چطور مغز خود را فعال نگه داریم

درسته که انیشتین یک انسان خاص بود و مغزش کلا با آدمای دیگه فرق میکرد ولی خب همه این شانس را ندارن که مغزشون مثل اون باشه . شما میتونید با فعال نگه داشتن و درست استفاده کردن از مغزتون کارهای بزرگی انجام بدید.راههای مختلفی وجود داره یکی از اونها به چالش کشیدن مغز هست توی توی این مقاله ما شما را راهنمائی میکنیم

فعال نگه داشتن مغز برای قویتر کردن آن

۱-فعال نگه داشتن مغز برای قویتر کردن آن

مغز آدمی با فعالیت های نورونی یا عصبی کار میکنه. زمانی که از مغزمون استفاده میکنیم چیزهای جدید به مغزمون اضافه میشن و چیزهایی که از قبل در مغزمون بودن قویر میشن. اگه از مغزمون استفاده نکنیم یواش یواش به سمت زوال و نابودی میره. همیشه از مغزت استفاده کن و اون رو در حالت فعال نگه دار.

*همیشه چیزهای جدید رو امتحان کن. درست کردن چیزها، مذاکره با افراد و..همیشه از مغزت کار بکش تا بصوزت فعال باقی بمونه و زمانی که بهش احتیاج داری درست کار کنه، مخصوصا زمانی که میخای مطالعه کنی.

با استفاده از پازل، بازی و فعالیت ها مغزت رو به چالش بکش

۲-با استفاده از پازل، بازی و فعالیت ها مغزت رو به چالش بکش

اگه میخوای عضله بسازی و بدن قوی ای داشته باشه مسلمه که باید باشگاه بری و خیلی سخت ورزش کنی. این مسئله در مورد مغز هم صادق هستش، اگه میخوای مغز پرقدرتی داشته باشی، باید مغزت رو به چالش بکشی. میتونی این کار رو با انجام پازل، بازی، فعالیت های جدید  و… انجام بدی و کارایی مغزت رو افزایش بدی.

*سعی کن به همه چیز با آزمایش کردن برسی. مثلا به جای نگاه کردن به فیلم آشپزی میتونی در آشپزخونه خودت دست به کار بشی و غذای مورد علاقه ت رو بپزی این جوری یادگیری بالاتره و مغز بیشتر به چالش کشیده میشه.

 

برای سلامت مغز و بدنت ورزش کن

۳-برای سلامت مغز و بدنت ورزش کن

مغزت بخشی از بدنت هستش. پس زمانی که تن سالمی داشته باشی، مغزت هم سالم خواد بود. مرتب ورزش کردن، اکسیژن زیادی رو به مغز میرسونه و سیستم ایمنی بدن رو تقویت میکنه.

*میتونی با پیاده روی کردن در محیط اطراف خونه این کار رو انجام بدی و بعدا اثرات همه ی این ها رو خواهی دید که چقدر در کارایی مغز اثر گذار خواهد بود.

غذای سالم بخور و رژیم غذایی مناسب داشته باش

۴-غذای سالم بخور و رژیم غذایی مناسب داشته باش

مغز انسان برای فعالیت به سوخت نیاز داره و این سوخت از غذا تامین میشه. مثل ورزش، غذای مناسب هم برای فعالیت مغز لازم هستش.  برای این کار خوردن میوه های سالم، دانه های مغذی، پروتئین، سبزیجات ، غذای با نمک و شکر و چربی کم و همچنین کم تر خوردن غذاهای فراوری شده توصیه میشه.

*با شکم خالی و پر مطالعه نکن. یک غذای سبک قبل از مطالعه بهترین چیزی هستش که توصیه میشه.

 

مترجم : رحیمی

 

مقالات مرتبط:

مغز خود را تقویت کنید

چطور میشه مغز را تقویت کرد

مغز دختر و پسر چه فرقی دارد؟

مطالب مرتبط

۱ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *