چگونه از خود دفاع کنیم ؟

شاید خیلی از ما نوجوانها در تیمهای ورزشی مدرسه مان یا کلاسهای فوق برنامه که کار یا بازی گروهی انجام می دهند ، شرکت کرده باشیم. ممکن است گاهی اوقات بنا تیمی که شما در آن هستید شکست بخورد و شما را ممکن است به خاطر باخت تیم سرزنش کنند . خب در اینگونه مواقع شما باید چکار کنید ؟

2

۱٫چه کسی میگوید تیم به خاطر تو باخته است؟ نکند همان دختری که هفته ی پیش هم یکی دیگر را سرزنش میکرد . این را میگوید؟گیریم که بهترین بازیکن تیم باشد ، ولی حق ندارد تو یا هر کس دیگری را محکوم کند . اجازه ی این کار را به او نده. بقیه ی هم از تو حمایت خواهند کرد .

۲٫اصلا قبول! تو یک جا اشتباه کرده ای . ولی آن اشتباهی که یکی دیگر از هم تیمی هایت درست پنج دقیقه قبل از اشتباه تو کرد و باعث شد تیم تان گل بخورد چه ؟ می بینی ؟ برنده شدن تیم حاصل تعداد زیادی از حرکتهایی است که تک تک اعضا هر دوتیم انجام می دهند . این اصلا منصفانه نیست که بگوییم یک بازیکن باعث پیروزی یا شکست تیم می شود .

چگونه از خود دفاع کنیم

۳٫تو آدم کاملی نیستی و  ممکن است مثل همه آدمها اشتباه بکنی . پس اینقدر خودت را نخور! باور کن گاهی اوقات ما بدترین منتقد خودمان هستیم! به جای این که اینقدر خودت را سرزنش کنی ، ببین کجاها اشتباه کردی ، تا دیگر آنها را تکرار نکنی بعد راهت را ادامه بده . با خودت همانطور رفتار کن که با فرد دیگری در شرایط خودت رفتار می کردی.

۴٫ هر جا که میشود امتیازی به خودت بده . شاید تیم علی رغم باختش ، بازی آبرومندانه ای کرده است ، که دست کمی از تیم مقابلتان نداشته است .

۵٫البته احتمالا خودت همه ی این مسائل را می دانی ، ولیی باز هم احساس خوبی نداری . خب ، کمی از بار غمت را  سبک کن . احساساتت را روی کاغذ بیاور . مطمئن باش سبکتر خواهی شد .

چگونه از خود دفاع کنیم ؟

۶٫خودت را با کار شادی سرگرم کن . با برادرت بازی کن موسیقی مورد علاقه ات را گوش کن . به خودت بگو گذر زمان مشکل را حل می کند و مطمئن باش اینکار را می کند .

منبع : دختران امروز

 

مطالب مرتبط

۱ دیدگاه

  1. اسفند ۲۴, ۱۳۹۶

    […] چگونه از خود دفاع کنیم ؟ […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *