معرفی رشته تحصیلی نقشه کشی معماری

تا به حال نقشه کشیده اید؟ اشتباه نکنید، نقشه ایران را نمیگویم. نقشه جهان هم نه! اصلا از کلاس جغرافی خارج شوید. قلم و کاغذ بردارید و یک نقشه برای آینده خودتان بکشید. آینده برخی از شما با همین نقشه رقم میخورد. نقشه ای که امروز برای خودتان میکشید، نقشه انتخاب رشته است. برای اینکه بهتر بتوانید این نقشه را بکشید، با ما همراه شوید .

۱-معرفی رشته نقشه کشی

نقشه کشی معماری یعنی رویاپردازی. یعنی اینکه تو بتوانی رویاهای بزرگ را در ذهنت به شکل نقشه تصور کنی و روی کاغذ پیاده کنی.

۲-شرایط ورود به این رشته

 برای ورود به این رشته، میتوانید هم از طریق هنرستانهای کار دانش اقدام کنید و هم هنرستانهای فنی و حرفهای. البته از لینک زیر می تونید شرایطش را بررسی کنید:

نحوه انتخاب رشته نهم به دهم

 

5

۳-سختی تحصیل در این رشته

در این رشته شما باید از خواب و تفریح خود کم کنید، چون کلی کار عملی دارید که باید انجام بدهید.

۴-توانمندیهای لازم برای ورود به این رشته

داشتن انگیزه، علاقه، صبوری، دقت ونظم داشتن استعداد، خلاقیت و قدرت تجسم بالا شناخت رنگها و آشنایی با اصول هندسه و ریاضیات، داشتن توان طراحی قوی

درسهای تخصصی این رشته نقشه کشی معماری

۵-درسهای تخصصی این رشته

 ترسیم فنی و نقشه کشی؛ شناخت مواد و مصالح؛ کارگاه حجم و ماکت؛ طراحی؛

مبانی هنرهای تجسمی؛ نقشه کشی معماری؛ اتوکد؛ مبانی طراحی معماری

عناصر و جزئیات ساختمانی؛ نقشه برداری؛ آشنایی با بناهای تاریخی. از تحصیلی این رشته: ا و نقاله وسایل و ابزار مورد نی خط‌کش تی، تخته رسم، انواع گونی و رایانه

ادامه تحصیل ادامه تحصیل در دوره کاردانی پیوسته آموزشکده های فنی – حرفه ای، دولتی و آزاد و آموزشکده های علمی – کاربردی امکانپذیر است.

چه‌کاره میشوید؟

 – نقشه کش نقشه های اجرایی معماری

-نقشه کش معماری داخلی

-نقشه کش نقشه های سازهای

– نقشه کش رایانه ای

– کمک پژوهشگر معماری

– کار در دفتر مهندسان مشاور و طراح

3

۶-آنچه یاد میگیرید

ترسیم کامل نقشه با جزئیات کامل به وسیله رایانه، طراحی ساختمانی یک طبقه، ساخت یک پروژه به صورت ماکت، متره ( برآورد هزینه های انجام یک پروژه) یک ساختمان و برآورد هزینه کامل آن برای یک پروژه ساختمانی، کار با دوربین های نقشه برداری، توانایی مبلمان کردن دکوراسیون داخلی، آشنایی با بناهای تاریخی.

شما ممکن است این را هم بپسندید

یک پاسخ

  1. آذر ۳۰, ۱۳۹۵

    […] معماران وظیفه طراحی و نظارت بر ساخت و ساز یک خانه، ساختمان و هر بنایی که به عنوان سرپناه استفاده میشود را بر عهده دارند. آنها داری تحصیلات عالی و مجوز حرفه ای هستند که آنها را مسئول تامین امنیت و عملکرد هرچه بهتر پروژه هایی که بر عهده میگیرند میکند. در این مقاله شغل و حرفه معماری، تحصیلات و مجوز مورد نیاز برای معماری و گزینه های موجود برای انتخاب در رشته معماری را بررسی خواهیم کرد. […]

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *