چگونه استعداد های خود را کشف کنیم؟

درک ما از خودمان بسیار پیچیده است. اغلب ما استعدادهایی که در آن بهترین هستیم را کور می کنیم. استعدادهایی که می توانند به عنوان استعداد درخشان ما شناسایی شوند. حتی ممکن است چیزهایی که در آن خوب هستیم را خودمان فکر کنیم که بد هستیم. دلایل زیادی وجود دارد که بخواهیم استعداد های خود را کشف کنیم اما کمی کار می برد.

به خودتان برگردید

aid686037-900px-discover-your-talents-step-1-version-2

۱ ذهن خود را باز نگه دارید. از آنجا که به احتمال زیاد شما برخی از استعدادهای خود را کور کرده اید باز نگه داشتن ذهن راه خوبی برای ارزیابی استعدادهایتان است. به خاطر داشته باشید استعدادهایی فراتر از نواختن گیتار مانند شروع یک کار جدید  را در برنامه داشته باشید. استعداد در تمام اشکال و اندازه آمده و در تمام مناطق زندگی وجود دارد.

aid686037-900px-discover-your-talents-step-2-version-2

۲ به گذشته خود نگاهی بیاندازید. به کارهایی که انجام داده اید، کارهایی که لذت برده اید و زمانی که شما واقعا عالی بوده اید نگاهی بیاندازید از خود بپرسید به چه کارهایی که انجام داده ام افتخار می کنم؟ یک راه خوب فکر کردن در مورد چیزی است که شما در دوران کودکی دوست داشته اید. آنچه شما به عنوان یک بچه انجام داده اید. آنچه از آن لذت برده اید گاهی اوقات این کاوش می تواند عمیق ترین استعدادهای شما را نشان دهد. کارهایی که شما می توانید بهتر از هر کس دیگری انجام دهید. چیز دیگری که شما می توانید در مورد آن فکر کنید شرایط سختی است که تابه حال با آن مقابله کرده اید. که اغلب می تواند مهارت پنهان شما را نشان دهد.

aid686037-900px-discover-your-talents-step-3-version-2

۳ در مورد آنچه برای شما لذت بخش است فکر کنید. چیزهایی که شما را خوشحال می کند می توانند استعدادهای شما را نشان دهند. در مورد چیزهایی که شما دوست دارید انجام دهید فکر کنید. آیا تا بحال شده مشغول انجام دادن کاری باشید اما گذشت زمان را متوجه نشوید این ممکن است به استعداد شما اشاره کند.

aid686037-900px-discover-your-talents-step-4-version-2

۴ کارهایی را که خوب انجام می دهید ارزیابی کنید. در حال حاضر یک تفاوت بزرگ بین آنچه شما لذت می برید و انچه که شما در آن خوب هستید وجود دارد. ممکن است شما فکر کنید استعداد شما در آن چیزهایی است که عاشق انجام دادن آنها هستید اما به یاد داشته باشید که ممکن است استعداد ما در آن چیزهایی که لذت می بریم یا به آها فکر می کنیم نباشد. در مورد چیزهایی که به طور طبیعی انجام می دهید فکر کنید آیا تا به حال به کسی گفته اید بگذار این کار را من برایت انجام دهم یا اجازه دهید به شما کمک کنم این ها معمولا در مورد کارهایی است که شما خوب انجام می دهید.

aid686037-900px-discover-your-talents-step-5-version-2

۵ به زمان های موفقیتتان فکر کنید. به زندگی خود نگاه کنید و درباره زمانهایی که شما واقعا موفق بودید و احساس غرور می کردید فکر کنید این می تواند نشانی از استعداد شما باشد.

aid686037-900px-discover-your-talents-step-6-version-2

۶ داستان زندگی خود را یادداشت کنید. در مورد موضوعات، کلاس های یا افراد مورد علاقه تان بنویسید مواردی که شما در آن در حال پیشرفت هستید در مورد آینده خود بنویسید در مورد کارهایی که شما می خواهید انجام دهید و می خواهید در زندگی خود به چه چیزهایی برسید. این تمرین اولویت های شما و آنچه که شما فکر می کنید را نشان می دهد.

aid686037-900px-discover-your-talents-step-7-version-2

۷ از اطرافیانتان بپرسید.اطرافیان شما ممکن است بتوانند در پیدا کردن استعدادتان به شما کمک کنند از اطرافیانتان بخواهید نقاط قوت شما را بگویند.

 

تجربه های زندگی خود را مرور کنید.

 

aid686037-900px-discover-your-talents-step-8

۱ برای چیزهای جدید وقت بگذارید. اگر شما تمام روز خود را صرف تکالیف مدرسه یا تماشای تلویزیون کنید دیگر وقتی برای کشف استعداد هایتان نخواهید داشت. در حال حاضر شما چگونه وقت می گذرانید؟ اولویت های خود را در نظر بگیرید و زمانی را برای کسب تجربه های جدید در نظر بگیرید.

aid686037-900px-discover-your-talents-step-10

۲ روی مهارت های خود کار کنید. احتمالا شما در حال حاضر برخی مهارت ها را داشته باشید ممکن است مهارتی داشته باشید که به یک استعداد واقعی تبدیل شود اما باید آن را توسعه دهید. شما ممکن است جنبه کمی از یک استعداد را تجربه کرده باشید اما لازم است که تجربه بیشتری داشته باشید. سعی کنید چیزهایی که قبلا تجربه نکرده اید را تجربه کنید.

تجربه زندگی

aid686037-900px-discover-your-talents-step-12

۱ به کلاس هایی در مورد موضوعات مورد علاقه خود بروید. اگر مهارتی را دوست دارید سعی کنید برای توسعه آن به کلاس بروید گرفتن تجربه بیشتر وبدست آوردن تجربه بیشتربه پیدا کردن استعدادتان کمک می کند حتی شما می توانید در کلاس های آنلاین شرکت کنید.

aid686037-900px-discover-your-talents-step-13

۲ برای افزایش تجربیات خود سفر کنید. سفر یکی از موثرترین تجربیات شما می تواند باشد. در سفر می توانید چیزهای زیادی یاد بگیرید. به مکان های متفاوتی بروید و چیزهای جدیدی را امتحان کنید.

aid686037-900px-discover-your-talents-step-14

۳ نگاهی به سختی های زندگیتان بیاندازید. وقتی ما در حال مقابله با مشکلاتمان هستیم بیشتر در مورد خودمان یاد می گیریم. ممکن است زندگی آرامی داشته باشید و از خانه خارج نشوید اما اگر در مقابله با سختی ها و مشکلات خود باشید فرصت درخشش پیدا می کنید.

۴ برای کمک به دیگران داوطلب باشید. هنگامی که شما به دیگران در کارهای مهم و تاثیر گذار کمک کنید اولویت های شما تغییر خواهد کرد حتی ممکن است باعث کشف یک استعداد در شما شود.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *