چگونه از مدرسه لذت ببریم؟

مدرسه زندان نیست اما گاهی اوقات برای دانش آموزان به همان اندازه آزار دهنده است. برخی دانش آموزان به علت مشکلاتی که در برقراری ارتباط با سایرین دارند و استرسی که برای پاسخگویی به امتحانات می گیرند از دوران تحصیل به عنوان کابوس خود یاد می کنند. برای همین ما تصمیم گرفتیم راهکارهایی را برای تغییر این شرایط به شما پیشنهاد دهیم تا در هر شرایطی بتوانید نوجوانی شاد باشید.

چگونه از مدرسه لذت ببریم؟
۱٫دوست جدید پیدا کن

در روزهای نخست مدرسه بچه ها یکدیگر را بررسی می نند تا تشخیص بدهند که با چه گروه و دسته ای می توانند دوستی کنند. اگر علاقه مند به موسیقی، ورزش و… هستید باید دوستانی پیدا کنید که سلیقه شما با هم یکی باشد. فراموش نکن تو دوستی را باید پیدا کنی تا با هم وجه اشتراک داشته باشی تا در زنگ های تفریح و وقت های آزاد با هم بتوانید لذت ببرید.

چگونه از مدرسه لذت ببریم؟

۲٫فعالیت های جانبی را از دست نده

در هر مدرسه ای گروه هایی هستند که نشریه دارند و یا به فعالیت های اجتماعی می پردازند سعی کن در حوزه ای که علاقه داری وارد یکی از این گروه ها بشوی.

چگونه از مدرسه لذت ببریم؟

۳٫ورزش کن

به هر حال در سن نوجوانی تو به دلیل تغییر و تحول بدنی و رشدی که می کند باید ورزش کنی تا نوجوانی سالمی را بگذرانی. از میان تمام رشته های ورزشی در نهایت رشته مورد علاقه تو نیز پیدا می شود. سخت نگیر قرار نیست همه قهرمان المپیک بشوند بنابراین سعی کن از زمانی که ورزش می کنی لذت ببری.

چگونه از مدرسه لذت ببریم؟

۴٫همه چیز را به شوخی بگیر

شوخ طبعی خودت را به کار بنداز و سعی کن خاطرات خود را هرچند که ساده هستند به شکل یک جوک تعریف کنی به این شکل تو می توانی به یک چهره محبوب تبدیل شوی هرکسی دوست دارد آدمی با این خصوصیت اطرافش باشد.

چگونه از مدرسه لذت ببریم؟

۵٫روزت را زیبا آغاز کن

تجربه ثابت کرده است که روزت را هرگونه آغاز کنی همانطور ادامه می یابد برای همین صبح که خواب بیدار می شوی سعی کن با انرژی مثبت باشی. یکی از کارهایی که می توانی بکنی این است صبحانه بخوری و به یک آهنگ شاد و پرانرژی گوش دهی اگر زمان کافی برای آن نداری حداقل آلارم گوشی ات را بر یک آهنگ زیبا بگذار و باور کن تأثیر محسوس آن را از روز نخست احساس خواهی کرد.

اگر وقت نداری صبحانه بخوری حتما برای میان وعده میوه و خوراکی های سالم با خودت ببر.

چگونه از مدرسه لذت ببریم؟

۶٫وسایلت را شخصی کن

تو شخصیت منحصر به فرد خود را داری این را بر روی لوازم تحریرت به گونه ای منعکس کن که تعریف کننده تو و شخصیتت باشد. این موضوع باعث می شود در محیطی مانند مدرسه و در میان افراد جدید شخصیت خودت را راحت تر به جمع معرفی کنی.

چگونه از مدرسه لذت ببریم؟

۷٫رویاهایت را فراموش نکن

به هرحال حقیقتی وجود دارد که کلاس های درس می توانند کسل کننده باشند و تو مجبوری ساعت ها این کلاس ها را تحمل کنی و کاری هم ازدستت بر نمی آید. شاید سر کلاس ریاضی ایده جالبی به ذهنت رسید مثلا ایده یک داستان بسیار جذاب. به جز داستان شاید یک تفریح بامزه خلاقانه برای خوش گذرانی بیشتر با دوستانت پبدا کردی.

چگونه از مدرسه لذت ببریم؟

۸٫برنامه داشته باش

بهتر است برای هر کاری برنامه داشته باشی. برای درس خواندن و انجام تکالیف بهتر است یک برنامه روزانه داشته باشی تا آن را انجام دهی ونگذاری کارها روی هم تلنبار شوند.

چگونه از مدرسه لذت ببریم؟

۹٫نسبت به معلم ها سخت نگیر

معلم ها هم مثل دانش آموزان به گروه های خوب و بد تقسیم می شوند. اما از یاد نبرحتی بدترین افراد راهم می توان دوست داشت منتها اگر یاد بگیری چگونه با آن ها کنار بیایی.

بدترین کاری که برای بامزه به نظر آمدن ممکن است انجام دهی مسخره کردن معلم است. معلم تو احمق نیست مطمئن باش متوجه می شود و در بهترین فرصت انتقام خود را می گیرد.

و از یاد نبر که همیشه به عنوان دردسر ساز کلاس پیش معلمی شناخته نشی چون واقعا تاثیر منفی زیادی بر نظر معلم نسبت به تو دارد.

چگونه از مدرسه لذت ببریم؟

۱۰٫کم ترین زمان بهترین استفاده

منظور از بهترین استفاده در واقع منظور میزان  کیفیت و لذت بردن از زمان است. مسلما اگر درس هایت را خوانده باشی تکالیفت را انجام داده باشی و خیالت راحت باشد که نمره خوبی می گیری صبح ها با خوشحالی  بیشتری به مدرسه می روی و زنگ های تفریح بهتری را در کنار دوستانت سپری می کنی.

اگر با ریاضی مشکل داری تنها کاری که باید انجام دهی این است که شبی نیم ساعت برای آن وقت بگذاری و دیگر نیاز نخواهد بود که شب تا صبح بیدار بمانی و درس بخوانی و مطمئن باش سودی به حالت ندارد.

چگونه از مدرسه لذت ببریم؟

۱۱٫کمک بگیر

اگر در درسی مشکل داری و یا از انجام تکلیفی عاجزی لزومی ندارد تا به تنهایی آن را انجام دهی به هر حال در مدرسه همیشه دانش آموزان بهتر از تو وجود دارد . غرور را کنار بگذار و همکلاسی هایت جلسات رفع اشکال تشکیل بده. اگر دوست نداری وقتت را با دوستان به درس بگذرانی خارج از کلاس به سراغ معلمت برو و از او کمک بگیر مطمئن باش بهتر از هر کس دیگری می تواند تو را راهنمایی کند.

چگونه از مدرسه لذت ببریم؟

۱۲٫فعالیت های خارج از مدرسه

اگر تمام نکات بالا را رعایت کردی و همچنان مدرسه برایت کسل کننده بود و هیچ جذابیتی نداشت. با فعالیت های خارج از مدرسه خودت را به چالش بکش. کلاس های خارج ازمدرسه برو و ذهنت خودت را بیشتر به بازی بگیر. شاید هر کلاسی نتوانی بروی چون برخی از کلاس ها بسیار گران هستند و هر خانواده ای از عهده پرداخت آن برنیاید اما بالاخره مناسب هر بودجه ای کلاسی وجود دارد. برای یافتن کلاس های مناسب می توانی از مسئولان مدرسه کمک بگیری.

چگونه از مدرسه لذت ببریم؟

۱۳٫از مدرسه فاصله نگیر

شاید  در نگاه نخست ایده اینکه آی پد به دست بگیری و وقتت را در مدرسه با آن پر کنی به نظر جالب بیاید اما در نهایت منجر می شود که همه چیز را از دست بدهی به خصوص لذت یاد گیری و آموزش.

مطالب مرتبط

۱ دیدگاه

  1. مهر ۱۴, ۱۳۹۵

    […] چگونه از مدرسه لذت ببریم؟ | نوجوان شاد […]

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *