چگونه سعی کنیم تا نامرتب و شلخته نباشیم؟( قسمت اول)

آیا برای شما اتفاق افتاده است که در جایی بلغزید و بر روی زمین بیفتید ؟بد ترکیب و شلخته بودن نا مرتب بودن چیز جالبی نیست.

این مقاله به شما کمک می کند که چگونه نامرتب و شلخته بودن و ناآزموده بودن خود را کاهش دهید.این راهنمایی به شما نکاتی را خواهد آموخت که با استفاده از آن ها می توانید شلختگی خود را به حداقل برسانید.با عوض کردن محیط خود و عوض کردن اخلاقتان و همچنین با داشتن توجه کافی در امور. شما می توانید با اندکی تغییر، میزان نامرتب بودن خود را به میزان زیادی کاهش دهید.

روش اول

۱-به وجود آوردن محیطی امن و بی خطر

اطراف خانه را تمیز و مرتب کنید.

۱-اطراف خانه را تمیز و مرتب کنید.

ایجاد یک محیط با شلختگی و نامرتبی کمتر به شما کمک می کند تا به زمین نخورید ، دست خود را نبرید و کار هایتان را با تداوم ادامه دهید. همانند بسیاری از چیز های دیگر در زندگی ، ایجاد محیطی که در آن به راحتی بتوان به هدف خود رسید ، باعث خواهد شد تا بسیار ساده تر راه موفقیت را بپیمایید.

*کفش های خود را دم در بیرون آورده و مرتب در گوشه ای بگذارید ، این باعث خواهد شد که بعدا سر راه شما قرار نگیرد.

*چیز های کهنه ای را که دیگر نمی خواهید و به دردتان نمی خورد را به فرد نیازمندی ببخشید و یا بازیافت کنید و یا این که دور بیندازید.این به کمتر شدن شلختگی و نامرتبی کمک خواهد کرد.

 لباس هایی را بپوشید که متناسب با اندام شما باشند.

۲- لباس هایی را بپوشید که متناسب با اندام شما باشند.

این باعث خواهد شد وقتی که راه می روید لباس هایتان با چیزی برخورد نکند . طول شلوارتان باید کاملا متناسب با اندازه ی پاهای شما باشد. این تناسب باعث می شود که هنگام راه رفتن سکندری یا پشت پا نخورید.

*اطمینان حاصل کنید که بند کفش هایتان بیش از حد طولانی نباشد.این باعث پیش گیری از این خواهد شد که روی آن پا بگذارید  و به زمین بخورید.

*شلوار نباید تا حدی بلند باشد که به زیر کفش هایتان برسد . طول شلوار مناسب باعث می شود که دیگر پشت پا و سکندری نخورید.

خود را سازماندهی کنید.

۳- خود را سازماندهی کنید.

دسته بندی چیزها و اشیا در خانه باعث جلوگیری از تصادفات و برخورد ها می شود.وقتی که شما جای هر شیئ را در خانه می دانید احتمال کمتری وجود دارد که به طور تصادفی با چیز دیگری برخورد کنید و یا توسط چیزی شگفت زده شوید.(برای مثال چاقو در جایی باشد که شما انتظار ندارید و دست شما را ببرد.)

*بعد از آن که از اشیا استفاده کردید آن ها را سر جای خود بگذارید.

* از امنیت محل کابل سیم ها و سایر اشیائی که فشرده سازی شده اند ، اطمینان حاصل کنید تا اتفاق خطرناکی نیفتد.

در راه پله ها نرده های امن و پایدار نصب کرده و از آن استفاده کنید.

۴- در راه پله ها نرده های امن و پایدار نصب کرده و از آن استفاده کنید.

اگر از قبل در راه پله های خود نرده نصب کرده اید ، اطمینان حاصل کنید که امن هستند و می توانند وزن شما را تحمل کنند و به طور مناسب به دیوار نصب شده اند.

*زمانی که از پله ها پایین می آیید از نرده ها استفاده کنید . راه رفتن آرام و با استفاده از تجهیزات ایمنی داشته باشید.نرده ها تنها برای زمانی نیستند که شما تعادل خود را از دست می دهید آن ها را گرفته و تعادل خود را حفظ کنید. همچنین آن ها از  افتادن از پله ی اول به پایین جلوگیری می کنند.

در ناحیه های لغزنده ، از فرش یا روفرشی ضد لغزش استفاده کنید.

۵- در ناحیه های لغزنده ، از فرش یا روفرشی ضد لغزش استفاده کنید.

حمام و دستشویی ها ، آشپزخانه ها و سایر مکان هایی که کف لغزنده دارند ،  می توانند خطرناک  باشند. اشیا ی غیر لغزنده (همچون دمپایی و فرش و..) می توانند به شما کمک کنند تا روی این سطوح به صورت ایمن ایستاده و کار انجام دهید . همچون زمانی که جلوی ظرف شویی ایستاده اید و ظرف ها را می شویید.

*اشیاء غیر قابل لغزش معمولا از مواد پلاستیکی ساخته می شوند ، که در بسیاری از مغازه ها قابل دسترس می باشند همچون مغازه هایی که در ارتباط با وسایل حمام و دستشویی و آشپزخانه می باشد.

 اطمینان حاصل کنید که خانه تان به اندازه کافی روشن باشد.

۶- اطمینان حاصل کنید که خانه تان به اندازه کافی روشن باشد.

زمانی که در یک محیط تاریک به سر می برید احتمال بی نظمی و شلختگی بالاتر می رود . اگر روشنایی محیط و خانه شما کافی نیست ، لامپ های بیشتر  به خانه اضافه کرده و روشن کنید.

*روشنایی سقفی معمولا بهترین انتخاب برای تامین روشنایی محیط است . نوعی از روشنایی که کل محیط اتاق را روشن می کند.این به شما کمک خواهد کرد که هر چیزی را به واضحی و روشنی ببینید.

* چراغ را روشن کرده و ناحیه های تاریک اتاق را پیدا کنید ،  منبع روشنی هایی را به محیط اضافه کنید تا روشنایی این نواحی را تامین کنند.

مطالب مرتبط

۱ دیدگاه

  1. اردیبهشت ۱۷, ۱۳۹۶

    […] مقاله بعدی را از دست ندهید: چگونه سعی کنیم تا نامرتب و شلخته نباشیم؟( قسمت اول) […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *