چطور آدم اجتماعی شویم؟(قسمت دوم)

اجتماعی بودن

aid6275-900px-be-popular-step-6-version-2

۱ علاقه مند باش. تلاش نکن توجه دیگران را بدست آوری بلکه به آنها علاقه مند باش. درباره وضعیت آنها صحبت کنید در مورد محل کار یا مدرسه وضعیت خانواده شان یا موضوع مشترکی که شما از آن اطلاع دارید. دست از فکر کردن درباره اینکه چگونه می توانید دیگران را تحت تاثیر قرار دهید بردارید از جمله مهارت های افراد اجتماعی همدلی است.

aid6275-900px-be-popular-step-7-version-2

۲ دوستانه باشید. افراد اجتماعی با هر کسی دوستانه برخورد می کنند.آنها به اندازه ای خوب هستند که می توانند یک گفتگو دوستانه با هر کسی در اطرافشان داشته باشند. هیچ دلیلی وجود ندارد که شما نتوانید این کار را انجام دهید دوستانه بودن تلاش زیادی نمی خواهد اما تاثیر زیادی دارد.

aid6275-900px-be-popular-step-8-version-3

۳ وارد حریم خصوصی افراد نشوید. بین دوستانه بودن وفضولی کردن،  تفاوت وجود دارد. با یادگیری زبان بدن توجه داشته باشید سوالاتی که افراد از آنها ناراحت می شوند، نپرسید.

aid6275-900px-be-popular-step-9-version-2

۴ به دیگران کمک کنید. افراد اجتماعی گاهی کارهایی را داوطلبانه انجام می دهند. آنها به صحبت های مردم زمانی که با آنها صحبت می کنند گوش می دهند و در موارد کمک به آنها کمک می کنند. اگر شما واقعا با مردم همدردی می کنید پس برای آنها کاری انجام دهید اگرنمی توانید کمکی بکنید بگذارید بدانند که برای انها بهترین را آرزو می کنید.

aid6275-900px-be-popular-step-10-version-2

۵ به معنای واقعی خودت باش. شاید فکر کنید که برای اجتماعی بودن باید خیلی جذاب و با استعداد باشید. اما افراد اجتماعی کاملا متوسط اند. به یاد داشته باشید تنها چیزی که برای اجتماعی شدن نیاز دارید مجموعه ای از مهارت های اجتماعی است. صرف نظر از اینکه هر کس چه فکری می کند.

aid6275-900px-be-popular-step-12-version-2

۱ به یک گروه بپیوندید. پیوستن به یک تیم نه تنها راهی برای ورزش کردن و احساس شادی شماست بلکه افق دیدتان را گسترش می دهد  و دوست پیدا می کنید. اگر شما کمی به ورزش علاقه مند هستید پیوستن به یک تیم ورزشی را امتحان کنید.

aid6275-900px-be-popular-step-13-version-3

۲ عضو یک باشگاه شوید. عضو شدن در یک باشگاه راه دیگر گسترش افق دید و ملاقات افراد دیگر است. کاری که به آن علاقه مند هستید یا موضوعی که در مورد آن کنجکاو هستید را پیدا کنید.تجربه کسب کنید و سعی کنید در نقش رهبر در باشگاه ایفای نقش کنید.

aid6275-900px-be-popular-step-14-version-2

۳ در بحث های درسی در کلاس شرکت کنید. لازم نیست شما تمام وقت در کلاس ساکت بنشینید. از معلم خود سوال بپرسید و سوالهای او را جواب دهید و پویایی اجتماعی خود را نشان دهید. اگر شما در کلاس خیلی فعال باشید افراد دیگر هم شما را شناسایی می کنند و با شما وارد گفتگو می شوند.

aid6275-900px-be-popular-step-15-version-2

۴ به مجموعه ای از علایق خود بپردازید. اگر خود را در فعالیت های بیشتری درگیر کنید به شما کمک می کند که به رسمیت شناخته شوید و اقشار مختلفی از جامعه شما را بشناسند.

aid6275-900px-be-popular-step-16-version-2

۵ در کارهای داوطلبانه شرکت کنید. این کار نه تنها باعث بهبود زندگیتان می شود بلکه باعث تعامل با افراد زیادی در موقعیت های مختلف و سنین مختلف می شود. مهارت اجتماعی  شما در ملاقات افراد جدید و ارتباط با آنها حاصل می شود.

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *