چگونه بهتر ورزش کنیم ؟

ورزش راه بسیار مناسبی برای فعالیت کردن از لحاظ جسمی است که از آن لذت ببرید. اگر شما ورزش را به طور منظم انجام دهید ، ممکن است شما شانس این را داشته باشید که ورزش مورد علاقه خود را بهتر یا هر فعالیتی که علاقه دارید را انجام دهید. مهم نیست که چه ورزشی شما انجام می دهید ، شما می توانید به خودتان کمک کنید که مهارت کسب کنید از طریق فعالیت  فعالیت موثر و زندگی سالمی خواهید داشت.

چگونه بهتر ورزش کنیم

۱٫تنظیم اهداف خود. قبل از اینکه شما شروع به تمرین ورزش یا انتخاب ورزش  خود کنید بهتر است ، در مورد اهداف خود فکر کنید. این می تواند به شما کمک کند که بروی آموزش تمرکز کنید و بدانید شما چه چیزی را برای چکاری نیاز دارید.
لازم نیست که اهداف شما بزرگ و یا دست نیافتنی باشد که شما آنها را نتوانید انجام دهید .برای مثال، اگر شما در حال حاضر یک مایل را در ۱۰ دقیقه میروید، شما می توانید برنامه ای تنظیم کنید که یک مایل را در ۸ دقیقه تعیین راه بروید.

چگونه بهتر ورزش کنیم

۲٫تنظیم یک طرح به یاد داشته باشید که برنامه ای که تنظیم می کنید معقول باشد. باید باعث بهبود تدریجی شما شود و انگیزه شما را حفظ کند و نباید باعث خستگی شما شود که کار خود را ترک کنید. شما می توانید برنامه مناسب را با کمک از مجلات ورزشی، مربیان، مربیان، و یا حتی دوستان تدوین کنید.

چگونه بهتر ورزش کنیم
۳٫آموزش به طور منظم. شما نمی توانید بهتر ورزش کنید مگر اینکه به طور منظم باشد. باتوجه هدفتان روزی ۳ یا ۶ بار در هفته باید انجام دهید .شما لازم نیست برای یادگیری ساعتها ورزش کنید. حتی بیست دقیقه ورزش به طور منظم می تواند در کسب مهارت در ورزش به شما کمک کند .اکثر مردم می توانند با حداقل ۱۵۰ دقیقه در هفته فعالیت متوسط یا ۷۵ دقیقه فعالیت شدید خود را بهبود بخشد. اگر شما به طور کلی فعال تر هستید، شما می توانید بیش از مقدار توصیه شده ورزش در روز انجام دهید. مانند ورزشهای استقامتی مثل ماراتن .به یاد داشته باشید افزایش برنامه های آموزشی باید به تدریج باشد. این می تواند کمک کندکه خطرات آن را به حداقل برسانید .شما قبل از هر گونه تغییر قابل توجهی در برنامه با پزشک متخصص برنامه خود را بررسی کنید.

چگونه بهتر ورزش کنیم

۴٫از ورزش لذت ببرید .

سعی کنید از حرکات یا ورزشی که انجام می دهید لذت ببرید و برایتان کسل کننده نباشد . اگر اینگونه باشد ممکن است انگیزه لازم را از دست بدهید و طبق برنامه پیش نروید و به هدفتان نرسید .

چگونه بهتر ورزش کنیم

۵٫قبل از هر ورزشی حرکات کششی انجام دهید. اگر چه دیدگاه های متفاوتی در مورد مزایای استفاده از کشش وجود دارد ، در عوض حرکات کششی به ورزشکار کمک می کنید راحتتر حرکات را انجام دهد و خطر اسیب دیدگی را به حداقل می رساند .

چگونه بهتر ورزش کنیم

 ۶٫بدن خودت را بشناس .

بدن خودت را بشناس و اعضای مختلف بدنت را متناسب با ورزشی که انجام می دهی سعی کن آن ها را تقویت کنی.

کلاس های بسیاری در خصوص شناخت بدن تشکیل می شود اما اگر کلاس هم نمی خواهی بروی می توانی از طریق اینترنت به مقدار کافی اطلاعات به دست بیاری.

چگونه بهتر ورزش کنیم

۷٫حرکات ورزشی حرفه ای ها را بررسی کن .

هر ورزشی که انجام میدهی بررسی کن و با دقت دنبال کن که افراد حرفه ای در آن حوزه چگونه انجام می دهند. فکر نکن تماشای ورزش دیگران کار بیهوده ای است. با این کار ایده های جالبی  ممکن است به ذهنت خطور کند.

چگونه بهتر ورزش کنیم

۸٫اعتماد به نفس داشته باش

سعی کن اعتماد به نفس خودت را افزایش دهی.  برای خودت اهداف کوتاه مدت و معقول مشخص کن و با دستیابی به آن ها اعتماد به نفس خودت را افزایش دهی اگر  از ابتدای کار خود را با قهرمانان المپیک و بهترین های حوزه ورزشی مورد علاقه ات مقایسه کنی چیزی جز با خاک یکسان کردن اعتماد به نفست و سرخوردگی نصیبت نمی شود.

چگونه بهتر ورزش کنیم

۹٫روحیه تیم را در خود افزایش بده

نهایت تلاش خودت را بکن تا وظیقه و نقشی که در گروهمربی برایت تعیین کرده به بهترین شکل ممکن انجام دهی حتی اگر سایر اعضای گروه چنین نمی کنند. برای بهبود اوضاع تیم به هم تیمی هایت کمک کن تا تیم ارتقا پیدا کند. سعی کن تبدیل به یک الگو برای سایر اعضا شوی.

چگونه بهتر ورزش کنیم

۱۰٫ به مربی خود احترام بگذار

مربی ها افراد با تجربه ای هستند و تو اگر به مربی خود اجازه دهی مطمئن باش خیلی می تواند در بهبود بازی موثر باشد. از سوال پرسیدن هم نترس مربی تو برای همین جا ایستاده تا تو از او بپرسی و کمک بخواهی!

 

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *