معرفی مدارس ژاپن

شاید بررسی مدارس ژاپن به عنوان کشوری که در آسیا هستش بتونه به سیستم آموزشی کشورمون کمک کنه که از این وضعیت خارج بشیم . بعد از جنگ جهانی دوم ژاپن سیستم حفظ کردن را کامل از مدارس خود حذف کرد آموزش را براساس تجربه و یادگیری خود دانش آموز گذاشت.

مدارش کشور ژاپن یکی از مدارس برتر آسیا است .

معرفی مدارس ژاپن

دوره آموزش ابتدایی ۶ ساله و دوره متوسط اول ۳ ساله و دوره متوسط دوم نیز ۳ ساله است . دو دوره اول اجباری است . زمان شروع مدرسه از ساعت ۸ الی ۳ بعد از ظهرمیباشد.

تعطیلات مدارس ۴۰ روز تعطیلات تابستانی ۱۴ روز زمستانی و ۱۰ روز هم تعیطلات بهار دارند .

معرفی مدارس ژاپن

در مدارس ژاپن معلم میزی ندارد کلاس متعقل به دانش آموزان است دانش آموزان مسئول  هستند حتی برای تمیز کردن کلاس و مدرسه دانش آموزان مسئول هستند و خود باید مدرسه را به صورت چرخشی تمیز کنند . دانش آموزان کارگروهی ومسئولیت پذیری را یاد میگیرند.

برای بعضی دورس دانش آموزان به کلاس معلمین مراجعه می کنند مثل هنر و موسیقی .

در مدارس ژاپن مهارت زندگی به آنها آموخته میشود مثل آشپزی ، خیاطی، اتوکشی و حتی ظرف شستن !

تشویق دانش آموزان در مدارس ژاپن معنا ندارد چون دانش آموز باید فقط درس بخواند هر دانش آموزی که قویتر باشد به آن تکالیف بیشتری می دهند که برای آزمون سخت دبیرستان آماده شود .

معرفی مدارس ژاپن

دانش آموزان یک وعده ناهار حتما در مدرسه دارند که خود مسئول سرو ان هستندو در کلاس همراه با معلم و همکلاسی خود میخورند که بهتر شدن روابط آنها کمک میکند .

در ژاپن سرویس مدرسه وجود ندارد دانش آموزش پیاده یا با دوچرخه به مدرسه می روند . سال تحصیلی کودکان ژاپنی ۲۱۰ روز است که ۳۰  روز هم برای برگزاری جشن های مدارس به آن اضافه میشود .

تمامی مدارس در مجموعه های ورزشی و یا استخرهستند .

معرفی مدارس ژاپن

در مدارس ژاپن خط سنتی و شعرهایکو فراموش نمی شود حتما به دانش آموزان یاد داده می شود هدف از این موضوع این است که با فرهنگ خود آشنا و به آن احترام بگذراند.

پس از پایان دوره تحصیلات متوسطه دانش آموزان آزمون سراسری بسیار سختی برای ورود به دانشگاه میدهند که هرکسی قبول نمیشه.

خانواده و مخصوصا مادر نقش مهمی در آموزش کودک دارد در صورتیکه کودک نتواند در مدرسه حاضر شود مادر بجای فرزندش به مدرسه می رود تا او از دروس عقب نیوفتند و به کمک کند که به مشکلی بر نخورد.

دراین مدارس چند اصول است به کودکان یاد داده میشود که کمک زیادی به موفقیت و رشد آنها در آینده میکند :

وحدت ، مسئولیت پذیری و احترام به قانون ومقررات ، احترام به دیگران عشق به کار ،تحمل شرایط سخت در زندگی برای بهتر شدن شرایط در آینده و میل به خلاقیت ، از همه مهمتر نظم و سخت کوشی است .

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *