چطور آدم موفقی شویم؟ قسمت دوم

چطور آدم موفقی شویم؟ قسمت دوم

9d

بخش دوم:اجرا
۱ اهداف کوچک خود را با تمرکز بر هدف اصلی خود انجام دهید. دلایلی برای به تعویق انداختن آنها پیدا نکنید. قبل از اینکه شما حرکتی انجام دهید نمی دانید چه مشکلاتی پیش روی شما خواهد بود. اهدافتان را به هدف های کوچکتر بشکنید آیا هدف شما غیر ممکن و دست نیافتنی است؟ وقتی هدفتان را به هدف های کوچکتر شکستید ابتدا تمرکز کنید روی ایده های ساده خود بعد تمرکز کنید روی بودجه و بعد روی ساخت نمونه اولیه متمرکز شوید با این کار دست یابی به هدفتان آسانتر خواهد بود.

10d

۲ تاحد ممکن ازچیزهایی که باعث حواس پرتی شما می شود دور بمانید.

11d

۳ با افراد موفق رفت و آمد داشته باشید. ایجاد ارتباط با افراد موفق یک راه ایجاد فرهنگ موفقیت است. زندگینامه افراد موفق را مطالعه کنید به اطراف خود نگاه کنید چه کسانی موفق هستند؟ آنه چه کار می کنند؟ رویکرد آنها از زندگی چیست؟ از آنها راهنمایی بخواهید.

12d

۴ برای انجام کارها به دیگران اعتماد کنید. رسیدن به موفقیت سخت است، اگر شما به کسانی که در اطرافتان هستند اعتماد نکنید. موفقیت تا حدی به تشکیل یک تیم قدرتمند در اطراف شما بستگی دارد.
اعتماد به افراد می تواند در آنها یک عامل ایجاد انگیزه باشد زیرا آنها می خواهند به پاداش اعتماد شما در آن کار موفق باشند. اعتماد کردن به افراد یک ضرورت است نه یک گزینه.

13d

۵ یک مربی پیدا کنید. مربی شخصی است که معمولا با تجربه تر از شماست به شما مشاوره می دهد و کمک می کند تا مسیر خود را طی کنید.

14d

۶ تا آنجا که می توانید اطلاعات جمع آوری کنید. گوش کنید. مطالعه کنید. درک کنید. یاد بگیرید. تکرار کنید. ما انسانها موجودات شگفت انگیزی هستیم چرا که می توانیم نگاه کنیم ارتباط فکری ایجاد کنیم و از آنها در بهبود زندگیمان استفاده کنیم. هرگز دکمه یادگیری خود را خاموش نکنید.

15d

۷ ریسک کار را محاسبه کنید. افراد موفق هم فکر بزرگ می کنند هم کار بزرگ و از فرصتها استفاده می کنند. آنها سرمایه گذاری های بزرگی می کنند و تمام سرمایه گذاری ها احتمال ضرر دارد. خطرات هر کاری را قبل از انجام آن در نظر بگیرید و مطمئن شوید که انجام آنها به سود شماست.

17d

۸ مسائل را حل کنید.افراد موفق با حل مسائل و پاسخ به پرسشها پیشرفت کردند به اطراف نگاه کنید و فکر کنید شما می توانید چه کمکی بکنید شکایات مردم در مورد چیست؟ چگونه شما می توانید زندگی را آسانتر کنید. می توانید یک محصول جدید تولید کنید یا راه حلی را پیشنهاد دهید.

18

۹ از تکنولوژی استفاده کنید و اجازه ندهید تکنولوژی از شما استفاده کند.تکنولوژی می تواند فوق العاده قدرتمند باشد و ما را به مردم سراسر جهان در یک چشم بر هم زدن متصل کند. به سرعت و دقت الگوریتم ها را محاسبه می کند و وظایفی مانند ورود داده را به راحتی انجام می دهد اما اگر شما به آن اجازه دهید آن می تواند یک بار باشد و انرژی شما را بگیرد و فرصت هایتان را به هدر بدهد زیبایی اینترنت شما را جذب می کند و به راحتی می توانید به وسیله آن فیلم تماشا کنید.

دوباره انجام دادن

19d
۱مداومت داشته باشید. وقتی شما حرکت کنید ممکن است شکست بخورید اما شما آن را چطور تعریف می کنید آیا بعد از اولین شکست دست از تلاش کردن بر می دارید. اجازه ندهید که شکست شما را متوقف کند. وقتی در باره ۱۰۰۰۰ بار شکست در ساخت باتری از ادیسون پرسیدند او گفت:” من شکست نخوردم ۱۰۰۰۰ راه پیدا کردم که با آنها نمی شد باتری ساخت”

20d

۲ بپذیرید که زندگی ناعادلانه است. این یک حقیقت است و شما نباید وقت خود را به فکر کردن در مورد آن و شکایت کردن تلف کنید بلکه فکر کنید چطور از این وضعیت به نفع خود استفاده کنید. نیوتون می توانست در مورد افتادن سیب روی سرش شکایت کند اما او از این واقعه استفاده کرد و به عنوان پدر فیزیک شناخته شد.

21d

۳ به یاد داشته باشید که موفقیت خوشبختی را تضمین نمی کند. موفقیت با رسیدن به اهداف برابر است اما ممکن است شادی را به ارمغان نیاورد. بسیاری از مردم فکر می کنند اگر کاری را تمام کنند شادتر خواهند بود شادی و احساس رضایت به دید شما از زندگی بستگی دارد. قسمت بزرگی از زندگی شما روابط شخصی است آن را رها نکنید و به آن اهمیت دهید. اگر شما یک وسیله مهم را اختراع کنید ولی کسی را دوست نداشته باشید همسر و دوستی نداشته باشید آیا ارزشش را دارد؟
ارزش تجربه ها بیشتر از اشیا است انسان می تواند در پول غرق شود. این عجیب است چرا که دانشمندان فکر می کنند خاطرات ما از تجارب ما ما را شاد می سازد نه اشیائی که با پول می خریم.تمرکز کنید روی ساخت خاطرات بزرگ با افراد بزرگ در طول مسیر در اینصورت خوشحال خواهید بود.

22

۴ ترس و شک را از فکر خود دور کنید. روی نکات مثبت در هر موقعیتی تمرکز کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *