چگونه بفهمیم افسرده هستیم ؟

ما همه روزهای بد داریم ، ممکن است امتحانی را بد داده باشیم و یا شاید یک روز صبح لباس خنکی برای خود پیدا نکنیم ، که بپوشیم و روز بدی داشته باشیم ؟ اما وقتی این ناراحتی بدون علت هر روز تکرار شد و همیشه همراه ما بود باید چکار کنیم ؟

افسردگی نوجوانان

چگونه بفهمیم افسرده هستیم ؟

نوجوانان اغلب نمی داند افسرده هستند اما قطعا افسردگی علائمی دارد که متوجه شویم افسرده هستیم یا خیر ؟

اغلب نوجوانان متوجه تغییر قابل ملاحظه ای در خود و اطراف شان می شوند . مثل گذشته در مدرسه فعالیت نمی کنند و لذت نمی برند . زمان بیشتری را صرف تلویزیون تماشا کردن و اینترنت می کنند و به مدرسه توجه نمی کنند و اغلب تنها هستند .

علل افسردگی

هیچ کس علت اصلی افسردگی را نمی داند ولی بنابر تحقیقاتی که پزشکان انجام دادند نشان می دهد که یکی از علل افسردگی می تواند ژنتیک باشد . ژنتیک نقش مهمی در افسردگی دارد یعنی اگر اعضای خانواده شما افسرده باشند شانس اینکه شما هم افسرده شوید بسیار وجود دارد . از دست دادن یک دوست هم می تواند یکی از علل افسردگی باشد . محیط که در آن زندگی می کنید نیز بسیار تاثیر گذار است . اگر محیطی که در آن زندگی می کند بسیار ناراحتی و توسط انرژی منفی احاطه شده باشد احتمال افسردگی شما بسیار است .

افسردگی نوجوانان

درمان افسردگی

افسردگی بیماری بسیار شایع و تقریبا همیشه قابل درمان است. نکته اصلی این است که بدانید شما افسرده هستید و در اسرع وقت درمان شوید. بسیاری از مردمان بیماری خود را نمی دانند و ممکن است به خود آسیب برسانند و یا حتی ممکن است اقدام به خودکشی کنند . در اولین گام باید با یک فرد بزرگسال قابل اعتماد موضوع را در میان بگذارید و صحبت کنید . صحبت کردن با یک پزشک متخصص ، فردی که شما را درک کند افسردگی شما را بهبود می بخشد . گاهی اوقات هم ممکن است از طریق پزشک ، بسته به شدت افسردگی به شما دارو تجویز شود که روی مغز تاثیر بگذار تا افسردگی شما کمتر شود .

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *