من باد شکم در می کنم …

همه ی مردم باد در می کنند . هر وقت خواستی منتظر نمان . سعی نکن خودت را نگهداری 🙂

ما وقتی می خوریم یا می آشامیم، مقداری هوا هم می بلعیم، به خصوص اگر تند غذا بخوریم یا نوشابه های گازدار بیاشامیم. این هوا وام در معده و روده های مان می شود و آن جا با گازهای دیگری که محصول تخمیر شدن چیزهایی است که خورده ایم، مخلوط می شود؟ به این ترتیب، هر روز هفت تا ده لیتر گاز از روده های ما می گذر ند. اغلب این گازها جذب بدن می شوند، ولی بخشی از آن ها از مقعد خارج می شود که همان باد دم کردن است! بعضی وقت ها صدای زیادی تولید می شود که آزاردهنده است. در مواقع دیگر، صدایی ندارد، ولی به طرز وحشتناکی بد بو است. همیشه بهتر است اجازه دهیم این گازها خارج شوند، به شرط آ ن که از خط قرمز ادب عبور نکنیم. اگر گازها داخل روده ها بمانند، احتمال دارد باعث نفخ دردناکی بشوند.

باد شکم در کردن

حالا نوبت توست

بعضی از غذاها ، از بقیه تخمیر می شوند و به همین دلیل ، گاز بیشتری تولید می کنند : برای مثال لوبیا ، کلم ، پیاز و غذاهای شیرین مثل آب نبات ، نان قندی ، شیرینی جات … در خوردن این چیزها باید اعتدال را رعایت کرد .

نکته ۱

گاهی گاز از بالا خارج می شود . در طول گلو بالا می آید و از دهان خارج میشود . همین!متاسفانه در فرهنگ ما ، این حرکت که آروغ نام دارد . چندان مودبانه به نظر نمی رسد . در بسیاری از کشورها بر عکس ، آروغ زدن ، نشانه ادب است .

نکته ۲

«آدم برای رفع بیکاری اگر باد در کند ، بهتر از آن است که حرفهای مزخرف به هم ببافد و شعر مزخرف بگوید .»

سالوادور دالی

منبع : چطور باید با این بدن زنده بمانم ؟ نویسنده : ماری برترا مترجم : محمود بهفروزی

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *