معرفی مقصر در کلاس

حق داری شک داشته باشی، ‏چون اگر همکلاسی ات را معرفی کنی ‏از خودت خجالت می کشی و ممکن است ‏به عنوان جاسوس، گرفتاری هایی برایت درست شود.

معرفی مقصر در کلاس

راستی چه خطایی اتفاق افتاده است اگر ‏کسی روی تخته نوشته:«فلانی خر است » کسی دزدکی به دفتر نمره های معلم نگاه کرده؟‏خب این ها که چیز مهمی نیستند: ممکن است همه به نوشتن صد سطر از کتاب جریمه شوید، پس فاجعه ای اتفاق نیفتاده است! اما لو دادن افراد کار بسیار زشتی است. در واقع تو بر سر دوراهی قرار داری: مورد خوشایند بزرگ ترهای مدرسه قرار بگیری یا محبوب همکلاسی هایت باشی. اگر خبرچینی کنی، بچه های کلاس ممکن است تو را از جمع شان بیرون کنند و بزرگ ترها هم، کارت را خیلی تحسین نکنند، و خیلی از این نوع همکاریت خوشش نیاید .

حالا نوبت توست 

  • در کنار همکلاسی هایت بمان ، مطمئن باش چند سال بعد این تنبیه دسته جمعی برایت خاطره سرگرم کننده ای می شود !
  • شاید بتوانی دوستت را راضی کنی ، خودش را معرفی کند . البته اگر مطمئنی که مقصر اوست . نتیجه اش تضمین شده نیست ولی خوب است .
  • توجه ! اگر موضوع بر سر یک خطای مهم ، کتک کاری یا باجگیری است ، در این صورت مسئله ی جاسوسی در میان نیست ، بلکه شهادتی شجاعانه است … در این موارد هرگز نباید ساکت بمانین . میان اشتباهی ناچیز و جرم تفاوت بگذار . اگر شک داری ، در این مورد با برادر بزرگ تر یا هر بزرگ تری که به او اعتماد داری مشورت کن .

قانون طلائی 

با لو دادن همکلاسی ات ، خودت را آلوده می کنی ، و با شهادت دادن برای خودت افتخار کسب می کنی !

 

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *