چطور هدفمان را در زندگی پیدا کنیم؟

 

اگر شما احساس می کنید که در زندگیتان شاد نیستید شاید احتیاج دارید که هدف زندگی خود را پیدا کنید.  ممکن است برای شما سخت باشد چرا که ممکن است شما متوجه شوید در زندگیتان راه را اشتباه رفته اید.هرگز برای داشتن یک زندگی معنادار و شاد دیر نیست. هدف زندگی خود را پیدا کنید و طوری زندگی کنید که به آن برسید.

ارزیابی علایق

aid745045-900px-find-your-purpose-in-life-step-1

داشتن یک دفترچه یادداشت از اهداف. یادداشتهای روزانه یک ابزار مفید برای انجام هر گونه تغییرات در زندگی خود و یا دیدگاه های خود است. داشتن یک دفترچه یادداشت که مخصوص ثبت اهداف شما در زندگی، شادیها و احساسات شما باشد، خیلی خوب است. نگران نباشید که چگونه یادداشت کنید این دفترچه مال شماست و قرار نیست هیچ کس دیگری آن را بخواند مهم این است که شما کاملا صادق باشید نه این که فقط خوبیها را بنویسید.

۸ سوالی که شما باید از خود بپرسید تا هدفمندتر زندگی کنید.

برای شروع ارزیابی اهداف زندگی لازم است که بدانید چه چیزی شما دوست دارید انجام دهید، دقیقا شما چه چیزی انجام می دهید و چه چیزی نیاز است برای داشتن زندگی هدفمند تغییر کند.

 • چه وقتهایی در زندگی شما شاد هستید؟
 • چه چیزی باعث می شود شما به خودتان افتخار کنید؟
 •  چه ویژگی در مردم برای شما تحسین برانگیز است؟
 • چه چیزی باعث می شود که شما احساس کنید واقعا زنده و با انرژی هستید؟
 • چه تغییری می تواند باعث شود که شما زندگی شادتری داشته باشید؟
 • چه باید هایی مهم تر از خواستن های شماست؟
 • اگر شما بتوانید یک چیز را در جهان تغییر دهید آن چه چیزی خواهد بود؟
 • اگر شما فقط یک هفته فرصت برای زندگی کردن داشته باشید آن هفته را چطور می گذرانید؟

aid745045-900px-find-your-purpose-in-life-step-3

۳ علایق خود را لیست کنید. کارهایی که از انجام دادن آنها لذت می برید بنویسید که می تواند به کار شما یا زندگی شخصی شما مربوط باشد. آنها باید کارهایی باشد که واقعا شما را خوشحال می کند و از انجام آنها لذت می برید کارهایی که بدون دریافت دستمزد نیز دوست داشته باشید انجام دهید. کارهایی که در وقت انجام آنها گذر زمان را متوجه نشوید.

aid745045-900px-find-your-purpose-in-life-step-4

۴ بنویسید که عاشق چه چیزی هستید. چیزها و مردمی که دوست دارید خیلی در کیفیت زندگی شما و اینکه چطور وقت بگذرانید مهم هستند. چیزها و مردمی که دوست دارید می توانند به شما در احساسات و تمرکز روی اهدافتان به شما کمک کنند. تمرکز روی چیزهایی که واقعا دوست دارید می تواند به شما در نزدیک شدن به احساسات واقعیتان کمک کند. اگر عشق اصلی شما خانواده شماست در صورتیکه تمام وقت خود را صرف کارتان کنید احساس برآورده شدن نیازهایتان را در زندگیتان نخواهید داشت.

aid745045-900px-find-your-purpose-in-life-step-5

۵ سرگرمی های خود را پیدا کنید. این هم شبیه پیدا کردن علایق و احساسات شماست با این تفاوت که باید کمی متمرکز تر شوید. برای پیدا کردن سرگرمی ها  روی کارهایی که فوق العاده شما را هیجان زده می کند، فکر کنید. به آخرین باری فکر کنید که چنان خندید که گونه های شما درد گرفته است. به بازی که شما در کودکی خیلی از آن لذت می بردید فکر کنید.
aid745045-900px-find-your-purpose-in-life-step-6۶ از برنامه ریزی قبلی استفاده کنید. خودتان را در ۹۰ سال دیگه تصور کنید. تصور کنید که یک زندگی هدفمند و فوق العاده دارید. تصور کنید چه چیزهایی در زندگی شماست سپس فکر کنید چه کارهایی را باید به صورت پیش زمینه هر دهه تا قبل از ۹۰ سالگی انجام دهید تا در ۹۰ سالگی زندگی کاملی داشته باشید.

مطالب مرتبط

۱ دیدگاه

 1. آذر ۱۲, ۱۳۹۵

  […] چطور-هدفمان-را-در-زندگی-پیدا-کنیم؟ | نوجوان شاد […]

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *