چطور انگشت خوانی کنیم؟

خوندن انگشتان یه بخش مهمی از کف بینی رو تشکیل میده. این کار شامل نگاه کردن به کل دست که شامل تک تک انگشت ها میشه. این پست رو بخونید تا یاد بگیرید که چطور این کار رو انجام بدید.

مراحل:

طول کلی رو اندازه بگیرید.

۱-طول کلی رو اندازه بگیرید.

طول کلی انگشتان با توجه به اندازه ی کف دست محاسبه میشه. به طور متوسط طول بزرگترین انگشت چیزی حدود هفت هشتم طول کف دست هست. اگر انگشت بزرگ شما به اندازه ی طول کف دستتونه در این صورت شما انگشت های بلندی دارید. از طرف دیگه اگه طول انگشت بلندتون کمتر از هفت هشتم طول کف دست شماس در این صورت انگشت های کوتاهی دارید. با توجه به طول کلی انگشتان و مقایسه با کف دست میشه به شخصیت های گوناگون افراد پی برد.

افرادی که انگشتای بلند دارن افرادی هستن که به کوچک ترین جزییات وقایع دقت می کنن، و راجع به اونا تفکر می کنن.

اما افرادی با انگشتای کوتاه افرادی واقع گرا هستن، به دنیای واقعی توجه دارن و هم چنین بیشتر به کلیات وقایع دقت می کنن.

طول هر کدوم از انگشتا رو به تنهایی اندازه بگیرید.

۲-طول هر کدوم از انگشتا رو به تنهایی اندازه بگیرید.

انگشت های اشاره و حلقه معمولا با هم مقایسه میشن. به طور معمول انگشت حلقه چیزی حدود نیم سانتی متر از انگشت اشاره باید بلندتر باشه. خط فرضی ای که از سر این دو انگشت رو به هم وصل می کنه باید نیمی از فاصله ی بین نوک انگشت وسط و اولین مفصل اونو طی کنه. اگه کمتر از نصف این فاصله باشه، اون انگشت وسط بزرگ تلقی میشه و اگه بیشتر از این فاصله باشه انگشت وسط کوچیکتر از حد معموله. سر انگشت کوچیک هم باید با خط مفصلی انگشت حلقه هم تراز باشه. (البته اگه انگشت ها رو به شکل درست کنار هم قرار بدید). انگشت شست هم معمولا با انگشت اشاره مقایسه میشه. بیبشتر انگشتهای شست در فاصله ی حدود ¼ تا ½ حد فاصل اولین بخش مفصلی انگشت اشاره قرار می گیرن.

انگشت اشاره مهم ترین انگشت تو کف خونی ها به حساب میاد. گاهی اوقات به اون انگشت آینه ای میگن، چون نمایانگر و توصیف کننده ی شخصیت اون فرده.

اگه شخصی انگشت اشاره ی بلندی داشته باشه یعنی اون فرد به طور غریزی مدیر خوبی هم هست. این گونه افراد برای به دوش کشیدن مسئولیت ها افراد مناسبی هستن. این افراد تمایل زیادی به خود نمایی و نشون دادن توانایی های خودشون دارن، حالا این توانایی ها می تونه تو هر زمینه ای باشه.

اگه انگشت اشاره کوچیک باشه نشون دهنده ی اعتماد به نفس پایینه. این افراد معمولا پشت شخصیتی غیر واقعی که از خودشون ساختن پنهان میشن و از نشون دادن شخصیت اصلی شون واهمه دارن. این گونه افراد در معرض مشکلات و عوارضی هستن که خودشون سر سلامتی شون میارن، مثلا به سمت سیگار، الکل و…یا تغذیه ناسالم متمایل میشن.

انگشت وسط ،به عنوان انگشت “دیوار” شناخته میشه. و نگرش و طرز برخورد افراد رو نسبت به مسایل مختلف بیان می کنه.

اگه در فردی انگشت وسط بلند باشه یعنی اون فرد با قوانین به شکل جدی برخورد می کنه. اون شخص نه تنها برای خود واژه ی “قانون” احترام قائله بلکه واقعا به درک صحیحی از مفهوم اون هم رسیده. این افراد اشخاصی جدی هستن و گاهی اوقات می تونیم اونا رو “حوصله سر بر” معرفی کنیم.

اگه انگشت وسط شخصی کوتاه باشه نمایان گر شخصیت رها و آزاد اون شخصه. این افراد همیشه سعی می کنن طبق میل خودشون رفتار کنن.

تفاوت های بین دست غالب و غیر غالب هم میتونه نشون دهنده ی تفاوت های نگرشی در افراد باشه.

انگشت حلفه فقط می تونه بلند باشه و معمولا به شکل کوتاه دیده نمیشه. داشتن یه انگشت حلقه ی بلند نشون دهنده ی نیاز زیاد به توجه و همین طور داشتن اعتماد به نفس بالاس.

انگشت کوچیک میزان مهارت های اجتماعی و اقتصادی افراد رو می سنجه.

داشتن یه انگشت کوچیک بلند نشون دهنده ی داشتن توانایی زیاد تو ارتباط برقرار کردن با دیگران و مدیریت های خوب اقتصادیه.

کسی که انگشت کوچیکش کوتاهه در نشون دادن توانایی های خودش ضعف داره. همین طور این افراد تو ارتباط برقرار کردن موثر با افراد دیگه ی اجتماع هم مشکل دارن.

پایین قرار گرفتن انگشت کوچیک اشاره به این موضوع می کنه که اون شخص به شخص دیگری که ازش حمایت کنه نیاز داره.

انگشت شست برای اندازه گیری میزان اراده و کنترل شما استفاده میشه.

اگه کسی انگشت شست کوتاه داشته باشه یعنی توانایی اندکی هنگام مواجهه با سختی ها و مشکلات خواهد داشت.

داشتن انگشت شست بلند نشون دهنده ی نظم و انضباط شخصی خیلی خوب و پشتکار فوق العاده س.

میزان انعطاف پذیری انگشت هاتونو محاسبه کنید.

۳-میزان انعطاف پذیری انگشت هاتونو محاسبه کنید.

این در واقع نشون دهنده ی میزان انعطاف پذیری کلی ذهن شماس. سعی کنید به آرامی انگشتا رو به سمت پشت مچ دست بکشید. انگشتای سخت و غیر قابل انعطاف به سختی تا ۱ اینچ خم میشن، اما انگشتای قابل انعطاف تا حدود ۴ اینچ و بیشتر هم قابلیت خم شدن دارن.

سخت بودن و غیر قابل انعطاف بودن نشون دهنده ی کله شق بودن و ایستادگی تو تصمیم گیری های اون فرده. چنین افرادی اگه تصمیمی بگیرن خیلی سخت میشه نظرشونو نسبت به اون تصمیم عوض کرد.

داشتن انگشت های منعطف نشون از انعطاف پذیری ذهنی و تصمیم گیری های فوری و یک دفعه ایه. این گونه افراد خیلی راحت تو تصمیماتشون تجدید نظر می کنن و از گرفتن ایده های جدید هم به راحتی استقبال می کنن.

انعطاف پذیری انگشت شست رو بررسی کنید.

۴-انعطاف پذیری انگشت شست رو بررسی کنید.

انگشت شست تونو به سمت بیرون مچ دست خم کنید و بعدش اونو به سمت داخل کف دستتون بچرخونید و با انگشت اشاره نگهش دارید.

شست های غیر قابل انعطاف به ندرت تکون می خورن. این گونه شست ها نشون دهنده ی یه نوع شخصیت خیلی قویه که با اراده ی قوی زندگی می کنن. این گونه افراد تو زندگی شون خیلی به مقررات پایبند هستن و دیدن افرادی که اراده ی ضعیفی دارن اونا رو عصبانی می کنه و تحمل دیدن چنین افرادی رو ندارن.

به طور متوسط انگشت شست چیزی حدود یک تا دو اینچ خم میشه.

انگشت های شست خیلی شل حتی تا نزدیکی های مچ دست هم قابلیت خم شدن دارن. این خصوصیت نشون دهنده ی قابلیت خود انگیزشی و وفق پذیریه. اما این گونه شخصیت ها معمولا خیلی راحت تمرکزشونو روی کارشون از دست میدن و برای موفقیت تو کار هاشون نیاز به حمایت دیگران دارن.

ببینید که آیا انگشتاتون گره گره هستن؟

۵-ببینید که آیا انگشتاتون گره گره هستن؟

اگه انگشتای شما هم در قسمت مفاصل برجسته و گره مانند هستن نشون دهنده ی شخصیت بحث کننده و آنالیز کننده در شماس. البته این قضیه به شرطی درسته که مفاصل شما بیماری مفصلی یا التهاب نداشته باشن.

اما اگه گره ای تو انگشتاتون وجود نداره و کاملا صافه این یعنی شما تو بحث و جدل ها معمولا کناره می گیرید و اجازه میدید بقیه بحث رو تحت کنترل خودشون درآرن.

اگه سطح مفصل هایی بالایی انگشتاتون صافه و لی مفصل های پایینی گره گره هستن شما شخصی هستید که قدرت خرد و تفکر بالایی دارید و از این قدرت تو کارهاتون هم استفاده ی بهینه می کنید. چنین انگشت هایی معمولا توانایی انجام کار های دستی زیادی رو هم دارن.

بخش ماهیچه ای و برجسته ی زیر شستتون رو لمس کنید.

۶-بخش ماهیچه ای و برجسته ی زیر شستتون رو لمس کنید.

میزان پر بودن و اندازه ی این قسمت از پایه ی شستتون رو بسنجید. این ناحیه از دست توصیف کننده ی میزان انرژی و قدرت فیزیکی پایه ی شماس.

اگه پر و نرم باشه این چنین شخصی از جنبه های مثبت زندگی اش لذت می بره ولی خیلی شخص فعالی نیست. این ها افرادی هستن که بیشتر طرفدار تفریحات و لذت بردن از زندگی هستن و خیلی سخت پیش میاد که بخوان تحرک یا ورزشی داشته باشن.

اگه پر و محکم باشه نشونه ای از گرمی وجود و انرژی سرشار اون شخصه.

اگه پر و سفت و سخت باشه این فرد هم از نظر جسمانی و هم از نظر احساسی فردی قوی محسوب میشه. برای این افراد خیلی سخته که فقط یه گوشه بشینن و هیچ فعالیتی نداشته باشن.

اگه مسطح و سرد باشه نشونه ای از میزان های خیلی پایین از انرژیه. هم چنین خیلی کم با دیگران گرم می گیرن و لی به نظر میرسه طول عمر بیشتری نسبت به بقیه افراد داشته باشن.

اگه سطح برجستگی پایه ی شست شما متوسطه، یعنی نه خیلی برجسته اس و نه خیلی مسطح، نه خیلی نرمه و نه خیلی محکم، نشون دهنده ی میزان های متسط و نرمالی از انرژیه.

فاصله ی بین انگشت ها.

۷-فاصله ی بین انگشت ها.

این نکته هم خیلی مهمه که به فاصله ی بین انگشت ها با هم توجه کنید. در حالتی که دستای شما در حال استراحته بررسی کنید ببینید کدوم انگشتا به کف دست نزدیک تر قرار گرفتن یا کدوم انگشتا نسبت به بقیه انگشتا از هم فاصله گرفتن.

اگه انگشت اشاره و انگشت وسطتون خیلی نزدیک نسبت به هم هستن این نشون میده که شما با اراده تون به اهداف و خواسته هاتون می رسید. ولی اگه نسبت به هم فاصله ی قابل توجهی دارن عکس قضیه ی فوق صادقه.

اگه در کسی انگشت حلقه اش به انگشت وسطش نزدیکه نشون دهنده ی جنبه ی هنری زندگی اون شخصه. در این افراد سرنوشت خیلی تو موفقیت هاشون نقش مهمی داره.

اگه انگشت کوچیک از انگشت حلقه با یه فاصله ی خیلی زیاد قرار گرفته باشه نشون دهنده ی ذهن و تفکر کاملا مستقل شماس.

مقاله بعدی:

خط ثروت ، خط ازدواج در کف بینی

 

در صورتیکه دوست دارید، اصول کف بینی را یاد بگیرد و از خطوط کف دست سر در بیارید، مقاله

 شناخت شخصیت افراد از طریق خطوط کف دست را بخونید

مقاله چگونه زبان بدن را متوجه شویم؟ را از دست ندهید:

چگونه زبان بدن را متوجه شویم؟

 

مطالب مرتبط

۱ دیدگاه

  1. اردیبهشت ۱۳, ۱۳۹۶

    […] طریق نگاه به انگشتان دست به شخصیت افراد پی ببرید مقاله چطور انگشت خوانی کنیم؟ را […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *