من واقعا میخوام زندگیمو بسازم، اما نمیدونم چجوری

من واقعا میخوام زندگیمو بسازم، اما نمیدونم چجوری ? این جمله ای هست که خیلی از ماها میگیم ولی واقعا نمی دونیم چطور باید اینکار را انجام بدیم ما شما را راهنمائی می کنیم .

۱- پیدا کردن اشتیاقت

پیدا کردن اشتیاقت

۱- زندگیت رو مرور کن و هر چیزی که ذاتا مشتاقت میکنه رو پیدا کن

اشتیاق داشتن باعث اعتماد به نفس و هیجان توی مسیر موفقیتت میشه.

 • -فکر کردن در مورد چیزی که قراره بهش تبدیل بشی یه اشتیاقی داره. در کل شور و اشتیاق داشتن و موفق شدن به هم مرتبط هستن و باعث میشه که اگر اشتیاق داشته باشی با شادی هم به مسیر موفقیت ادامه بدی.
 • -شرمنده نباش از اینکه با هیجان به سمت هدفت حرکت کنی. این نشونه خوبیه که نشون دهنده اشتیاق درونیته. این جوری کار برات راحت میشه و میتونی به سادگی انجامش بدی.
 • -اگه در پیدا کردن اشتیاقت دچار مشکل شدی، به الگوهای کاری که انجام دادی فکر کن. شاید یه سرگرمی که انجام دادی رو بتونی به یه حرفه موفق تبدیل کنی؟ یا شاید تجربه های گذشته در مورد کاری که انجام دادی ازت یه آدم جدید ساخته.
 • ۲-به این که چقدر خوب هستی حس افتخار داشته باش

 •  اینجوری باعث میشه که به طور مداوم کار کنی تا اون چیزی که در زندگی نیاز داری رو بدست بیاری. اعتماد به نفس و اشتیاق در کنار هم میتونه شانس موفقیتت رو بیشتر کنه.
 • -موقعی که مشتاق هستی و حس افتخار داری، این بهت کمک میکنه که حس بهتری داشته باشی و بتونی از موانع روبروت به راحتی عبور کنی.
 • -دیگران میتونن حس اعتماد تو رو متوجه بشن و این میتونه یه وسیله ای بشه برای ایجاد یه کار! موقعی که تو حس افتخار به خودت داری، دیگران تو رو یه آدم منحصر بفرد میبینن و میتونن بهت فرصت های عالی رو ارائه بدن.
 • -این باعث میشه که حس ارزشمند بودن کنی. با اینکه ممکنه در گذشته شکست خورده باشی اما وقتی شروع میکنی به حس افتخار داشتن، باعث میشه که حست بهتر بشه و زندگیت رو به جلو حرکت کنه.
 • ۳-به خودت اعتماد داشته باش

 • داشتن اعتماد به نفس باعث میشه که حس خوبی داشته باشی و شوق و ذوقت حفظ بشه و بتونی از چیزایی که به نفعت نیس قاطعانه فاصله بگیری. پس یادت باشه که اعتماد به نفس مهمترین و منحصربفرد ترین چیزیه که همیشه باید با خودت داشته باشی.

 

۲-حفظ انگیزه

حفظ انگیزه

۱-پیشرفت هات رو در یه دفترچه بنویس

این میتونه بهت کمک کنه تا بفهمی چقدر تا رسیدن به هدف اصلی فاصله داری. اما نگران نباش! بیشتر مردمی که به رویاهاشون رسیدن، اولین قدم رو با نوشتن اهدافشون در دفترچه شروع کردن.

 • -نوشتن در مورد چیزهایی که داری باعث میشه تا دقیقا متوجه بشی که در مسیر رسیدن به اهدافت چقدر باید تلاش کنی و گاهی هم ممکنه خسته بشی! البته گاهی اوقات رویاهای ما از واقعیت بزرگتره واین چیز بدی نیست. اما مهمه که در ذهنت بتونی باورش کنی.
 • -معیارهای تعیین شده داشته باش. وقتی دیدی که به بعضی از اهدافی که نوشته بودی رسیدی، پس این رو به عنوان یه موفقیت کوچیک در نظر بگیر. این یه روش عالی است که میتونی بفهمی برای رسیدن به هدف اصلی چقدر زمان نیاز داری. از اینکه اهدافت رو تنظیم کنی، خجالت زده نباش! چون تنظیم اهداف بهت کمک میکنه تا موفق تر عمل کنی.
 • -این یه راهی برای جشن گرفتن است. نگاه کردن به لیست چیزهایی که نوشتی، باعث میشه که متوجه بشی در مسیر درست قرار گرفتی.وقتی این پیروزی های کوچیک رو بدست آوردی و رویاهای کوچکت به حقیقت پیوست، میتونی یه جشن بگیری.
 • ۲-وقتی اهدافت رو نوشتی میتونی داخل دفترچه نگه داری یا جایی بذاری که جلوی چشمت باشه و هر بار که میخوای از اونجا رد بشی ببینی! بنابراین هر وقت به اون نوشته نگاه میکنی، اهدافی که نوشتی رو به یادت میاری.

 • داشتن یه یادآوری چشمی، بهت کمک میکنه که یادت بمونه قراره چه کارهایی انجام بدی و خیلی مهمه که مرتب بهش نگاه بندازی.
 • نگاه کردن به این دفترچه و نوشته باعث میشه که در مسیر درستی قرار بگیری. این بهت کمک میکنه تا از حواس پرتی دور بشی و از هر چیزی که مانع رسیدن به اهداف و موفقیت هاته فاصله بگیری.
 • یادآوری اهدافی که برای خودت ساختی، باعث نمیشه که صدمه ای بهت برسه! اتفاقا نوشتن اهداف و یادآوری روزانه اش باعث میشه که فراموشش نکنی. از اونجایی هم که اهدافت رو نوشتی پس نمیتونی نادیده اش بگیری و باید برای موفقیتت قدمی برداری.

۳-تنظیم کردن چیزهایی که در حرکته

تنظیم کردن چیزهایی که در حرکته

۱-یه حساب پس انداز باز کن و ۲۵ درصد از درآمد ماهانه ات رو سپرده گذاری کن

با پس انداز کردن این پول میتونی به مرور برای برنامه های بزرگتری ازش استفاده کنی. به عنوان مثال: یه ماشین، یه مکان جدید برای زندگی، این ها تو رو برای موفقیت نزدیک میکنه. البته میتونی گام های کوچیکی برداری و مثلا با شرکت در کلاس های آمادگی شغلی برای موفقیتت سرمایه گذاری کنی.

۲-نگاهی به تغییر شیوه زندگیت داشته باش

عادت ها و شیوه های زندگی فعلیت رو بررسی کن و بقیه جزئیات رو هم دقیق بررسی کن تا متوجه بشی که آیا مزایایی برات داره یا نه!

 • -هر هزینه غیر ضروری رو میتونی حذف کنی. اگه نیاز به خرید چیزهای مادی نداری، با پول نقد اضافی که داری میتونی در بلند مدت به اهدافت کمک کنی. اینجوری یاد میگیری که عاقلانه خرج کنی و بعدها میفهمی که این کار چقدر ارزشمند بوده.
 • -تحقیق کن که داری کجا میری! اگه میخوای موفق بشی پس لازمه که علم داشته باشی. باید در نظر داشته باشی که به بعضی از کلاسها بری. از پولی که صرفه جویی کردی میتونی برای رفتن به این کلاسها خرج کنی چون آموزش دیدن واقعا ارزشش رو داره!
 • -به آدمهایی که اطرافت هستن نگاه کن! دقت کن که با چه افرادی معاشرت میکنی. بعضی ها میتونن تو رو از اهدافت دور کنن و بعضی ها هم به طور عالی ازت حمایت کنن. البته به این معنا نیس که با افرادی که از راه منحرفت میکنه دیگه ارتباطی نداشته باشی اما مهمه که بدونی وقتت رو با چه آدمهایی صرف میکنی.

 

۳-روی برنامه ات کار کن

بعد از اینکه اهدافت رو در دفترچه نوشتی، این برنامه تعیین شده رو هم انجامش بده و عملی کن. سعی کن که به اهدافت نزدیک بشی و برای تغییر کردن اقدام کنی.

 • -برای عملی کردن برنامه ات خیلی بی خیال نباش! یعنی باید عجله کنی. برای شروع مدرسه یا تجربه جدید، باید با فرصت ها روبرو بشی و خودت رو در اون شرایط قرار بدی. چون هر چقدر بیشتر عقب بندازی و صبر کنی، شروع کردنش هم برات سخت تر میشه.
 • -انعطاف پذیر باش. اگه اهدافت رو نوشتی و برنامه ریزی کردی، خیلی هم سخت نگیر و سعی کن انعطاف داشته باشی. تو نیاز داری که برای ساختن هدفت تلاش کنی و به جای اینکه به راههای انجام دادن فکر کنی، به چطور انجام دادنش فکر کن.
 • -به رویاهات ادامه بده. اگه سخت تلاش کنی پس به جایی که میخوای هم میرسی. رویاهات رو ادامه بده چون این بهت آسیبی نمیرسونه! برنامه و اهدافت رو همیشه در حال رشد قرار بده و انعطاف داشته باش. میتونی از روشهای سرگرم کننده هم راه موفقیتت رو پیدا کنی.

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *