چطور دوست‌داشتنی باشیم؟ قسمت دوم

چطور دوست‌داشتنی باشیم؟

۷. با اعتماد به نفس صحبت کنیم
افراد دوست داشتنی لاف نمی‌زنند؛ اما در مواجهه با موقعیت‌های چالش‌برانگیز، به خصوص چیزهایی که روی زندگی دیگران اثر دارند، با آرامش، کنجکاوی و اعتماد به نفس به مسئله نزدیک می‌شوند. معمولاً می‌شود جملاتی مانند این را از زبان‌شان شنید: «خب، ببینیم چطور باید این مشکل‌و حل کرد»

 

۸. از اسامی و عناوینِ محترمانه استفاده کنیم
سعی کنیم اسامی دیگران را به خاطر بسپاریم و در موقعیت‌هایی که استفاده از عناوین، افراد را خوشحال می‌کند آنها را به کار ببریم.

 

۹. عضوی از تیم بودن را فراموش نکنیم
احساس رفاقت می‌تواند موقعیت‌های سخت را قابل تحمل کند و شوخ‌طبعی حتی می‌تواند باعث لذت‌بخش شدن چنین موقعیت‌هایی بشود. آدم‌های خیلی کاریزماتیک در موقعیت‌های سخت جملاتی مثل این به زبان می‌آورند: «عیب نداره، برای همه‌مون همینطوره» و بعد در کنار بقیه برای رسیدن به اهداف تیم تلاش می‌کنند.

 

۱۰. دیگران را به هم معرفی کنیم
می دانید بهترین چیزی که کسی می‌تواند همزمان به دو نفر بگوید چیست؟ «اجازه بدید … را به شما معرفی کنم.» البته ظاهراً این روزها همه به دنبال برقراری ارتباط هستیم؛ اما آدم‌های کاریزماتیک کسانی هستند که علاوه بر ساختن شبکه‌ی ارتباطی خودشان به دیگران هم کمک می‌کنند تا با افراد بیشتری آشنا بشوند.

 

۱۱. نوبتمان را فراموش نکنیم
آدم‌های دوست‌داشتنی وقتی که برای انجام کاری، چه مفرح و چه دشوار و ناراحت‌کننده، نوبت آنها باشد نمی‌ترسند و قدم پیش می‌گذارند. به عبارت دیگر، آنها اگرچه از دیگران تعریف می‌کنند یا بخشنده هستند؛ اما در عین حال یادشان نمی‌رود که این دفعه مثلاٌ پرداخت صورتحساب ناهار نوبت آنهاست.

 

۱۲. به دیگران بگوییم که به آنها اعتماد داریم
فقط سه کلمه :«بهت ایمان دارم». همین کلمات ساده می‌توانند الهام‌بخش موفقیت باشند. همه‌ی افراد به تصدیق شدن نیاز دارند. در عین حال این تصدیق باعث ایجاد محبت نسبت به فرد گوینده می‌شود.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *