مسخره ام میکنند چون کمی چاق هستم

خیالت راحت باشد. اگر لکنت زبان داشتی، ‏اسم ات کمی عجیب بود یا گوش هایت بزرگ بودند، باز هم بچه ها بهانه ای داشتند. در واقع همه ی مردم، روزی گرفتار همین شوخی ها می شوند!
‏خیالت راحت نشد خب ‏قبول داریم، آدم خوشش نمی آ ید، «خپله یا خیکی» صدایش کنند.


مسخره ام می کنند چون کمی چاق هستم
می دانی، بچه هایی در سن و سال تو، دوست ندارند با دیگران تفاوت داشته باشند. چون دیگران به خاطر همین تفاوت، سر به سرشان می گذارند، حتی اگر تفاوتی ناچیز باشد. با این امید که تمام این مسخره گی ها تا چند سال بعد، قسمت زیادی به تو خواهد داد، به خود امیدواری بده. چرا؟ چون کنار ماندن از جمع بچه های کلاس، فرصتی به تو می دهد که به چیزهایی فکر کنی که تاکنون فکر نکرده ای، چیزهایی که اگر جلوی شرام ت بچه ها نمی ایستادی، اصلآ به فکرت نمی رسید! به رنجیدن و سرخوم دگی دیگران حساس می شوی. کسانی که هرگز مورد تمسخر قرار نگرفته اند، اغلب آدم های بی رحمی هستند، چون طعم رنجیدن را نچشیده اند. اما تو از این درد  آگاهی، پس اگر با یکی از همکلاسی هایت که منل همه نیست روبه رو شدی، این نکته را فراموش نکن.

حالا نوبت توست

  • زیاد به این مسخره گی ها اهمیت نده، این بهترین راه برای قطع زخم زبان هاست! از گفتن حرف های زشت و متلک ها زننده خودداری کن . اگر نشان بدهی که ناراحت می شوی ، آن ها باز ادامه می دهند. اما بالاخره اگر به روی خودت نیاوری خسته می شوند ، چون منظورشان از این کار ناراحت کردن تو در برابر دیگران است .

مسخره ام می کنند چون کمی چاق هستم

  • یک گوشه ننشین ، دنبال پیدا کردن دوستی باش که از تو پشتیبانی کند .

مسخره ام می کنند چون کمی چاق هستم

  • حتما کمی چاق هستی . خب ، ورزش کن ،تغذیه مناسب داشته باش . این قدر جلوی تلویزیون ننشین و هله هوله نلمبون … اگر در مورد مشکل اضافه وزن ات با پدر و مادرت صحبت کنی ، مسلما تو را پیش دکتری می برند که بتواند کمکت کند .

مسخره ام می کنند چون کمی چاق هستم

  • به جای اینکه فقط به فکر عیب هایب باشی ، سعی کن ارزش هایت را بالا ببری .

قانون طلائی 

مسخره ام می کنند چون کمی چاق هستم

هرکز از دریچه ی چشم بچه های کلاس به خودت نگاه نکن . خودت را دوست داشته باش

شما ممکن است این را هم بپسندید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *