معماهای جالب تصویری

معمای ۱

شکل زیر یک قوطی سه بعدی نیست بلکه فقط یک شش ضلعی غیرمنتظم هست که روی اون خطوطی رسم کردن و سایه مناسبی زدن که در نگاه اول ۶ وجهی به نظر میرسه. به نظر شما چطور میشه این شش ضلعی رو با یک برش زیگزاگ قیچی دو قطعه کرد جوری که از کنار هم گذاشتن اون دو قطعه یه مربع تشکیل بشه؟معمای 1


معمای ۲

این خانم خیاط میخواد فقط با دو برش مستقیم قیچی این پارچه رو که شکل عجیب و غریبی داره سه قطعه کنه و از کنار هم گذاشتن اون سه قطعه یک مربع بسازه. میتونین اون رو راهنمایی کنین؟ او دو پارچه دیگه هم داره که قراره به مربع تبدیل بشه. اگه دقت کنین تفاوت این سه پارچه با هم در وضعیت قرار گرفتن مثلث اضافی در اونهاست. آیا ممکنه که هر یک از دو پارچه آخری رو هم دو بار به طور مستقیم با قیچی برید و هر کدوم رو سه قطعه کرد و اونها رو به دو مربع تبدیل کرد؟

معمای 2

معماهای جالب تصویری


معمای ۳

قراره این ظرف تخم مرغ با ۳۶ تخم مرغ پر بشه. ولی این مرغ و خروس فعلا به این فکر می کنن که حداقل چن تا تخم مرغ لازمه تا در هر یک از ردیف های افقی و عمودی و قطرهای اون فقط ۲ تخم مرغ قرار بگیره؟ همانطور که در شکل می بینین دو تا تخم مرغ در یکی از قطرها قرار گرفتن و در این ردیف دیگه نباید تخم مرغ  گذاشته بشه . آیا میتونین تعداد تخم مرغ ها و جاهاشون رو بگین؟؟

معماهای جالب تصویری


معمای ۴

هر یکی از این پسرهای داخل شکل عددی رو در دستش داره. میخوایم اونها رو طوری جابجا کنیم و کنار هم قرار بدیم که یک عدد سه رقمی به دست بیاد که بر عدد ۷ بخش پذیر باشه. آیا این کار امکان پذیره؟ اگه آره چطوری؟

معماهای جالب تصویری


معمای ۵

قراره در تابلوی زیر ۶۴ لامپ کوچک به صورت انشعابی در مدار قرار بگیره. پایه ی لامپ ها با مربع ها در شکل مشخص شدن و لامپ اول رو با حرف  Bو لامپ آخر رو با حرف A نشون دادیم. کوتاه ترین مسیر رو برای سیم کش جوری رسم کنین که: اولا قسمت های مسیر فقط به صورت افقی و عمودی باشن. دوما نقاط تغییر مسیر بر وسط پایه ی لامپ ها منطبق بشن و سوما هرگز نباید قسمتی از مسیر قسمت دیگر رو قطع کنه.

معماهای جالب تصویری


جواب معما ها

جواب معمای ۱- پاسخ به صورت شکل زیر میشه.

معماهای جالب تصویری


جواب معمای ۲-  جواب ها به شکل زیر میشه.

معماهای جالب تصویری

 


جواب معمای ۳-  دو جین تخم مرغ باید در خونه هایی که در شکل زیر می بینین قرار بگیرن.

 

معماهای جالب تصویری


جواب معمای ۴- در وضعیت معمولی اونها هرچقدر جابجا بشن عددی که به دست میاد بر هفت بخش پذیر نمیشه. به همین دلیل پسری که شماره ۶ رو داره روی دستهاش قرار بگیره و پاهاش رو بالا نگه داره تا شماره اش نه خونده بشه اینجوری اونها میتونن عدد ۹۳۱ رو بسازن که بر هفت بخش پذیره.


جواب معمای ۵- پاسخ این معما به صورت شکل زیر میشه.

معماهای جالب تصویری

برای دیدن سری سوم معماها میتونید به این لینک مراجعه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *