همه چیز درباره مسواک زدن


brushing-teeth

چه زمانی مسواک بزنیم؟

آیا وقتی از خواب بیدار میشویم باید مسواک بزنیم یا اینکه صبحانه بخوریم بعد از آن مسواک بزنیم یا در هر دو زمان؟ بهترین راه برای داشتن دندان‌های سالم، این است که پس از صرف وعده‌های غذایی یا میان غذایی مسواک زده شوند.

 

چرا باید مسواک بزنیم ؟

پاک کننده دهان است

لثه را محکم میکند.

دندان را سفید میکند .

بوی بدن دهان را از بین میبرد.

انتخاب مسواک
مسواکی را انتخاب کنید که دارای موهای نرم باشد و در دستتان راحت باشد. انتخاب مسواک معمولی یا برقی هم بستگی به شما دارد.

مسواک معمولی

اگر مسواک معمولی را ترجیح میدهید، حتما مسواکی را انتخاب کنید که سر آن به اندازه کافی کوچک باشد تا بتواند به سادگی به تمام بخشهای دندانها برسد. اگر به طور صحیح مسواک بزنید، یک مسواک معمولی هم کاملا مناسب خواهد بود.

مسواک برقی

مسواک برقی

این نوع مسواک به خصوص برای افرادی که دچار آرتروز یا مشکلات حرکتی در بازو و شانه هستند مناسب است. اگر به هر دلیلی مسواک برقی را انتخاب میکنید، حتما از نرم بودن موهای آن اطمینان یافته و دقت کنید که سر آن به شکل مسواک کردن صحیح حرکت کند.

خمیر دندان
خمیر دندانهای موجود در بازار بسیار متنوع هستند اما نکته مهم در انتخاب خمیر دندان، وجود فلوراید در آن است. فلوراید از پوسیدگی دندان جلوگیری میکند و بهترین انتخاب به شمار میرود. باقی موارد موجود در خمیر دندان بیشتر جنبه شخصی دارد، که طعم، سفید کنندگی و همچنین قیمت خمیر دندان از آن جمله اند. میزان استفاده از خمیر دندان به اندازه یک نخود در هر بار مسواک زدن است.

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *