چطور حافظه تصویری خوبی برای درس بخونیم؟

آیا تو دانش‌آموزی هستی که با حافظه تصویریت چیزهای مختلف را یاد می‌گیری؟ آیا نیاز داری که با روش‌های بهتر درس‌خوندن آشنا بشی؟ اگه آره پس مراحل زیر رو بخون.

مراحل:

تو کلاس ، حین تدریس معلم ، یادداشت برداری کن.

۱-تو کلاس ، حین تدریس معلم ، یادداشت برداری کن.

هر چیزی رو که معلم ، پای تخته می‌نویسد و یا روی پاورپوینت ، نشان می‌دهد را یادداشت کن. همچنین نکته‌های مهمی را که می‌گوید را در دفترخود بنویس.

هر نموداری  که معلم ارائه می‌کند را ترسیم کن . برای مثال در درس زیست‌شناسی ممکن است  تصویری از سلول را ارائه کند ، و یا در درس تاریخ ، نقشه‌ها مهم هستند.

برای سازمان‌دهی به اطلاعات خود ، اون‌ها رو روی یه نمودار و یا نقشه ترسیمی بیار. به‌طوری که نکات مرتبط با هم رو با یه فلش به هم  وصل کنی.

اون یادداشت‌ها رو مطالعه کن.

۲-اون یادداشت‌ها رو مطالعه کن.

فلش‌کارت درست کن.(روی کاغذ‌های کوچیک ، نکات مهم رو یادداشت کن تا به راحتی بتونی اونا رو مطالعه کنی.) به عنوان یک یادگیرنده ، اگه به این فلش کارت‌ها ، تصویر هم اضافه کنی ، در یادگیری بسیار موثر خواهند بود.

اطلاعات و نکات مهم رو علامت‌گذاری کن و از خودت با موضوع این نکات ، امتحان بگیر . علامت‌گذاری باعث خواهد شد که هنگام مطالعه ، به نکات مهم بیشتر توجه داشته باشی.

داخل کتاب درسی،  به نمودار ها و شکل‌های مهم نگاه کن. بعدا موقع امتحان دادن سعی کن ، اونا رو تو ذهن خودت مجسم کنی. به‌این طریق می‌تونی اطلاعات اون شکل‌ها و نمودار ها رو هم تو ذهنت ، نگه داری.

موقع امتحان دادن ، سعی کن ، یادداشت‌هایی که سر کلاس برداشتی و شکل‌ها و نمودار‌ها و شکل‌هایی که کشیدی رو تو ذهن خودت مجسم کنی و اطلاعات مربوط به اون‌ها رو به یادت بیاری.

۳-موقع امتحان دادن ، سعی کن ، یادداشت‌هایی که سر کلاس برداشتی و شکل‌ها و نمودار‌ها و شکل‌هایی که کشیدی رو تو ذهن خودت مجسم کنی و اطلاعات مربوط به اون‌ها رو به یادت بیاری.

 

اگه اطلاعات و نکات مهم رو در کنار تصویر‌ها و نمودار ها یادداشت کنی ، ین امر باعث می شه بعدا ، راحت‌تر بتونی اونا رو یادآوری کنی.

 

پیشنهاد ها:

 

  • -موقع علامت‌گذاری نکات مهم ، سعی کن از خودکار‌های با رنگ‌های مختلف استفاده کنی.
  • -سعی کن نمودار‌ها و اشکال مختلف کتاب رو از اینترنت دربیاری.

هشدار ها:

 

  • -سعی نکنید که نوشته‌هاتون رو بسیار زیبا و تمیز کنید (مثلا با رنگ‌های مختلف خودکار ، یادداشت برداری کنید.) معمولا این باعث حواس پرتی -میشه و نمیتونید روی موضوع اصلی که به‌خاطر سپردن نکات مهمه ، تمرکز  کنید. سعی کنید فقط حواستون به خوندن باشه نه چیز دیگه.

 

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *