چرا باید صبحانه بخوریم ؟

200251638-001_XS

“عزیزم صبحانه حتما بخور .” ” شیر یادت نره “… این جمله یا جمله های شبیه آن را بارها از پدر و مادرمان شنیده ایم .

اما چرا پدر و مادرها اعتقاد دارند که صبحانه مهم‌ترین وعده‌ی غذایی در روز است. چرا آنها اصرار دارند که صبحانه باید هر روز خورده شود :

۱. شروع روز پرانرژی

خوردن یک صبحانه‌ی سالم می‌تواند انرژی بدن شما را تامین کند! غذای صبح، مانند یک علامت برای مغز شما می‌ماند که برای شروع به کارش احتیاج دارد. پس یک صبحانه خوب چیزی است که برای شروع یک صبح پر انرژی به آن نیاز دارید.

۲. شما را از پرخوری باز می‌دارد

اگر شما صبحانه را نخورید، هنگام ناهار آنقدر گشنه خواهید بود و اشتهایتان زیاد شده است که تمایل بسیار زیادی به غذاهای چرب و چیلی پیدا خواهید کرد. حتی اگر شام هم نخورید، تمام شب را به هله هوله خوردن سپری خواهید کرد. با این وضعیت، حتما به وزن شما افزواضافه خواهد شد.

۳. نیروی اصلی بدن شما فراهم می‌شود

اگر صبحانه‌ی خود را به اشتباه انتخاب کنید یا اینکه کلاً صبحانه نخورید، بدنتان نخواهد توانست تا مواد معدنی و ویتامین‌های مورد نیاز روزانه‌اش را تأمین کند. این اتفاق خیلی آرام و بی سر صدا رخ می‌دهد، اما قطعاً تأثیر پر ضرری بر روی سلامتی شما خواهد داشت.

۴. در وسط روز انرژی کم نخواهید آورد

زمانی که شما روزتان را بدون هیچ صبحانه ای آغاز می‌کنید، ظهر احساس می‌کنید که قدرت بدنتان خالی شده است. بدون صبحانه انرژی مورد نیاز برای انجام کارهای صبحتان را پیدا نخواهید کرد.

۵. روحتان را آزرده نمی‌کنید

از آنجایی که بدن شما از احساس گرسنگی خوشش نمی‌آید، شما تمام طول روز تحت تأثیر ذهنی این حس خود خواهید بود. یک صبحانه خوب و مقوی، به شما کمک خواهد کرد که ، آدم بهتری باشید!

۶. خلق و خویتان را تغییر می‌دهد

یک صبحانه‌ی سالم و کامل از آنجایی که تا زمان ناهار، سطح قند خونتان را تنظیم نگاه می‌دارد، برای خلق و خوی شما معجزه می‌کند!

۷. بر روی حافظه‌ی شما تأثیر می‌گذارد

مطالعات نشان داده است که آن دسته از افرادی که صبحانه می‌خورند، از حافظه‌ی کوتاه مدت بهتری نسبت به کسانی که صبحانه را نادیده می‌گیرند بهره می‌برند.

امیدواریم به اندازه‌ی کافی دلایل خوبی برایتان آورده باشیم تا دیگر صبحانه را دست کم نگیرید.

صبحانه ایرانی

صبحانه ایرانی

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *