دوستان خود را چگونه پیدا کنیم؟

پیدا کردن دوست

 

در دوره بلوغ به دلیل تعییراتی که در بدن و احساسات ایجاد میشود، بسیاری از نوجوانها فکر میکنند باید دوستان جدیدی پیدا کنند. وقتی وارد دبیرستان میشوی و دوستانی که اغلب با آنها بودی ، به کلاس های متفاوت میروند و برنامه درسی شان با تو فرق دارد مجبور میشوی دوستان جدیدی پیدا کنی. وارد گروههای جدید که می شوی ممکن است آنها بر خلاف میل تو کارهایی را انجام دهند و تو تصمیم بگیری که از آن گروه جدا شوی و به گروه دیگری بپیوندی. کاهی متوجه می شوی که علایقت تغییر کرده اند و دیگر نقطه اشتراکی با دوستان قدیمی ات نداری . ابتدا به دلایلی میترسی دوستان جدید پیدا کنی اما بعد متوجه می شوی که تجربه ای فوق العاده است.

چند نکته برای یافتن دوستان جدید:

3

دوست پیدا کردن کار آسانی است اما در اغلب مواقع، برای یافتن دوستان خوب، باید بیشتر تلاش کنی، چند راه برای یافتن دوست خوب وجود دارد.

برای شروع، باید رفتار دوستانه ای داشته باشی .(برای اطرافیانت دست تکان بدهی ، همیشه لبخند بزنی و شوخ طبع باشی) وقتی دوست جدیدی پیدا میکنی از او بپرس چه چیزهایی دوست دارد و از چه چیزهایی بدش می آید. و یا دوست دارد بعد از مدرسه چه کارهایی انجام دهد.

4

یکی از راه هایی که باعث می شود رابطه نزدیکتری با دوستت داشته باشی ، این است که با هم تلویزیون  تماشا کنید یا بازی کنید. بازهای تنهایی  به تو کمکی نمی کند که دوستت را بهتر بشناسی و با او صمیمی تر شوی. بهتر است با هم به پارک بروید، ماجرا جویی کنید یا چیزی بسازید.

5

اگر میخواهی گروه دوستانت را تغییر دهی ، میتوانی از قبل چند دوست جدید پیدا کنی. با دوستان جدیدت نهار بخور و بین کلاسها با  آنها حرف بزن و سعی کن ببینی از چه چیزی هر دوی شما لذت می برید.

1

نکته: اعتماد، عامل مهمی برای پیدا کردن دوستان جدید است. اگر نتوانی به کسی اعتماد کنی، او هم نمی تواند دوست خوبی برای تو باشد.

منبع: کتاب فقط پسرها بخوانند نویسنده کلی دانهم مترجم ندا شاد نظر

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *