری نسبت به خودتان و تواناییهایتان خواهید داشت.

مطالب مرتبط

۱ دیدگاه

  1. بهمن ۱۲, ۱۳۹۵

    […] انتخابات و تغییرات مثبت ایجاد کنید. این راه های ساده عزت نفستون رو بهبود می بخشه. فقط کافیه آروم باشید و خودتون […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *