چطوری باحال و جذاب باشیم?(قسمت دوم)

بخش ۲: محبوبیت و احترام به دست بیارید.

با آغوش باز و با اعتمادبنفس علایق و خصلت هاتون رو بپذیرید.

۱-با آغوش باز و با اعتمادبنفس علایق و خصلت هاتون رو بپذیرید. هیچ نسخه ای از جذابیت وجود نداره، جذابیت چیزی بیشتر از یه دسته علایق یا اعتقاداته. جذاب بودن نیاز به اعتمادبنفس داره، نیاز به نگرشی که می گه :(من اهمیت نمی دم تو چه فکری می کنی، من این کار رو به خاطر خودم می کنم). اگه خودتون، خودتون رو دوست ندارید، چطور بقیه داشته باشن؟ اینکه خودتون به خودتون احترام بذارید، ده برابر مهم تر از اینه که بقیه بهتون احترام بذارن. علاوه براین، مهم ترین چیزی که باید برای جذاب شدن انجام بدید اینه که به خودتون اعتماد داشته باشید.

 • *از انجام دادن چه کارهایی لذت می برید؟ چه جور آدمایی رو تحسین می کنید؟
 • *هر کسی برای هرکسی جذاب نیست. این که گروهی از آدما شما رو جذاب نمی دونن به این معنی نیست که هیچ گروهی وجود نداره که به نظرش شما جذاب تر از هر کسی دیگه ای باشید. پس هرگز به این فکر نکنید که مردم چه کسایی رو جذاب می دونن، فقط خودتون به خودتون اعتماد داشته باشید و برای خودتون جذاب باشید. مطمئن باشید در این صورت دوستان و اطرافیانتونم به جذابیت شما پی می برن.
 • با آغوش باز پذیرای تجربه ها و ایده های جدید و جالب باشید.
 • ۲-با آغوش باز پذیرای تجربه ها و ایده های جدید و جالب باشید. اگر کسی چیزی رو پیشنهاد داد، تا وقتی که منطقی و سالمه و تا وقتی که برخلاف قوانین شما نیست، ردش نکنید. با یکی که کارای جالب می کنه آشنا بشید. پیدا کردن سرگرمی ها و بازیای جدید باعث میشه با آدمای جدید آشنا بشید و ماجراهای جالبی رو تجریه کنید و ایده های نو و پیش بینی نشده ای بهتون میده که می تونید اون ها رو با دوستان درمیون بذارید. مسافرت، تجربه یه ورزش جدید، دیدن یه گروه جوون یا انجام دادن سرگرمیای جدید، دوستاتون رو بیشتر می کنه.
 • *یکی از بهترین راه ها، پیدا کردن و به اشتراک گذاشتن موزیک ها و فیلم ها و برنامه های تلویزیونیِ خوبه.
 • *تجربه چیزای جدید، بهتون مطالب جدیدی برای صحبت کردن میده. این کار باعث میشه بتونید با هر کسی، گفتگو رو شروع کنید چون ممکنه راجع به چیزای موردعلاقشون یکمی اطلاعات داشته باشید.
 • شوخ طبع باشید.
 • ۳-شوخ طبع باشید. معمولا هر قدر شوخ تر باشید، جذاب تر می شید. خنده مسریه، و اسم شما میتونه با خنده، مثل آتیش سوزی به همه جا سرایت کنه. اما شوخ طبعی فقط به معنی جوک گفتن نیست. بلکه باید وقتی کس دیگه ای هم با شما شوخی کرد، بتونید با خوشروئی و حسن نیت اون رو بپذیرید. بچه های جذاب و باحال، خودشون رو یه لِوِل از بقیه بالاتر می دونن و بنابراین نگران جوک ها و شوخی های کوچیک نیستن. اون ها به جوک ها و شوخی هایی که باهاشون میشه اونقدر اهمیت نمی دن که بخوان بخاطرش ناراحت بشن. و میدونن که جوک ها بی ضررن.
 • وقتی کسی با شما شوخی می کنه، بهترین کار اینه که شما هم در برابرش شوخی کنید. این کار نشون می ده شما می تونید با خونسردی فشاری که بهتون وارد میشه رو کنترل کنید و در عین حال از خودتون دفاع کنید.
 • اجتماعی باشید و دعوت ها رو قبول کنید و به مراسم مناسبتی برید.
 • ۴-اجتماعی باشید و دعوت ها رو قبول کنید و به مراسم مناسبتی برید. به دنیای خارج بپیوندید و تا می تونید توی مراسم و برنامه های اجتماعی شرکت کنید. این مراسم می تونه جشن، برنامه های ورزشی و… باشه. توی مراسم مربوط به دوستان (مثلا بازی ها و کنسرت هاشون) شرکت کنید و اون ها رو تشویق کنید، این کار نشون می ده که شما به دوستاتون اهمیت میدید و می تونید رفیق خوبی باشید.
 • برای جذاب شدن هر کاری رو نکنید.
 • ۵-برای جذاب شدن هر کاری رو نکنید. این بدترین کاریه که ممکنه انجام بدید. یادتون باشه جذاب بودن یعنی اینکه با خودتون صادق باشید. یعنی به خودتون اعتمادبنفس و اطمینان ببخشید. اگر هر کاری رو برای این انجام بدید که جذاب به نظر برسید، هرگز اینطور نخواهد شد و هرگز جذاب نخواهید بود. به جاش نیاز هست که خودتون باشید، و در این صورت جذابیت هم خودبخود میاد. وقتی از توانایی ها و جذابیتتون مطمئن شدید، اونوقته که تبدیل میشید به جذاب ترین بچه.
 • مطالعات اخیر نشون می ده که بچه هایی که سعی می کنن توی دبیرستان خیلی باحال باشن، نسبت به کسایی که فقط سعی می کنن خودشون باشن، استفاده بیشتری از مواد مخدر و رضایت کمتری از زندگی دارن. نهایتا کسایی که خودشون هستن، جذاب تر و شادترن.

بخش ۳: یه عالمه دوست پیدا کنید

بدونید که محبوبیت و جذابیت نتایج دوست پیدا کردن هستن

۱-بدونید که محبوبیت و جذابیت نتایج دوست پیدا کردن هستن. تنها فرمول جذاب بودن اینه که دوستای متنوعی داشته باشید. وقتی مردم شما رو دوست دارن و بهتون احترام میذارن، تصور می کنن جذاب هستید. البته یه سری دار و دسته های قلدر و خشنی هم هستن که با طرد کردن دیگران خودشون رو جذاب می دونن. اما شما باید از خودتون بپرسید که وقتی هیچ کس دیگه ای توی مدرسه اون ها رو دوس نداره، آیا واقعا اون ها جذاب و باحالن؟ یا آیا اونها واقعا جذاب رفتار می کنن؟ به احتمال زیاد، جذاب ترین بچه ای که می شناسید، کسیه که یه عالمه دوست داره، بچه ای که هر کسی از نشستن کنارش وقتای ناهار یا زنگای تفریح خوشحال می شه. اگه می خواید جذاب باشید، این راهیه که باید انتخاب کنید.

گروه دوستانتون رو تا حد ممکن گسترش بدید.

۲-گروه دوستانتون رو تا حد ممکن گسترش بدید. ممکنه شما یه دوست صمیمی و حتی بهترین دوست رو داشته باشید، ولی تا وقتی خودتون رو به یک نفر محدود کنید هیچوقت نمی تونید دوستای جدیدتری پیدا کنید. این به این معنی نیست که شما باید بهترین دوست همه باشید. اما باید برای صحبت با هر کسی توی مدرسه آزاد باشید. به هر کسی این شانس رو بدید که دوستتون باشه. اگه کسی جذاب و باحال باشه ولی بقیه مردم رو نادیده بگیره، اگه مثلا مجبور بشه مدرسه ش و عوض کنه و دوستاشو از دست بده جذابیتشم از دست میده. جذاب بودن به معنی طرد کردن دوستا نیست، بلکه به معنی به دست آوردن اون هاست.

 • خیلی ساده از یکی بپرسید که (اوضاع چطوره؟) و یا به یه دوست قدیمی که دیگه زیاد باهاش ارتباط ندارید، سلام بدید تا نشون بدید برای دوستی ها ارزش قائلید. مردم دوست دارن احساس با ارزش بودن بکنن، و در مقابل بهتون احترام میذارن و براتون ارزش قائل می شن.
 • توی مدرسه صمیمی و خوش برخورد باشید

 ۳-توی مدرسه صمیمی و خوش برخورد باشید. آدمای جذاب زیادی هستن که ستاره سینمائن ولی سرد و ساکت و تنها هستن، در واقعیت وقتی جذاب می شید که مردم فکر کنن جذاب هستید. و مردم زمانی میتونن اینطور فکر کنن که بتونن یکم باهاتون آشنا بشن. توی دوره نوجوونی، شما ۶ تا ۸ ساعت در روز رو با آدمای تکراری می گذرونید، و اگه هیچوقت برای صحبت کردن باهاشون وقت نذارید، اون ها متوجه این موضوع می شن. پس لبخند بزنید، با مردم دور میز ناهار بشینید و سعی کنید یه صحبت کوتاه با اطرافیان و همکلاسی هاتون داشته باشید. اگه مردم حس کنن که می تونن بهتون نزدیک بشن و باهاتون صحبت کنن، اونوقت می خوان که دوستتون بشن.

به جای تحقیر مردم ازشون تعریف کنید.

 ۴-به جای تحقیر مردم ازشون تعریف کنید. یه تعریف خوب و واقعی یکی از بهترین راه ها برای به دست آوردن حس احترام و تحسین از طرف هم سن و سالاتونه. سرکوفت و تحقیر شاید اولش باعث یه خنده کوتاه یا باحال بودن ظاهری بشه، ولی در واقع مردم رو ازتون دور می کنه. وقتی مردم رو تحقیر می کنید، یه سری دیوار دور خودتون درست می کنید، و شخصی که تحقیرش کردید و احساساتش رو خدشه دار کردید هیچوقت فکر نخواهد کرد که شما باحالید. ولی تعریف کردن نشون میده که شما به موفقیت ها و داشته های بقیه اهمیت میدید و بهشون توجه می کنید، و باعث میشه اون ها هم با موفقیت شما خوشحال بشن.

 • *وقتی می خواید از کسی تعریف کنید، مطمئن بشید که این تعریف ها واقعی ان. تعریف های غیرواقعی یا تعریف هایی که از روی بی علاقگیه، باعث می شه که شما چاپلوس به نظر برسید و جذابیتتون رو کم می کنه.

 

یادتون باشه …

 • هیچوقت یادتون نره که کی هستید. جذابیت صفتی هستش که دیگران اون رو می بینن و به معنی تغییر شخصیت نیست. خودتون رو ازین رو به اون رو نکنید فقط برای اینکه جذاب به نظر برسید. خود واقعی تون باشید تا مردم بتونن شما رو برای چیزی که هستید دوست داشته باشن.
 • نباید خجالتی باشید. اگر می خواید کسی رو ملاقات کنید، پیشقدم بشید و خودتون رو معرفی کنید. توی جشن ها و مراسم مختلف، اعتمادبنفس داشته باشید و سعی کنید با آدمای جدید آشنا بشید. اگر کسی ازتون خوب استقبال نکرد، مهم نیست! خودش خواسته که به بختش لگد بزنه!
 • از زندگی تون لذت ببرید. اگر جذاب به نظر می رسید، ولی از کارایی که انجام میدید تا جذاب به نظر برسید لذتی نمی برید، پس فایده اش چیه؟
 • اعتماد بنفس یه ویژگی خوب اخلاقیه. اگه زیاد به چیزی که بقیه درموردتون فکر می کنن اهمیت میدید، هیچوقت جذاب نخواهید بود.

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *