نوجوانان و عشق رانندگی

اکثر پدر و مادرها از این موضوع شکایت دارند که فرزندشان وقتی آنها نیستند سوار ماشین آنها می شود و به رانندگی می پردازند آنها به شدت نگران سرنوشت فرزندشان هستند مادری می‌گفت که هرچه به پسرم می‌گویم که فعلا برای تو رانندگی زود است به خرجش نمی رود و هر موقع که ما نباشیم با سوئیچ ای که خودش از روی سوئیچ اصلی ساخته است ماشین را بر میدارد و رانندگی می پردازد

واقعیت امر این است که علاقه به رانندگی در نوجوانان بسیار زیاد است از طرفی بسیاری از نوجوانان و جوانان ناراحتیها و سرکشی های خودشان را از طریق با سرعت راندن ماشین تخلیه می‌کنند که این کارشان بسیار خطرناک است عده‌ای دیگر نیز ناراحتی ها و مشکلات خودشان و بگومگو و مشاجرات شان را با خانواده از این طریق نشان می دهند یعنی به نوعی می خواهند لجبازی کنند

رانندگی نوجوانان

نکاتی که نوجوانان در این زمینه باید بدانند

وقتی که شما به سن قانونی برسی شروع به تمرین رانندگی خواهی کرد بدین ترتیب در ۱۸ سالگی میتوانی گواهینامه رانندگی را دریافت کنی پس کافیه که چند سالی صبر کنی.

باید بدانی که رانندگی بدون گواهینامه در نگاه اول به عنوان یک کجروی و کار غیر قانونی و نا‌هنجار از سوی راننده متخلف به حساب می آید و از نظر پلیسی، افراد بدون گواهینامه فاقد مهارت‌های لازم رانندگی بوده و در صورت بروز تصادفات، قطعا سهمی در علت تصادف به صورت ۱۰۰ درصدی یا ۵۰ درصدی خواهند داشت.

نکته مهم دیگری که که آن را نیز باید بدانی این است که ممکن است، در تصادفات رانندگی راننده بدون گواهینامه مقصر نباشد، ولی در صورتی که دارای مهارت هم باشد و تخلفی هم از وی سر نزده باشد، باز هم به مراجع قضایی معرفی خواهد شد.

مجازات رانندگی بدون گواهینامه
قانونگذار برای بار اول ، حبس تعزیری تا دو ماه و یا جزای نقدی تا یک میلیون ریال و یا هر دو مجازات را در نظر گرفته است.

برای بار دوم تا شش ماه زندان ب در نظر گرفته شده است. در هر حال، گواهینامه برای رانندگی، یکی از ملزومات رانندگی است و هیچ کس اجازه رانندگی بدون گواهینامه را ندارد.

علاوه بر برخورد پلیس و مراجع قضایی، بیمه‌ها نیز در صورت بروز تصادف و در صورتی که راننده فاقد گواهینامه باشد، پس از پرداخت خسارت، خسارت پرداختی را از راننده می‌گیرند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

T

مطالب مرتبط

۱ دیدگاه

  1. Mazhar گفت:

    سلام من عاشق راننگی هستم ۱۵ سالمه هفته ی پیش تصادف کردم حالا دیگه یک زره هم جرئت نمی کنم برم سراغ ماشین می ترسم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *