معرفی کتاب : کشتن مرغ مقلد (مینا)

HamMihan-201519182417562291801461441930_5846

کشتن مرغ مقلد برداشتی ازاد از خاطره های دوران کودکی ” نل هارپرلی” نویسنده کتاب است . همه ی ما خاطره های خوب و بد یا واضح و مبهمی از گذشته داریم . بعضی از آنها خیلی قدیمی اند و تار ، بعضی هایشان جدیدند و روشن اما این را می دانم که همه ی ما در گذشته هایمان لحظه ها یا خاطره هایی داریم که زندگی مان به قبل و بعد از آنها تقسیم میشود ، اتفاق هایی که از ما آدم های  جدیدی ساخته ، اتفاقاتی که امروز فقط خطرهای دوری به نظر می رسند .

داستان مربوط به “اسکات فینچ” دختر ۱۰ ساله ای است که در شهری کوچک در الاباما با برادر بزرگ ترش “جیم” و پدرش ” آتیکوس” ، زندگی میکند . آتیکوس وکیل شرافتمند و قابل اعتمادی است که همه او را به درستکاری می شناسند . زندگی در آرامش و گرمابه روال همیشگی پیش می رود تا این که جوان سیاه پوستی را به جرم ایجاد مزاحمت برای دختری سفید پوست بازداشت می کنند . جوان اصرار دارد بی گناه است و به او تهمت زده اند . آتیکوس با وجود مخالفت همهی اهالی شهر ، وکالت جوان را به عهده میگیرد و به این ترتیب خاطره ای برای اسکاتی می سازد که همه زندگی او و البته بسیاری ازاهالی شهر را تغییر می دهد .

قسمت تاثیر گذار کتاب قسمتی است که در آن اتیکاس تفنگ بادی‌ای به عنوان هدیه کریسمس برای فرزندانش می‌خرد و از آن‌ها می‌خواهد که به خاطر داشته باشند که هیچ‌گاه به مرغ مینا شلیک نکنند، چون کشتن مرغ مینا “گناه” است.

منبع :دوچرخه

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *