چگونه دوران دبیرستان را بهتر بگذرانیم؟(قسمت دوم)

 

برای اینکه دوران دبیرستان را با خوشی، لذت ، آرامش و موفقیت بگذرانیم، نکاتی در قسمت اول بیان کردیم در این قسمت چند نکته دیگر در این زمینه را خواهیم آورد:

سر وقت باشید

سر وقت باشید

 • سعی کنید همیشه سر وقت باشید. معلمان دانش آموزانی که در زمان در کلاس حاضر هستند  را  دوست دارند و هوای آنها را دارند. تلاش شما برای حضور به موقع در کلاس نشان می هد که شما برای حضور در کلاس اشتیاق و علاقه دارید معلمان متوجه این رفتار شما هستند. اگر از شما را خواستید جای خود در کلاس را انتخاب کنید از اینکه ردیف جلو بشینید  ترسی نداشته باشید زیرا دانش آموزان در ردیف جلو بهتر می تواند تمرکز کنند البته  بهترین مکان برای نشستن در ردیف دوم است ، چرا که شما می توانید علاوه بر توجه به معلم ارتباط خودتان با دوستانتان را نیز حفظ کنید و به اصطلاح در حلقه دوستان باشید.. معلمان نیز دوست دارند به  مرکز کلاس نگاه کنند تا میزان توجه دانش آموزان را بسنجند.
 • تمرکز کنید

  تمرکز کنید

 • تمرکز کنید. برای موفقیت در دبیرستان، شما باید دارای یک ذهن متمرکز باشید. حتی اگر شما احساس کنید که در یک روز خاص انگیزه ندارید، به خودتان بگویید باید کار کنم و مطمئن باشید که بعداً پاداش آن را خواهید دید. اجازه ندهید که دوستانتان  شما را از موفقیت دور کنند. از خنده با دوستان و یا پچ پچ کردن با  همدیگر در طول کلاس خودداری کنید، و تنها به آنچه معلمتان می گوید گوش کنید. وقتی  که معلم در حال درس دادن است، آرام و بی صدا گوش کنید ، مگر اینکه او سوالی بپرسد. اگر دوستان شما می خواهید با شما سر کلاس صحبت کنند به آنها بگویید که بعداً با هم حرف خواهیم زد. نسبت به معلمان خود بی ادب نباشید.
 • نمرات خودتان را بالا نگه دارید

  نمرات خودتان را بالا نگه دارید

 • نمرات خود را بالا نگه دارید . اگر چه شما باید سعی کنید که همیشه سرحال و با نشاط باشید اما باید در عین حال نمرات خودتان را بالا نگه دارید. تکالیف خودتان را انجام دهید، پروزه های درسی را با جدیت دنبال کنید و برای  آزمون ها حسابی بخوانید تا بتوانید، و نمرات نهایی خود را بالا ببرید.
 • رای آنچه میخواهید مطالعه کنید برنامه بریزید.

  برای آنچه میخواهید مطالعه کنید برنامه بریزید

 • یک برنامه درست و حسابی برای درس خواندن بریزید. برای آنچه میخواهید مطالعه کنید برنامه بریزید. فراموش نکنید که زمانهای تفریح و استراحت ، و زمان گردش سرگرمی خودتان ، و برنامه های بعد از مدرسه را در برنامه خود بیاورید. و برنامه خودتان را همیشه همراه داشته باشید، تا بتوانید آن را با دقت دنبال کنید. زمان امتحانات خود را در آن  علامت گذاری کنید و  زمان مطالعه برای هر امتحان را مشخص کنید.. زمانی که شما مشغول با دوستان و یا در تفریح بوده اید  را مشخص کنید این کار به شما کمک خواهد کرد که همه چیز را کنترل کنید.
 • کلاسور خودتان را مرتب و با نظم بچینید

  کلاسور خودتان را مرتب و با نظم بچینید

   

 • کلاسور خودتان را مرتب و با نظم بچینید. شما نمی خواهید دیر به کلاس برسید تنها به این دلیل که جزوه درسی خودتان را پیدا نمی کنید. شما باید یک برچسب جداگانه برای هر کلاس انتخاب کنید ، و هر درس را در کلاس کاملا جداگانه مشخص کنید. این کار باعث میشود که نوشته ها و جزوات شما نظم پیدا کند و از بی نظمی و  آشفتگی جلوگیری شود.

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *