چطوری باحال و جذاب باشیم؟( قسمت اول)

هر کس از جذاب بودن توی دوره نوجوونی تعریف متفاوتی داره، اما با این حال روش هایی هم وجود داره که می تونه شما رو جذاب تر کنه. قطعا مهم ترین مسئله توی دنیا جذاب بودن نیست، اما مهمه که در جایگاه یک نوجوون، صمیمی و معقول به نظر برسید. در آخر اینکه جذاب بودن، همه ش به اعتمادبنفس ربط داره. یعنی هر وقت حس کردید که اعتمادبنفس دارید، جذاب هم به نظر می رسید. یادتون باشه، جذاب بودن یه استایل یا فعالیت خاص نیست، بلکه یک نوع نگرشه.

بخش ۱: اعتمادبنفستون رو پیدا کنید

کاری رو بکنید که خودتون می خواید، نه اونی که دیگران می خوان

۱-کاری رو بکنید که خودتون می خواید، نه اونی که دیگران می خوان. جذاب بودن در درجه اول، مستقل بودنه. مردم کسایی رو که از خودشون مطمئن هستن، روی عقاید و ایده هاشون پافشاری می کنن و براشون مبارزه می کنن و کسایی رو که برای خوشحال بودن به کسی نیاز ندارن، تحسین می کنن. بخش عمده ای از جذاب بودن برمی گرده به رقصیدن به ساز خودتون. شما به توقعاتی که والدین، معلماتون و یا حتی همسالاتون ازتون دارن توجهی نمی کنید، چون به قدری از خودتون مطمئنید که کاری رو که خودتون فکر می کنید درسته انجام بدید.

 • *به این فکر کنید که از زندگی چی می خواید. آرزوهاتون چیه و چطور می تونید به اون ها برسید.
 • *بعد از اینکه کد و روش زندگی خودتون رو درآوردید بهش بچسبید و طبق اون زندگی کنید. اگر قرار باشه با هر دوست جدیدی که پیدا می کنید، آرمان ها و اصول اخلاقی تون مرتبا تغییر کنه، مردم به شما به چشم یه آدم غیرقابل اعتماد و نچسب نگاه می کنن.
 • به این فکر کنید که (جذاب بودن) براتون چه معنایی داره
 • ۲-به این فکر کنید که (جذاب بودن) براتون چه معنایی داره. جذاب بودن چیزی نیست که بشه به راحتی تعریفش کرد. از اون مهم تر، تعریف کردن (جذابیت) معمولا آسون ترین راه برای از بین بردنشه. جذاب بودن، عمل کردن به یه فرمول خاص، پیدا کردن یه راز و یا تحلیل کردن این نیست که چرا بعضی مردم جذاب و باحالن و بعضیا نیستن. بلکه به این معنیه که شما، خودتون باشید و برای زندگی تون به ایده ها و خواسته های دیگران وابسته نباشید. و البته در کنارش مشتاق و علاقمند به تجربه چیزای جدید باشید. شما باید از خودتون بپرسید:
 • *من چه کسی رو تحسین می کنم، و چرا؟
 • *چه کسی از نظر من جذابه، و چرا؟
 • *نگرش (و نه عادات و مد و تربیت) آدمایی که از نظر من جذابن چطوریه؟ توجه کنید که عادات می تونن خیلی وسیع و گسترده باشن ولی در مورد نگرش آدم ها اینطور نیست.
 • تو زمینه ای که بهش علاقمندید، بهترین باشید.
 • ۳-تو زمینه ای که بهش علاقمندید، بهترین باشید. استعداد و مهارت (تو هر زمینه ای) باعث میشه جذاب به نظر برسید. اگر بهترین موزیسین توی اتاقید، اگر می تونید مشکلات کامپیوتری دوستاتون رو به راحتی حل کنید و یا اگر می تونید بهترین شوت ها رو توی فوتبال بزنید، در این صورت می تونید احترام و تحسین اطرافیانتون رو به دست بیارید. یادتون باشه جذاب بودن به معنی مطمئن بودنه، و بهترین کار برای به دست آوردن اعتماد به نفس اینه که روی کاری سخت متمرکز بشید. حس غرور و رضایتی که با موفق شدن توی کاری، بهتون دست میده باعث خواهد شد بقیه بهتون نگاه کنن و جذب شما و موفقیت هاتون بشن.
 • *استفاده از مهارت هاتون برای یاد دادن چیزهای جدید به بقیه، باعث میشه که توجه مردم بهتون جلب بشه و درنتیجه جذابیتی براتون ایجاد میکنه که امکان نداره کاذب باشه.
 • فشاری که هم سن و سالاتون بهتون وارد می کنن رو با یک صحبت مستقیم و ساده رد کنید
 • ۴-فشاری که هم سن و سالاتون بهتون وارد می کنن رو با یک صحبت مستقیم و ساده رد کنید. اگر نمی خواید کاری رو که یکی بهتون می گه انجام بدید، خب انجامش ندید! اینطور نشون ندید که تحت تاثیر طرف مقابلتون قرار گرفتید ولی مطمئن نیستید می خواید چه کاری انجام بدید. مردم به کسی که به اهداف و افکار خودش می چسبه، حتی اگر باهاشون مخالفت کنه، احترام می ذارن. اگر کسی سعی می کنه با قلدری شما رو وادار به کاری کنه، یا شما رو بابت کاری که انجام دادید و یا کسی که باهاش حرف زدید، سرکوب می کنه، سعی کنید یه جواب صادقانه، به سرعت و به جا بهش بدید. اگر کسی همچنان بهتون فشار آورد، می تونید به شوخی بهش بگید که (به جای قلدری بهتره دلایل بهتری بیاری تا منو متقاعد کنی که باید این کار رو انجام بدم). یادتون نره، خودتون باشید، نه اینکه از یکی دیگه تقلید کنید.
 • *”نه مرسی، به درد من نمی خوره! بعدا درموردش فکر می کنم.”
 • *”به جز من کار دیگه ای نداری که نگرانش باشی. “

( این ها جواباییه که می تونید به دوستاتون که می خوان شما رو وادار به کاری کنن بگید)

به ظاهرتون افتخار کنید.

۵-به ظاهرتون افتخار کنید. هر کی که به مد اهمیت بده، بهتون خواهد گفت که تقریبا غیر ممکنه که پیش بینی کنی چه چیزی (مد) خواهد شد. اما جذاب به نظر رسیدن، ربطی به پوشیدن لباس های مد روز نداره، بلکه به این معنیه که لباس هاتون رو با افتخار و با اعتمادنفس بپوشید. نیازی نیست که گرون باشن، فقط کافیه که خوب باشن. استایل منحصربفرد خودتون رو داشته باشید و سعی نکنید شبیه کس دیگه ای لباس بپوشید، مگر اینکه خودتون بخواید. چن تا از راه های خوب برای داشتن استایل جذاب عبارتند از:

 • *مجلات و سایت های مد رو چک کنید تا ایده هایی راجع به ست کردن لباس ها و مدهای فعلی به دست بیارید. از هر جایی می تونید الهام بگیرید.
 • *اگه به مد علاقه ای ندارید، یه تیپ ساده انتخاب کنید. مثلا یه لباس سیاه دکمه دار با شلوار جین. مدیریت تیپ ساده خیلی آسون تره، و این که شما به هر دری نمی زنید که با مد لباس بپوشید، خیلی جذاب تر از اینه که هر روز با استایلی بیرون برید که مد هستش حتی اگر احمقانه باشه.
 • *از وسایل اضافی تا حد امکان کمتر استفاده کنید، اما می تونید با یه کم ابتکار ازشون برای خاص کردن تیپتون استفاده کنید. مثلا استفاده از یکی دو تا زیورآلات، یه ساعت عالی یا یه عینک آفتابی، تمام چیزیه که برای رفتن به مرحله بعدی جذابیت بهش نیاز دارید.

مطالب مرتبط

۱ دیدگاه

 1. هانیه گفت:

  عالییییییی سایتتون پر از راهکار خوووب و مفید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *