چطور فرمول حفظ کنیم

آیا تا به حال شده که تمام شب را بیدار بمانید و سعی کنید که فرمول های ریاضی و فیزیک را حفظ کنید؟ یا آیا شما مجموعه ای از فرمول هایی که امروز حفظ کردید، همه آنها را تا فردا صبح فراموش می کنید؟ به نظر من که به حفظ کشیدن این فرمول ها، فقط شما را به کتابها قدیمی تان بر میگرداند بجای اینکه درزمان حالدر حرکت باشید.فکر می کنم مخ آدم هم سوت بکشد از اینکه این همه فرمول را بخواهد حفظ کند!

حفظ کردن فرمول های ریاضی و فیزیک

آرام باشید.

۱-آرام باشید.

مسائل ریاضی و فیزیک به این معنا نیست که تحت استرس آنها را مطالعه کنید.پس ذهنتان را آرام کنید. با انجام این کار، شما قادر خواهید بود که تمرکز بیشتری روی کارتان داشته باشید.

 

بررسی کردن منابع خود را به حداقل برسانید.

۲-بررسی کردن منابع خود را به حداقل برسانید.

بسیاری از مردم فکر می کنند که با یکبار نگاه مختصر در یک فرمول، در ذهنشان می ماند! اما موقعی که آنها در روز بعد از خواب بیدار می شوند، آنها شوک زده می شوند که ای دل غافل! فرمول در طول شب به بیرون از مخ درز کرده است. به همین دلیل یک ایده خوب برای حل تمرین مساله با فرمول، دنبال کردن آن است. شما باید آن را چندین بار انجام دهید تا بتوانید که بخاطر بسپارید. همیشه تکرار کردن منجر به حفظ کردن آن می شود. البته منظورم این نیست که طوطی وار فقط حفظ کنید بلکه اول موضوع را درک کنید.

 

تجزیه و تحلیل واحدها.

 

۳-تجزیه و تحلیل واحدها.

واحدهای اولیه از هر متغیر را در داخل فرمول قرار دهید و ببینید که شما می توانید آن واحدها را از جواب هم بگیرید.به این معنا که با هم همخوانی داشته باشند.

 

درک کنید که فرمولها چطور ساختار یافته اند.

۴-درک کنید که فرمولها چطور ساختار یافته اند.

شما در حال حاضر یک حس دانستن در مورد مفهوم دارید.پس حسی از فرمول را ایجاد کنید. برای مثال: (شتاب = نیرو / جرم) که نیرو در بالای کسر قرار دارد که معنادار است. از آنجایی که اگر شما نیروی بیشتری بر یک شی اعمال کنید، سرعت آن سریعتر خواهد بود. جرم هم در پایین کسر است.همچنین از آنجایی که جرم بیشتر به این معنا است که اینرسی هم بیشتر است و این باعث می شود که شی سخت تر، شتاب بگیرد. فرمول مخالف (شتاب = جرم / نیرو) معنی ندارد. با استفاده از این فرمول نادرست، یک نیروی قوی

( اعداد بزرگ در پایین کسر) باعث یک شتاب کوچکی می شود که این  هم معنا ندارد.

اطمینان حاصل کنید که شما می توانید تمرکز کنید.

۵-اطمینان حاصل کنید که شما می توانید تمرکز کنید.

آیا هر باری که شما مطالعه می کنید در حالی هست که شما گرسنه یا تشنه هستید؟ چگونه آن را احساس می کنید؟در واقع شما احساس بی میلی دارید که بخواهید تمرکز کنید! بخاطر اینکه شما عجله دارید که بروید و به مقداری پیتزا چنگ بزنید.اگر شما حس گرسنگی یا تشنگی دارید،در آن لحظه از مطالعه آن فرمولها دست بکشید و خودتان را با خوردن غذا یا نوشیدن راضی کنید.

 

یاد بگیرید که چطور فرمولها را استخراج کنید.

 

۶-یاد بگیرید که چطور فرمولها را استخراج کنید.

به این ترتیب شما می توانید فقط تعداد حداقلی که از فرمولها ظاهر شده اند را حفظ کنید و شما نیاز به استخراج همانها دارید به غیر از بقیه موارد. برای مثال، فرمولی که در لیست فرمول مفهومی مول است و لیستی از فرمول حرکت دایره ای، شما هرگز نیاز نخواهید داشت که آنها را یاد بگیرید. به این منظور فرمولهای دیگر شامل فقط متغیرهایی است که در صفحات دیگر آمده است.

حافظتان را آموزش دهید.

 

۷-حافظتان را آموزش دهید.

هرباری که شما یک فرمول جدید یاد می گیرید، به شما می گوید که چطور یک مقدار را از نظر عبارات مقادیر دیگرمحاسبه کنید. یک دوستی پیدا کنید که به طور تصادفی،در دوره فعلی یکی از فرمولهایی را انتخاب کند که شما قبلا آن را یاد گرفته اید و سپس آن را توصیف کنید. اگر چه خستگی دارید اماتلاش کنید برای یادآوری اینکه چه فرمولی بود و اولین چیزی که به ذهنتان می آید، آن را درست بگیرید یا اینکه ۴ ساعت بدون اینکه به کتاب نگاه کنید که ببینید چه فرمولی بود!آیا در طول۴ ساعت به ذهنتان می آید؟! به دوستتان بگوئید که به طور تصادفی یکی از فرمول هایی را انتخاب کند که در حال حاضر انتخاب نشده اند و شما هم تلاش کنید که آن را به یاد بیاورید و این کار را تا زمانی که شما آن را درست بگیرید، ادامه دهید. ممکن است که اول از همه جواب در ذهن شما جرقه زده شود و به یادتان بیاید یا شاید هم ساعتی طول بکشد تا به یاد بیاورید! اینجا معلوم میشود که آیکیوی شما چطور است!!! این کار را هر زمانی که شما انجام بدهید، در واقع شما خودتان را برای استخراج خاطرات ضعیفتر، بهتر خواهید ساخت و اینکه چه چیزی در داخل آگاهی تان است!این روش آسانتری است که فرمولها را در آینده یاد بگیرید.

 

 

مطالب مرتبط

۲ دیدگاه‌

  1. مهسا.ميم گفت:

    اى کاش اینجارو از اول مهر پیدا کرده بودم?
    شما عالى هستین

  1. اردیبهشت ۲۳, ۱۳۹۶

    […] چطور فرمول حفظ کنیم […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *