همه چیز از زندگی فیل‌ها

 

فیل‌ها سنگین‌ترین جانوران خشکی هستند. اما توجه به آنها فقط بخاطر اندازه‌ی بزرگ آنها نیست بلکه ثروت، ارتباط و زندگی احساسی آنها نیز مورد توجه است. فیل‌ها را به دو گروه آفریقایی و آسیایی تقسیم‌بندی می‌کنند.

فیل‌های آفریقایی خیلی بزرگ هستند و می‌توانند تا ۸ تن وزن داشته باشند. در حالیکه وزن فیل‌های آسیایی کمتر است. فیل‌های آفریقایی گوش‌های بزرگی دارند که به گردن آنها می‌رسد در حالیکه فیل‌های آسیایی گوش‌های کوچکتری دارند. هر دو گونه عاج دارند هرچند که عاج فیل‌های آسیایی به بزرگی همتایان آفریقاییشان نیست.معمولا این دو گونه بخاطر شباهت‌هایشان به اشتباه گرفته می‌شوند. با این حال تفاوت‌های ژنتیکی آنها زیاد است.

1

شما می‌توانید تفاوت واضح بین فیل‌های آسیایی و آفریقایی را ببینید.

خظر در کمین فیل‌ها

انسان‌ها بزرگترین خطر برای زندگی فیل‌ها چه از طریق شکار یا از بین بردن زیستگاه و تخریب آن هستند. انسان‌ها دارای سابقه طولانی از شکار فیل به منظور فروش عاج آنها در بازار عاج می‌باشند. قبلا از عاج برای تهیه جواهرات، کلیدهای پیانو وتوپ بیلیارد استفاده می‌شد. تجارت عاج در سال ۱۹۸۹ ممنوع شد اما متاسفانه هنوز شکار فیل‌ها ادامه دارد.

یکی دیگر از خطرات  تجاوزانسان‌ها در زیستگاه  فیل‌ها است.  همزمان با افزایش جمعیت و ساخت و ساز بیشتر زیستگاه فیل‌ها به خطر افتاد. به دلیل دخالت انسان‌ها فیل‌ها امکان دسترسی به آب و غذا و همچنین امکان تکمیل مسیر مهاجرت خود را از دست دادند.

2

کشتن این حیوانات باشکوه به منظور دستیابی به عاج آنها یک کار وحشتناک است.

حقایقی در مورد فیل‌ها

فیل‌ها عاشق شنا کردن و آب بازی هستد! می‌توانید احساس بی وزنی در آب را وقتی شما ۸ تن وزن دارید تصور کنید؟ فیل‌ها قبیله‌ای زندگی می‌کنند و سردسته هر قبیله یک فیل ماده است. آنها قدرت فراخوانی عجیبی دارند بطوریکه سر دسته یک قبیله می‌تواند در آن واحد ۳۰ فیل را ردیابی کند همچنین می‌تواند مسیر مهاجرت، منابع آب و غذا را به خوبی شناسایی کند. فیل‌ها مهربان و اجتماعی هستند و آنها اغلب با برخورد تنه خود به یکدیگر خوش‌آمد‌گویی می‌کنند  و زمانی که یکی از اعضای گروه فیل‌ها بیمار شود، سایر اعضای گروه به او کمک کرده و برای او آب و غذا تهیه می‌کنند. پس از مرگ یکی از اعضا نیز فیل‌های حاضر در آن دسته به شکل عجیبی آرام می‌شوند و برای مدتی در سکوت به راهپیمایی ادامه می‌دهند. به طور میانگین یک فیل بین ۶۰ تا ۸۰ سال عمر می‌کند.  از این جهت می‌توان گفت که فیل‌ها زندگی بسیار شبیه به انسان دارند.

3

این بچه فیل عاشق آب بازی است.

فیل‌ها موجودات پیچیده‌ای هستند که مورد علاقه انسانها قرار دارند. در مذهب هندو فیل‌ها را مقدس می‌دانند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *