همه چیز درباره خرید عینک آفتابی

همه چیز درباره عینک آفتابی

عینک آفتابی برای محفاظت از چشمهای ما در مقابل نور افتاب است و در فصل تابستان و می توانیم بعنوان یک نوع زیورآلات شیک از آن استفاده کنیم . خب ، هنگام انتخاب عینک آفتابی به چه نکاتی باید توجه کنیم .

عینکی که انتخاب می کنید شما را باید در برابر نور خورشید محافظت کند امواج ماورا بنفشی که در اشعه های خورشید وجود دارد به دید و چشم شما آسیب می زند . توجه کنید عینکی که انتخاب می کنید باید دارای UVB, UVA باشد .

فاکتور دیگری که در انتخاب عینک آفتابی باید دقت کنید رنگ شیشه و کنتراست ان است . انتخاب رنگ با توجه به سلیقه هر فرد بستگی دارد . شیشه هایی که رنگ سبز و آبی داراند ، دارای کنتراست خیلی خوبی نیستند . سعی کنید از رنگ های تیره مثل قهوه ای استفاده کنید که بیشترین کنتراست را دارند و دید خوبی خواهید داشت . تیرگی شیشه عینک هر فرد باید با توجه به حساسیت چشم آن انتخاب شود .حتما عینکی که انتخاب می کنید را قبل از خریدن در محیطی که نور آفتاب دارد ، امتحان کنید .همه چیز درباره عینک آفتابی

عینکی انتخاب کنید که با آن راحت باشید .

عینکتان روی صورتتان باصطلاح خوب بشیند و به چشم نزدیکتر باشد که بهترین حافظت را از چشمهای شما کند . دقت کنید قاب عینک سنگین نباشد . در فصل تابستان هم گرما و هم قاب سنگین عینک ممکن است شما را اذیت کند . عینکهای با شیشه کوچک خیلی توصیه نمی شود زیرا از کنار امکان برخورد نور با چشمان شما وجود دارد .

همه چیز درباره عینک آفتابی

بهترین دید را عینکهای با پولاریز دارند .

عینکهای که دارای پولاریز هستند در آب و برف نور کمتر روی آنها تاثیر می گذارد و مناسب تر هستند .

توصیه هایی برای انتخاب عینک معمولی 

  • قبل از خرید عینک آفتابی حتما نمره چشمتان را کنترل کنید و بعد عینک آفتابی انتخاب کنید .
  • لنز استفاده کنید . روی لنز می توانید عینک از آفتابی معمولی استفاده کنید . اینکار به شما اجازه می دهد که فقط یک عینک همراه خود داشته باشید و فقط وقتی که خواستید به جایی مثل دریا بروید لنزتان را در بی اورید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *